Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie informatycznym „Szlakiem Mikołaja Kopernika”, którego inicjatorem jest samorząd województwa warmińsko-mazurskiego.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z Warmii i Mazur.

Ideą przedsięwzięcia jest rozwijanie wśród młodzieży umiejętności wykorzystywania nowych technologii, pogłębianie wiedzy w zakresie informatyki przy wykorzystaniu narzędzi IT oraz pracy zespołowej.

Każdy uczestnik lub grupa uczestników może zgłosić tylko jedną pracę z zakresu szeroko pojętych nowych technologii, nawiązujących do obserwacji i eksploracji kosmosu wzorem Mikołaja Kopernika, w oparciu o jego życie, odkrycia i cały dorobek naukowy.

Uczestnikami mogą być uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych (klasy 1-3, klasy 4-6 oraz klasy 7-8) oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych (licea, technika i szkoły branżowe I stopnia). Pula nagród, które będą przyznawane laureatom oraz ich opiekunom wynosi 30 tys. złotych. Ich fundatorem jest Województwo Warmińsko-Mazurskie.

W związku z utrudnieniami spowodowanymi pandemią COVID-19  został wydłużony termin składania prac konkursowych do dnia 13 listopada 2020 roku (pierwotny termin składania prac był ustalony na 15 maja 2020 roku).

Z kolei uroczystą galę zaplanowano na 12 grudnia 2020 roku (początkowo miała się odbyć 20 czerwca 2020 roku).

Prace należy składać w sekretariacie Departamentu Społeczeństwa Informacyjnego Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie (ul. Głowackiego 17, 10-447 Olsztyn, pokój nr 1, do godziny 15.00).

Szczegóły konkursu oraz materiały do pobrania znajdują się na stronie www.warmia.mazury.pl/konkurs_it oraz www.facebook.com/Chceinternetpl/.