Zarząd Powiatu w Elblągu otrzymał absolutorium za rok 2019

Podczas XXIII Sesji Rady Powiatu w Elblągu, która odbyła się 29 maja 2020 r. w trybie zdalnym, podjęte zostały dwie uchwały skutkujące udzieleniem Zarządowi Powiatu w Elblągu absolutorium za rok 2019. Najpierw Radni jednogłośnie podjęli uchwałę w sprawie udzielenia Zarządowi Powiatu w Elblągu wotum zaufania, która została poprzedzona debatą nad raportem o stanie Powiatu Elbląskiego za 2019 rok. Następnie, również jednogłośnie Radni podjęli uchwałę w sprawie rozpatrzenia sprawozdania z wykonania budżetu Powiatu Elbląskiego za 2019 r. oraz udzielenia absolutorium Zarządowi Powiatu w Elblągu.

W części informacyjnej Sesji sprawozdanie z działalności Zarządu Powiatu w Elblągu za okres od 12 maja 2020 r. do 29 maja 2020 r. złożył Starosta Elbląski Maciej Romanowski.

Komendant Miejski Policji w Elblągu insp. Robert Muraszko przedstawił sprawozdanie ze swojej działalności oraz przekazał informację o stanie porządku i bezpieczeństwa publicznego na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Elblągu w 2019 roku.

Informację o stanie bezpieczeństwa Powiatu Elbląskiego w zakresie ochrony przeciwpożarowej za 2019 rok zreferował Komendant Miejski PSP w Elblągu kpt. Łukasz Kochan.

Na Sesji została również przekazana przez Kierownika Artura Szypiło informacja Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska Delegatury w Elblągu o wynikach kontroli przeprowadzonych na terenie Powiatu Elbląskiego w 2019 roku.

Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Elblągu Iwona Radej przedstawiła dane, dotyczące podziału środków na realizację programów aktywizujących lokalny rynek pracy w 2020 roku.

Radni przyjęli również sprawozdanie za 2019 r. z realizacji rocznego programu współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

Podczas Sesji Radni podjęli łącznie 22 uchwały, zgodnie z wcześniej przyjętym porządkiem obrad.