21 lutego 2020 roku w Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku odbył się bal charytatywny dla Macieja Budrewicza „Zawsze miej otwarte serce”. Organizatorem była dyrekcja i pracownicy Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku. Natomiast pomysłodawcami tego przedsięwzięcia - panie Monika Kucińska i Izabela Puzio, które wraz z panią Joanną Kisielewską i panią Wiolettą Wierzbicką tworzyły komitet organizacyjny.

W Balu wzięło udział ponad 120 osób. Wśród nich był m.in. dyrektor ZSEiT Marian Matuszczak, burmistrz Pasłęka Wiesław Śniecikowski, a także Wicestarosta Elbląski Ryszard Zając.

Organizacja balu nie byłaby możliwa bez wsparcia, jakie zostało nam udzielone z każdej strony. Stoły były wypełnione po brzegi smakowitymi potrawami i przystawkami przygotowanymi przez nasze panie kucharki oraz dzięki uprzejmości restauratorów: BAR POD BRAMĄ, BOSTON, FINKA, OKOŃ, ZACISZE, OBERŻA BAŻANT, DOLINA SADOSIÓW.

Lokalni przedsiębiorcy zaopatrzyli nas w surowce niezbędne do przygotowania potraw: Sklep mięsny Anna Koroblewska, BOCIAN - Marek Bocian, Sklep ABC Małgorzata Lutomska, Anna Sielawa „SIELAWKA”, Ryszard Pilewicz wraz z pracownikami, SKLEP SPOŻYWCZY Janusz Świderski, Sklep Spożywczo-Przemysłowy Bożena Rucińska, Cukiernia Bieńkowscy, Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska - Roman Kogut, Pepsi i Arkadiusz Tabaka. Natomiast KRAM Family Company, DALIA KWIACIARNIA Brzozowska Joanna, Kwiaciarnia - Mikołajczyk Anna i Księgarnia Elvis Państwo Stelmaczonek wspomogli nas przy organizacji balu.

Słodki stół uginał się pod ciężarem ciast i innych smakołyków przygotowanych przez ludzi „wielkiego serca”, którzy z własnej inicjatywy włączyli się w to przedsięwzięcie.

Ogromne podziękowania należą się naszym uczniom, którzy z pełnym profesjonalizmem zadbali o obsługę gości, oraz osobom, które nie szczędziły sił i czasu, by tak wspaniała akcja mogła się odbyć, i włączyły się w przygotowanie balu: paniom z obsługi, panu konserwatorowi, nauczycielom, uczniom dekorującym aulę i korytarz szkolny oraz odpowiedzialnym za obsługę techniczną.

Podziękowania za pomoc w organizacji balu charytatywnego składamy również dowódcy Pułku Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północ-Wschód oraz Firmie Elektro-Instal.

W pomoc Maciejowi zaangażowali się także członkowie Elbląskiego Klubu Szefów Kuchni, którzy podczas Balu dwa razy zaprezentowali live cooking. Z Elbląga na imprezę przyjechało sześciu szefów kuchni: prezes EKSK Bartosz Majchrzak, Gabriela Stolarowicz, Grzegorz Archacki, Michał Denesiuk, Marta Makowska, Tomasz Kusy i Krzysztof Kowalczyk, którzy wystawili podczas balu danie do licytacji dla dwóch osób oraz przygotowali przystawki dla wszystkich gości, przekazali również rzeczy na licytację: koszulkę EKSK, obrazy wykonane ręcznie oraz kolację dla dwóch osób w restauracji „Złote Jajo”.

Bal nie byłby możliwy do zrealizowania, gdyby nie oprawa muzyczna, którą zapewnił nam DJ Wojciech Zbrzeźniak. Patronat medialny nad balem objął elbląski dziennik elblag.info z redaktor naczelną panią Kamilą Jabłonowską.

Chcielibyśmy również podziękować za wszystkie rzeczy, vouchery, bony podarunkowe na licytacje, które zostały przekazane przez zaprzyjaźnione firmy i indywidualnych darczyńców. Podczas Balu odbyła się licytacja 46 przedmiotów, którą niesamowity Rafał Zemke poprowadził z wielkim zaangażowaniem i sukcesem. Nie możemy zapomnieć o darczyńcach, którzy wpłacili „cegiełkę”. Podziękowania składamy również Braniewsko-Pasłęckiemu Bankowi Spółdzielczemu w Pasłęku, firmie ARTECH - za wpłatę na organizację balu.

Darczyńcy licytacji:

Anna i Stefan Klimczak AMELSERW, Piotr Borysiewicz Paki Prints, Salon masażu leczniczego i relaksacyjnego „SEN MURI”, MIR Cafe Małgorzata Koroblewska, Salon Kosmetyczny New Look Magdalena Wieliczko i Adriana Miedzińska, Szymon Wiśniewski firma MORION, Żegluga Ostródzko-Elbląska, L.O.K koło „Łazik”, „Salon Urody” Agata Amsztejn, Elżbieta Połeć, Adam i Edyta Sienkiewicz, Hotel „MŁYN” w Elblągu, Szkoła Podstawowa nr 3 w Pasłęku - uczniowie klasy specjalnej wraz z nauczycielkami, Ewa i Waldemar Nisiewicz „Ziołowy Dzbanek” w Sąpach, Pizzeria „Jedynka” Marta Kibart, Marcin Cejrowski, MEDICA-SKIN Magdalena Nowosielska, KM STUDIO FOTOGRAFIA – Joanna i Marek Kamińscy, Tom-Car Urszula i Tomasz Grabowscy, Karolina Pilarczyk, Galeogrupa Dorota i Jacek Łuczka, Restauracja „Złote Jajo” w Elblągu - Marta Makowska, Małgorzata Ohme, Bartosz Węglarczyk, Mariola Pękała, Salon fryzjerski „Stylista” w Elblągu, SPINEBIKE Małgorzata Orłowska, Salon „Pati akademia Piękna” , Restauracja „Studnia Smaków” w Elblągu - Kamila Łojek, Zakład fryzjerski „Karolina” Karolina Majcher, „Strefa Piękna” Karolina Tomków, Sylwia Ambroziak, Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu, Salon Fryzjerski Tomasz Romanowicz, Sklep Jubilerski „Piróg Style” Katarzyna i Marek Piróg, Make up Monika Chybińska, Księgarnia Elvis p. Stelmaczonek, Joanna Gliniewicz, SPOLMLEK w Młynarach, EUROCARS w Elblągu, Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym oraz anonimowi darczyńcy.

Ludzi „wielkiego serca” było wielu. Nie sposób wszystkich wymienić, ale należy serdecznie podziękować każdemu, kto nie odmówił wsparcia, kto przyczynił się do zebrania dużej kwoty, która zostanie przekazana na leczenie i rehabilitację Macieja. Udało się zebrać 40 986 zł. Uzyskany dochód to efekt sprzedanych wejściówek, „cegiełek”, licytacji podarowanych przedmiotów, które przeplatały się z loteriami fantowymi, tańcami, walczykiem czekoladowym, live cookingiem.

Dzięki hojności i dobroci wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji balu oraz zebrania pieniędzy na leczenie i rehabilitację Macieja - Z CAŁEGO SERCA DZIĘKUJEMY.

info: ZSEiT