Bajki mają w sobie coś magicznego, coś, co sprawia, że świat staje się lepszy. Magiczne opowieści wiele nas uczą i pokazują, jak należy postępować w życiu. Jednak w jednej z historii pewne złe wróżki postanowiły zamieszać trochę w naszych ukochanych bajkach… Jaki był tego efekt mogły się przekonać dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Pasłęku, które 10 stycznia zostały zaproszone do Zespołu Szkół przez uczniów klasy II TL/TOR, III TL i Oksanę Mazuryk oraz Tomasza Tuniewicza.

Młodzi aktorzy zabrali licznie zgromadzoną publiczność do magicznego świata, by pokazać perypetie bohaterów opowieści pt. „Zamieszanie w Krainie Bajek”. A działo się wiele. Jaś i Małgosia postanowili uciec od Baby Jagi, która dostała nowy przydomek, a mianowicie „Babcia Jagunia”. Pasował do niej jak ulał, ponieważ, mimo groźnego wyglądu, każdy wie, że Baba Jaga w głębi duszy wcale nie jest taka zła. Jednak to nie wszystko. Czerwony Kapturek zamiast wilka spotkał Jasia i Małgosię, przybyłych niespodziewanie do jej bajki. Kot w Butach zgubił Janka, a krasnoludki przybyły bez Śnieżki. Zrobiły i tak furorę i wywołały salwy śmiechu.

Dobrze, że w każdym królestwie jest władca, który czuwa nad tym, aby jego poddanym żyło się jak najlepiej. Król Baj, na prośbę swoich podwładnych, przywrócił porządek w Krainie Bajek, ponieważ - jak sam stwierdził - „stare bajki dzieci znają, bardzo kochają i chętnie czytają”.

Spotkanie z przedszkolakami wypełnione było licznymi atrakcjami przygotowanymi przez uczniów, którzy należą do Szkolnego Koła Wolontariatu. Konkursy i wspólne śpiewanie wprawiły wszystkich w doskonały nastrój. Spontaniczne reakcje przedszkolaków potwierdziły, że pomysły starszych kolegów przypadły im do gustu. Mali widzowie zgodnie stwierdzili, że z wielką przyjemnością obejrzą kolejne przedstawienie przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół.