30 grudnia do Domu Pomocy Społecznej w Rangórach zawitał niecodzienny gość, a mianowicie młody aktor pochodzący z Tolkmicka a na co dzień pracujący w Narodowym Teatrze Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu. Jest to teatr wyjazdowy, który ze swoimi spektaklami jeździ po całej Polsce.

Pan Mikołaj korzystając z przerwy świątecznej zgodził się odwiedzić nasz Dom i zaprezentował swój talent aktorski przed naszymi mieszkankami, czym umilił upływający im czas. Należy dodać, że Pan Mikołaj gra na gitarze i na początek przy jej akompaniamencie zaśpiewał kilka piosenek z repertuaru Jacka Kaczmarskiego, Grzegorza Ciechowskiego, Edmunda Fettinga.

Pan Mikołaj bardzo ciekawie opowiadał o swojej pracy, która jest jego pasją, cały czas dąży do jej rozwoju. Panie były zachwycone deklamacją wierszy: „Proszę przyjąć do wiadomości” Ludwika Jerzego Kerna oraz „Tęsknota” Juliana Tuwima. Miały też okazję usłyszeć w wykonaniu młodego aktora beatbox. Jest to forma wydawania różnych dźwięków za pomocą narządów mowy, np. naśladowanie instrumentów muzycznych. Ponadto uchylił rąbka tajemnicy zza kulis teatru. Zwieńczeniem spotkania było wspólne zaśpiewanie kilku kolęd.

A z okazji zbliżającego się Nowego Roku młodemu aktorowi Panu Mikołajowi złożyliśmy życzenia spełnienia marzeń, powodzenia i satysfakcji z wykonywanej pracy.

Anna Tadra, terapeuta