13 września, w ramach Dnia Solidarności z osobami chorymi na schizofrenię, który obchodzimy 10 września, w Środowiskowym Domu Samopomocy w Przezmarku zostały zorganizowane Drzwi Otwarte.

Nasz Dom odwiedzili kierownicy Ośrodków Pomocy Społecznej z Pasłęka i Młynar wraz z pracownikami socjalnymi, sołtysi Przezmarka i Sierpina, dyrektorzy zaprzyjaźnionych Domów Pomocy Społecznej wraz z mieszkańcami, uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Elblągu przy ul. Zamkowej i Warsztatu Terapii Zajęciowej przy DPS „Krokus” oraz okoliczni mieszkańcy.

Goście w ramach solidarności z osobami chorymi na schizofrenię przeszli przez drzwi symbolizujące postawę zrozumienia i tolerancji wobec osób chorujących psychicznie.

Podczas spotkania oprócz występów artystycznych uczestników, można było wziąć udział w grach i zabawach sportowych. Atrakcją były zajęcia z paintballa prowadzone pod czujnym okiem instruktora pana Jerzego Staneckiego. Wszyscy zainteresowani mogli zwiedzić nasz Dom i zapoznać się z zasadami jego funkcjonowania. W trakcie całej imprezy czynny był bufet ze smakołykami oraz ciepłymi napojami. Całość dopełniła muzyka na żywo przy której, wszyscy świetnie się bawili. Był to mile spędzony czas.

Małgorzata Subocz