28 września 2019 roku w ramach 101 rocznicy odzyskania niepodległości Państwa Polskiego obchodzić będziemy we wsi Dobry Wiejskie Dożynki Niepodległościowe. Organizatorem wydarzenia jest Koło Gospodyń Wiejskich w Dobrym.

Dożynki Niepodległościowe rozpoczną się o godz. 13:00 uroczystym apelem połączonym z mszą polową. Przedstawiona zostanie krótka historia walk niepodległościowych Polaków i walki o polskość Warmiaków. Po odsłonięciu tablicy upamiętniającej tę rocznicę, druhowie z OSP w Dobrym przez 101 min. pełnić będą wartę honorową.

Po części oficjalnej, na boisku szkolnym rozpocznie się sztafetą sołectw 4 x 101 m część sportowo-zabawowa. W programie m.in. zawody strzeleckie, konkursy zespołowe (bieg z noszami do rannego żołnierza), wyścigi konne – na koniach na patyku, toczenie fajerki pogrzebaczem i wiele innych ciekawych konkurencji. Na koniec o godz. 19:00 zostanie wypuszczonych w górę 101 świecących balonów i rozpocznie się zabawa taneczna.

Biorąc udział w Niepodległościowych Dożynkach Wiejskich, okazji 101 rocznicy Odrodzenia Państwa Polskiego, powinniśmy zapomnieć w tym dniu o wszystkich troskach życia codziennego, wymazać z duszy wszelkie nienawiści. Niechaj ten dzień odnosi się nie tylko do największego Święta Polski, ale będzie również dniem przeogromnej radości i wesela, dniem jedności obywatelskiej, braterskiego pojednania. Niech będzie on jednocześnie wyrazem naszej dumy narodowej.

Żeby to wydarzenie zaistniało prosimy o oddanie głosu na projekt nr 65 „Niepodległej – Nieuległa – wiejskie dożynki niepodległościowe”: https://bit.ly/pdph_warm_mazur_k2?fbclid=IwAR3NqZELPC22uXHAVgN38qyDcfGHXlB6kU7J_QmYWtycta1wsUCu7o_l8sc

„Projekt będzie dofinansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich 2014-2020”. Operator konkursu: Pomorskie Stowarzyszenie Aktywności Terenowej PSAT.

Iwona Morawska
sołtys wsi Dobry