Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 w Zespole Szkół Zawodowych w Pasłęku zgromadziło całą społeczność szkolną i wielu zaproszonych gości. Obecni byli: Wioletta Janas – naczelnik Promocji Powiatu, Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Elblągu, Teresa Brewka, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Pasłęku, Przemysław Siagło – zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Straży Pożarnej w Pasłęku oraz Józef Czenczak – założyciel szkoły i jej pierwszy dyrektor.

Po powitaniu przybyłych gości przez prowadzącą uroczystość Małgorzatę Wolską, głos zabrała dyrektor Maria Kizyk, która podsumowała kończący się rok szkolny, podziękowała gościom za wieloletnią współpracę i pomoc, gronu pedagogicznemu za wykonywanie swojej misji, za podejmowanie cennych inicjatyw i twórczych działań, a pracownikom administracji za sprawną organizację bieżącego funkcjonowania szkoły. Dokonała podsumowania osiągnięć absolwentów gimnazjum i szkoły podstawowej, ze szczególnym uwzględnieniem tych, którzy w całym roku szkolnym nie szczędzili trudu i wysiłku, aby rozwijać swoje talenty i umiejętności. Podziękowała także kierownictwu i pracownikom Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Pasłęku za współpracę w realizacji wspólnych celów.

Dyrektor poinformowała zgromadzonych o decyzji Rady Powiatu w Elblągu, czyli o zakończeniu działalności Gimnazjum dla Dorosłych w Zespole Szkół Zawodowych w Pasłęku przy ulicy Bohaterów Westerplatte 20 i likwidacji Branżowej Szkoły I Stopnia nr 3 w Pasłęku z rozwiązanego Zespołu Szkół Zawodowych w Pasłęku. Od 1 września 2019 Zespół Szkół Zawodowych w Pasłęku przestanie istnieć.

Następnie głos zabrała naczelnik Wydziału PEKS Starostwa Powiatowego w Elblągu Wioletta Janas. W swoim wystąpieniu pogratulowała młodzieży osiągniętych wyników w nauce i z egzaminów kończących naukę w gimnazjum i szkole podstawowej. Nauczycielom podziękowała za zaangażowanie w rozmaite działania na rzecz słuchaczy i szkoły oraz stwarzanie możliwości lepszego startu życiowego uczestnikom Ośrodka Szkolenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Pasłęku. Życzyła również udanych wakacji. Pani Teresa Brewka, Józef Czenczak oraz Cezary Terech także gratulowali słuchaczom i pedagogom osiągniętych wyników w nauce i życzyli wspaniałego odpoczynku wakacyjnego.

Następnie wychowawcy klas rozdali świadectwa ukończenia szkoły. Zostały wręczone nagrody rzeczowe, dyplomy i wyróżnienia tym słuchaczom, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce i aktywnie uczestniczyli w życiu szkoły.

Ponadto, przedstawicielka absolwentów, Daria Filiczkowska, w krótkich słowach podziękowała nauczycielom, wychowawcom oraz pracownikom szkoły i ośrodka za serce, uśmiech, dobre słowo i codzienne, niezwykle trudne i mozolne budowanie uczniowskich wnętrz.

Na zakończenie uroczystości dyrektor szkoły życzyła udanego i bezpiecznego wakacyjnego wypoczynku. Po części oficjalnej, przybyli na uroczystość goście, rodzice, nauczyciele i absolwenci zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Małgorzata Wolska