W dniu 10.05.2019 r. w ramach XXI Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny w Sand Valley Golf Resort w Pasłęku odbyła się Powiatowa Konferencja otwierająca Dni Rodziny na terenie powiatu elbląskiego.

Dni rodziny organizowane są od 1999 r. i co roku koncentrują się wokół innego aspektu życia rodzinnego i społecznego odpowiadając na potrzebę wzmacniania rodziny w jej prawidłowym funkcjonowaniu. Hasłem tegorocznych Dni Rodziny jest Małżeństwo – dobre relacje – silna rodzina.

Zaproszeni goście to osoby współpracujące na co dzień z dzieckiem i rodziną, których działania koncentrują się głównie w pomocy i we wzmacnianiu instytucji rodziny oraz małżeństwa. Przedsięwzięcie miało na celu ukazanie istoty małżeństwa oraz przekazanie pozytywnych stron i relacji panujących w małżeństwie. Ponadto innym aspektem konferencji było podkreślenie ważności relacji panujących w rodzinie mających wpływ na jej funkcjonowanie w życiu codziennym, a tym samym ukazywanie określonych wzorców dzieciom. Dodatkowo miała zmobilizować uczestników do poszukiwania odpowiedzi, dlaczego małżeństwo jest wartością i dobrem społecznym oraz w jaki sposób można to dobro chronić.

Tematyka i prelegenci Konferencji:

1.         Model małżeństwa XXI wieku – ewolucja czy schyłek? – prof. dr hab. Wojciech Gajewski – Uniwersytet Gdański.

2.         5 języków miłości czyli zrozumieć potrzeby współmałżonka. – Fundacja Kierunek Rodzina z Elbląga.

3.         Kryzys ojcostwa – Leszek Czyżewski – dyrektor CAOPOW w Marwicy.

4.         Czy można mieć dużą rodzinę i nie zwariować w małżeństwie? – Małgorzata i Andrew Saunders.