Przejdź do treści.

Menu

Drużyna z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku wywalczyła VII miejsce w Kamionie (woj. mazowieckie), gdzie 26.04.2019 r. odbył się Finał Ogólnopolski Drużynowo-Indywidualnych Biegów Przełajowych SZS dziewcząt i chłopców.

W kategorii szkół ponadpodstawowych (Licealiada) województwo warmińsko-mazurskie reprezentowane było przez drużynę chłopców z ZSEiT w Pasłęku, którzy wywalczyli prawo startu w tej imprezie, wygrywając finał wojewódzki. Startujący zawodnicy rywalizowali przede wszystkim indywidualnie, ale suma punktów maksymalnie 6 zawodników z danej szkoły liczyła się do klasyfikacji drużynowej.

Na trudnej przełajowej trasie (2000 m) bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie z Pasłęka. Indywidualnie najlepszy wynik osiągnął Adam Ochnik, który wywalczył VI miejsce – jest to jak do tej pory największy sportowy sukces Adama i pierwszy na ogólnopolskich zawodach. W klasyfikacji drużynowej, po zsumowaniu punktów pozostałych reprezentantów, ZSEiT Pasłęk zajął VII miejsce w Polsce.

Skład drużyny: Adam Ochnik, Damian Ciereszko, Adrian Bochniak, Janusz Szymański, Michał Ochnik, Aureliusz Konopacki. Opiekunem zespołu jest Robert Koszyk.