17 kwietnia w Środowiskowym Domu Samopomocy w Przezmarku, jak co roku, spotkaliśmy się przy wielkanocnym stole. Swoją obecnością i świątecznymi życzeniami zaszczycili nas: Ryszard Zając - wicestarosta, Genowefa Kwoczek - przewodnicząca Rady Powiatu, Tomasz Domżalski – dyrektor PCPR w Elblągu, Barbara Bruzdewicz - przewodnicząca Rady Gminy Elbląg, Zygmunt Tucholski - wójt gminy Elbląg, ks. proboszcz kanonik Lucjan Husak oraz Bożena Ryc - dyrektor DPS „Krokus” we Władysławowie.

Spotkanie rozpoczęło się składaniem życzeń, a uczestnicy przypomnieli historię tradycji związanych ze świętami Wielkiej Nocy. W radosnej i domowej atmosferze spożywaliśmy smaczne tradycyjne potrawy. Spotkania świąteczne uczestników ŚDS z ich rodzinami są tradycją pielęgnowaną od lat w Środowiskowym Domu Samopomocy, są również okazją do podtrzymywania i budowania relacji z najbliższym otoczeniem podopiecznych w celu lepszego wzajemnego poznania.

Święta Wielkanocne to wyjątkowy czas otuchy i nadziei, czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i siłę człowieka. Życzymy, aby te święta przyniosły radość, pokój oraz wzajemną życzliwość. By stały się źródłem wzmacniania ducha.

Małgorzata Subocz