30 marca w Zespole Szkół w Pasłęku Agnieszka Lejman, właścicielka Studia Energy Fitness Pasłęk, zorganizowała, już po raz drugi, maraton zumby pn. EKSPLOZJA TAŃCA. Cel był jeden: zbiórka pieniędzy na rzecz Stowarzyszenia Daj Nadzieję w Marwicy, które opiekuje się podopiecznymi placówek opiekuńczo-wychowawczych w Marwicy i Pasłęku.

W przygotowanie przedsięwzięcia włączyli się członkowie Stowarzyszenia Daj Nadzieję oraz podopieczni placówki w Marwicy, którzy pod czujnym i wymagającym okiem instruktorki przygotowywali układ choreograficzny. I choć ktoś mógłby powiedzieć, że taniec w wykonaniu dzieci pozostawiał wiele do życzenia, to jednak włożyli mnóstwo pracy.

Wychowawcy z Marwicy przygotowali i kusili przekąskami fit i owocami. Były też zabawy dla dzieci: malowanie twarzy, jedzenie jabłka na czas, zabawy z hula-hopem i wiele innych ciekawych gier. Członkowie Stowarzyszenia przygotowali również wystawę rękodzieła o tematyce wielkanocnej. Trzy godziny minęły niepostrzeżenie i kosztowały... wiele spalonych kalorii.

Wielkie podziękowania dla wszystkich instruktorów i tancerzy, którzy zjechali się po to by tańczyć, bawić się i wesprzeć akcję.

I choć wydawałoby się, że zebrane 2 150 zł to niewiele w skali potrzeb Stowarzyszenia to jednak warto zaznaczyć, że DOBRE SERCA ludzi są o wiele bardziej cenne.

Mamy nadzieję, że kolejne edycje będą się odbywały.

A.Ł.-Cz.