PR.III.0724/ENP/1/2010 Olsztyn,31.08.2010 r.
Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego zaprasza do udziału w kolejnej edycji regionalnego etapu Konkursu „Europejskie Nagrody Przedsiębiorczości" 2010/2011.
Idea Konkursu powstała w Komisji Europejskiej z inicjatywy prezydencji brytyjskiej, a po raz pierwszy ogłoszono go w 2006 r. Województwo Warmińsko-Mazurskie od początku bierze czynny udział w organizacji przedsięwzięcia organizując na poziomie regionalnym pierwszy z trzech etapów Konkursu.
W roku 2008 r. europejskie jury przyznało drugie miejsce projektowi pn. „Garncarska Wioska” z województwa warmińsko-mazurskiego, zgłoszonemu przez Nidzicką Fundację Rozwoju „NIDA” w kategorii: "Przedsiębiorczość odpowiedzialna i promująca wyłączenia społeczne”. W tej samej kategorii w 2009 r. jury przyznało główną nagrodę polskiemu projektowi „Budowa domów poprzez system szkoleń dla bezrobotnych” PUP w Nysie w woj. Opolskim.
Celem Konkursu jest wyróżnienie najciekawszych inicjatyw i projektów promujących przedsiębiorczość w skali UE, prezentacja oraz wymiana dobrych praktyk i polityk w tej sferze, zwiększenie świadomości społecznej o znaczeniu przedsiębiorczości dla rozwoju regionalnego i lokalnego, a także inspiracja potencjalnych projektodawców.
W 2010 r. Europejskie Nagrody Przedsiębiorczości przyznane zostaną w 5 kategoriach:
1) Promowanie ducha przedsiębiorczości
2) Rozwój umiejętności
3) Rozwój środowiska biznesowego
4) Wspieranie internacjonalizmu biznesu
5) Nagroda za przedsiębiorczość odpowiedzialna i wspierająca włączenie społeczne
Do udziału w Konkursie zaproszone zostały organizacje krajowe, władze gminne i miejskie, jak również partnerstwo publiczno-prywatne zawierane przez władze publiczne i przedsiębiorców, programy edukacyjne i organizacje biznesowe. Warunkiem uczestnictwa w etapie regionalnym Konkursu jest zgłoszenie projektu realizowanego na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. W kategoriach „Promowanie ducha przedsiębiorczości” i „Wspieranie internacjonalizacji biznesu” mogą też brać udział ogólnokrajowe projekty.
Konkurs odbędzie się w trzech etapach: regionalnym, krajowym i europejskim.
W związku z powyższym Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego zaprasza do zgłaszania projektów na oryginalnych formularzach dostępnych na stronie internetowej Ministerstwa Gospodarki www.mg.gov.pl/enp, lub Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego www.wrota.warmia.mazury.pl w wersji elektronicznej oraz w dwóch podpisanych egzemplarzach w wersji papierowej) do dnia 8 października 2010 r. do Departamentu Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego, ul. Emilii Plater 1, 10-562 Olsztyn, z dopiskiem: Europejskie Nagrody Przedsiębiorczości Departament Polityki Regionalnej.
Podręcznik konkursu 2010 oraz Regulamin konkursu , etap regionalny również zamieszczone są na stronie www.wrota.warmia.mazury.pl W razie ewentualnych pytań informacji udziela Pani Gabriela Zenkner-Kłujszo Kierownik Biura Przedsiębiorczości w Departamencie Polityki Regionalnej, tel. 089521-93-20, bpr2@warmia.mazury.pl .
W załączeniu:
  1. Regulamin etapu regionalnego Konkursu „Europejskie Nagrody Przedsiębiorczości” 2010.
  2. Formularz zgłoszeniowy