Jak co roku, przed wyjazdami do domów rodzinnych na Święta Bożego Narodzenia, mieliśmy okazję złożyć sobie życzenia w naszym ośrodku.

Tym razem oprawą artystyczną zajęła się grupa III, z pomocą pana Bogdana i pani Ani. Okazją do refleksji i zastanowienia było przedstawienie nawiązujące do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Przekazem spektaklu była myśl, iż miejsce kontaktów międzyludzkich zajęły współcześnie media, internet. Do tego problemu nawiązał również zaproszony gość, proboszcz parafii w Łęczu. Swoją obecnością zaszczycili nas również: pani z Koła Gospodyń Wiejskich w Kamionku Wielkim, przedstawiciel Rady Powiatu, prezes Stowarzyszenia Historyczno-Poszukiwawczego Denar oraz była więźniarka KL Stutthof mieszkająca w Kamionku Wielkim.

Po tradycyjnym podzieleniu się opłatkiem i złożeniu sobie życzeń, można było wreszcie posmakować pięknie wyglądających specjałów, które okazały się również bardzo smaczne – brawo dla pań kucharek i uczniów MOW w zawodzie kucharz.

No i okazało się, że wszyscy byli w tym roku bardzo grzeczni – prezentami obdarował ich przybyły do nas Mikołaj. Dobrze, że akurat napadało sporo śniegu.

Radosław Żyłowski