7 grudnia uczniowie technikum kształcącego w zawodzie technik agrobiznesu z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku w ramach zajęć z pracowni rolniczej wzięli udział w wycieczce do firmy Agrimasz Sp. z o.o. w Fiszewie.

Uczniowie zostali powitani przez dyrrektora handlowego Bartosza Niskiego, który omówił historię powstania firmy oraz jej rozwój. Dowiedzieli się, czym zajmuje się firma i jakie usługi świadczy dla rolnictwa. Następnie młodzież poznała przedstawiciela handlowego Remigiusza Głąba, który przedstawił funkcjonowanie zakładu oraz poprowadził zajęcia praktyczne z obsługi i regulacji kombajnu i maszyn oferowanych przez firmę Agrimasz.

W parku maszyn uczniowie obejrzeli nowoczesny sprzęt, zwłaszcza najnowszy kombajn Class Lexion 770 oraz traktor Class Axion 950 o mocy 405KM, którym każdy miał okazję wykonać jazdę próbną. Jazda ciągnikiem o tak dużej mocy przyniosła dużo wrażeń.

Wycieczka do zakładu była bardzo udana, ponieważ młodzież miała okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat ciągników i maszyn stosowanych w rolnictwie, poznała nowoczesne rozwiązania oraz ofertę sprzętu proponowaną przez firmę.

Dziękujemy firmie Agrimasz Sp. z o.o. za życzliwe przyjęcie - uczniowie klasy II technikum i opiekun Jan Połumackanycz.

Jan Połumackanycz