„Bogatym nie jest ten, kto dużo ma, lecz ten, kto dużo daje” te słowa stały się myślą przewodnią II Szkolnej Gali Wolontariatu, która odbyła się 6 grudnia 2018r. w Zespole Szkół w Pasłęku.

Była to wyjątkowa uroczystość, podczas której wolontariusze przedstawili ideę i historię wolontariatu, a także jakie cechy powinien mieć wolontariusz. Gala została uświetniona występem artystycznym uczniów, którzy zaprezentowali piosenki i wiersze o nieprzemijących wartościach w życiu człowieka, takich jak dobro, wrażliwość czy empatia. Wolontariusze również opowiedzieli o swojej działalności w schronisku „Psi Raj”, Przedszkolu Samorządowym nr 2, Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej „Orle gniazdo” w Marwicy oraz w Szpitalu Powiatowym w Pasłęku, a także o różnorodnych akcjach, w których aktywnie uczestniczą.

Gdyby spojrzeć na naszych wolontariuszy, to na co dzień nie wyróżniają się wśród uczniów, jednak, gdy zaczynają działać można dostrzec, że mają to „coś”, co sprawia, że ukazuje się ich wyjątkowe oblicze. Wolontariusze w Zespole Szkół to młodzi, wrażliwi i pełni pasji ludzie, którzy zawsze wyciągną pomocną dłoń. Wydaje się, że dla nich nie ma rzeczy niemożliwych.

Dlatego też podczas II Szkolnej Gali Wolontariatu była okazja, by podziękować i nagrodzić 14 najaktywniejszych członków Szkolnego Koła Wolontariatu. Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z tak wyjątkowymi ludźmi. Na zakończenie spotkania pani dyrektor podziękowała opiekunom i wolontariuszom za zaangażowanie w działalność Szkolnego Koła Wolontariatu.

Dziękujemy również pani Małgorzacie Zawidow, dyrektorowi Banku PNB Paribas za życzliwość i docenienie naszych wolontariuszy.