Warsztaty teatralne to pierwszy blok zajęć, który został zrealizowany w ramach projektu „Plecak Pełen Kultury Powiatu Elbląskiego”, dofinansowanego ze środków Starostwa Powiatowego w Elblągu. Dzieci i młodzież uczestnicząca w zajęciach poznawała tajniki teatru cieni w trakcie spotkań, które miały miejsce w Pogrodziu, Kadynach i Nowym Monasterzysku.

Uczestnicy warsztatów organizowanych przez Lokalną Grupę Działania , Wysoczyzna Elbląska, z dużym zainteresowaniem i pod fachowym kierownictwem instruktora, pani Edyty Machul przygotowywali krótkie scenki, jak i dłuższe spektakle, które po pełnych śmiechu i dobrej zabawy próbach, przedstawiali widzom, wśród których obecni byli rodzice i dziadkowie młodych aktorów.

Przed nami kolejne zajęcia w ramach projektu. Najbliższe to pierwsza część warsztatów rzeźbiarstwa w glinie, które odbędą się w Hucie Żuławskiej, Pogrodziu, Łęczu i Suchaczu.

Następne spotkania będą wspaniałą okazją do uczestnictwa w warsztatach z zakresu kulinariów, rzeźbiarstwa w drewnie, malarstwa, rękodzielnictwa oraz nauki technik graficznych.

Rafał Narnicki
Lokalna Grupa Działania - Wysoczyzna Elbląska