W dniu 21.09.2018 r. w Szpitalu Powiatowym Sp. z o. o. w Pasłęku nastąpiło podpisanie protokołu końcowego odbioru robót, związane z budową budynku na potrzeby Ośrodka Rehabilitacji Dziennej i Fizjoterapii oraz Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej.

Prace budowlane trwały od 23.11.2017 r., kiedy to Szpital przekazał firmie PRIMBUD plac budowy. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 2.260.450 zł, z czego środki z EFRR to kwota 1.690.785.67 zł, natomiast wkład własny Szpitala wyniósł 569.664,33 zł. Koszt związany z wyposażeniem budynku, w tym mebli to suma 93.563.42 zł, i także stanowi wkład własny Szpitala.

Starostwo Powiatowe w Elblągu oraz Urząd Miasta Pasłęk wsparły Szpital rzeczowo i finansowo w zakresie zagospodarowania terenu wokół nowo powstałego budynku.

Nowo powstały budynek Ośrodka Rehabilitacji Dziennej i Fizjoterapii oraz Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej poprawi warunki do korzystania z zabiegów dla pacjentów z zakresu rehabilitacji ruchowej. Rejestracja, szatnie znajdują się na jednym poziomie - na parterze, co jest znaczące zwłaszcza dla osób poruszających się np. na wózkach inwalidzkich. Wygodne i przestronne gabinety, szatnie, gabinet wypoczynkowy dla pacjentów Ośrodka Rehabilitacji Dziennej oraz duża i klimatyzowana sala ćwiczeń znacząco poprawi jakość świadczonych usług medycznych. Zakład został wyposażony w nowoczesną platformę balansową do oceny i treningu równowagi, która umożliwi w prosty sposób ocenić postępy pracy terapeutycznej oraz poszerzy zakres ćwiczeń o zajęcia z wykorzystaniem biofeedbacku, co będzie miało zastosowanie w wielu jednostkach chorobowych.

W symbolicznej ceremonii odebrania budynku, która odbyła się 11 października, wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych powiatu i gminy Pasłęk: Ryszard Zagalski - przewodniczący Rady Powiatu, Maciej Romanowski - starosta, Wiesław Śniecikowski - burmistrz Pasłęka, Zbigniew Lichuszewski – wicestarosta, Paweł Guzenda - przewodniczący Rady Nadzorczej Szpitala, Gabriela Effenberg - sekretarz Rady Nadzorczej oraz Piotr Koroblewski - projektant i inspektor nadzoru a także Andrzej Filaszkiewicz - właściciel firmy PRIMBUD.