W sytuacjach indywidualnych, mnogich i masowych wydarzeń traumatycznych dostępny jest całodobowy telefon interwencyjny:
730 822 320
Pierwsza pomoc psychologiczna w ramach działania mobilnego punktu kierowana jest do mieszkańców powiatu olsztyńskiego i elbląskiego. Działania psychologów mobilnego punktu mają charakter interwencyjny. Podejmowane są na rzecz osób, rodzin, środowisk będących w stanie kryzysu.
Pomoc udzielana jest:
-bezpłatnie
-całodobowo
-siedem dni w tygodniu
-w miejscu uzgodnionym przez zgłaszającego i psychologa.
Kiedy i jak korzystać z pomocy psychologicznej w ramach mobilnego punktu interwencyjnego?
- Jeśli martwisz się o siebie, małżonka, dzieci lub kogoś innego, bo przeżyliście ekstremalne zagrożenia życia i zdrowia.
- Jeśli przeżyłeś katastrofę, w której narażone było Twoje życie, stałeś się uczestnikiem drastycznych wydarzeń i świadkiem drastycznych scen.
- Jeśli na Twoich oczach umierali ludzie, straciłeś kogoś bliskiego lub patrzyłeś na jego cierpienie.
- Jeśli chcesz pomocy, to nie wahaj się skontaktować z psychologami udzielającymi pomocy w Mobilnym Punkcie.
- Zadzwoń do dyżurującego przez całą dobę psychologa pod nr: 730 822 320 i zgłoś potrzebę udzielenia pierwszej pomocy psychologicznej.
Celem pierwszej pomocy psychologicznej jest przywrócenie równowagi psychicznej i umiejętności samodzielnego radzenia sobie oraz zapobieganie wtórnej traumatyzacji.
Projekt koordynowany jest przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne Oddział w Olsztynie.
Pomocy udzielają psychologowie przeszkoleni w zakresie interwencji kryzysowych oraz należący do Zespołu Interwentów Psychologicznych przy Wojewodzie Warmińsko- Mazurskim.
Okres realizacji projektu: 01.08.2018r. - 31.12.2018r.
Wsparcie w sytuacjach kryzysowych Realizowane jest w obszarze projektu Warmińsko - Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie, zadanie:
„Kompleksowe wsparcie dla osób i rodzin, w tym dotkniętych dysfunkcją i kryzysem” współfinansowanego przez Warmińsko - Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie.