Kiedy w murach szkoły pojawiają się nowi uczniowie, nie tak łatwo wkupić się w łaski starszaków. Każdego roku, aby oficjalnie przyjąć nowicjuszy do szkolnej społeczności, w Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych organizowane są „Otrzęsiny”.

25 września 2018 r. uczniowie klas pierwszych uroczyście przyjęli akt ślubowania, aby chwilę potem poczuć na własnej skórze, co to znaczy chrzest. Klasa druga technikum żywienia i usług gastronomicznych oraz technikum agrobiznesu przygotowała szereg bardzo wymagających wyzwań. Już od początku było widać, jak bardzo młodzież była zaangażowana, gdy bez większych oporów i z wielkim oddaniem przechodziła kolejne próby robienia makijażu, karmienia, tańczenia, rysowania, modelingu, czy z wiedzy o wychowawcy. Każda kolejna konkurencja wzbudzała wielkie emocje, zwłaszcza wśród wychowawczyń p. Błaszczyk, p. Sienkiewicz, p. Purzyckiej czy p. Groń, które można powiedzieć, walczyły jak lwice o każdy punkt dla swoich podopiecznych. Bezkonkurencyjna okazała się klasa I AT/ET, ale nikt nie może odmówić ducha walki pozostałym klasom. Również zmagania na sali gimnastycznej nie przebiegały spokojnie. Walka o pierwsze miejsca trwała do ostatnich minut.

Zabawa była przednia, występy klas porwały publikę, a rywalizacja obudziła w każdej klasie ducha motywacji i społecznej integracji. Było głośno, wesoło, czyli tak jak powinno być!

Info ZSEiT: Aneta Wołosz