21 września 2018 roku odbył się Festyn Integracyjny z okazji Jubileuszu 15-lecia Zakładu Aktywności Zawodowej w Kamionku Wielkim. Uczestniczyli w nim zaproszeni goście starosta Maciej Romanowski, radni Powiatu Elbląskiego, skarbnik powiatu Edwarda Mazurkiewicz, dyrektor PCPR w Elblągu Tomasz Domżalski, burmistrzowie i wójtowie oraz dyrektorzy i kierownicy, pracownicy jednostek organizacyjnych, a także uczestnicy WTZ, mieszkańcy DPS oraz wszyscy pracownicy Zakładu Aktywności Zawodowej w Kamionku Wielkim.

Uroczystego otwarcia, witając przybyłych gości, dokonał kierownik zakładu Mariusz Kiełtyka. W swoim przemówieniu przypomniał początki powstania ZAZ w Kamionku Wielkim, m.in. mówił o celach i zadaniach jednostki, a także o jej historii. Wspomniał, że 15 lat to tylko jeden z etapów rozwoju Zakładu.

„Zakład Aktywności Zawodowej w Kamionku Wielkim funkcjonuje od 2003 roku. Obecnie zatrudnia 42 osób niepełnosprawnych i 16 osób personelu administracyjnego. Główny cel to rehabilitacja zawodowa, społeczna i lecznicza. Nauka konkretnego zawodu oraz pomoc w znalezieniu pracy na otwartym rynku. Obecnie funkcjonują 4 działy: stolarnia, tapicernia, pralnia, pracownia wikliniarska. Produkowane są wyroby gotowe oraz świadczone usługi pralnicze.”

Dla uczestników festynu został przygotowany poczęstunek w postaci potraw z grilla, grochówki, bigosu oraz ciasta, kawy, herbaty. Atrakcją przygotowaną dla gości był rejs łodzią motorową po Zalewie Wiślanym.

Dla wszystkich pracowników był to bardzo uroczysty i szczególny dzień.

Jeszcze raz serdecznie wszystkim dziękujemy za przybycie, gratulacje i życzenia.

Mariusz Kiełtyka
kierownik ZAZ w Kamionku Wielkim