Dzięki środkom z programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego: Infrastruktura szkolnictwa artystycznego, zadanie pt.: Rozbudowa pracowni artystycznych oraz dzięki wsparciu finansowemu Samorządu Powiatu Elbląskiego Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym powiększy się o nowy budynek. Przetarg wyłonił wykonawcę - Zakład Ogólnobudowlany inż. Mirosław Markiewicz z Elbląga. Przewidywany termin zakończenia inwestycji 31 sierpnia 2019 roku.

3 września została podpisana umowa na rozbudowę. Rozpoczęliśmy prace budowlane, dzięki którym uczniowie i pracownicy liceum już od nowego roku będą cieszyć się nowymi pracowniami, co znacząco wpłynie na efekty kształcenia. Szkoła zyska sale lekcyjne, salę gimnastyczną oraz profesjonalne pracownie artystyczne. Nowa powierzchnia wystawiennicza pozwoli na zaplanowanie szeregu działań – wystaw, projektów, wykładów. Uczniowie zyskają miejsce na relaks i wypoczynek między zajęciami. Z niecierpliwością zatem czekamy na zakończenie prac.

mkidn m

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzącego z Funduszu Promocji Kultury.