Nadszedł długo wyczekiwany moment dla wszystkich uczniów, zakończył się kolejny rok szkolny. Ten ważny dzień rozpoczął się wyjątkową atrakcją – kończący szkołę uczniowie klas III ZSZ zorganizowali przejazd przez ulice Pasłęka odświętnie przystrojonymi ciągnikami.

22 czerwca 2018 roku cała społeczność Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku uczestniczyła w uroczystym zakończeniu roku szkolnego. Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie spotykali się w pełnym składzie, aby zakończyć miniony rok oraz nagrodzić uczniów, którzy ciężko pracowali na wyróżnienie.

Nagrodzono uczniów, którzy zdobyli świadectwa z wyróżnieniem, wykazali się bardzo dobrą frekwencją, a także tych, którzy w szczególny sposób angażowali się w życie szkoły. Wśród nagrodzonych szczególnie wyróżniono – zdjęciem na tle sztandaru szkoły - Filipa Woźniaka, ucznia klasy III ZSZ kończącego szkołę, który otrzymał świadectwo z biało-czerwonym paskiem.

Doceniono nie tylko pracę uczniów, ale i rodziców. Podczas uroczystości dyrektor Marian Matuszczak złożył serdeczne podziękowania przewodniczącej Rady Rodziców Marzenie Jakimowicz za pracę na rzecz szkoły, życzliwość i konsekwencję w działaniu. Nie zabrakło ciepłych słów skierowanych przez uczniów do dyrekcji, wychowawców, nauczycieli.

Uroczystość zaszczycili swą obecnością wicestarosta elbląski Zbigniew Lichuszewski, burmistrz Pasłęka Wiesław Śniecikowski i radna Joanna Naspińska.

Wszystkim uczniom życzymy udanych, pełnych wrażeń i bezpiecznych wakacji.

Małgorzata Gawrysiuk