W imieniu Stowarzyszenia Niepoprawnych Optymistów oraz Sołectwa Krasin, serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w ,,Biało-Czerwonej Familiadzie - Krasin 2018”, która odbędzie się 09.06.2018 r. w Krasinie.

W tym roku chcielibyśmy włączyć się do obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Zaprosiliśmy  orkiestrę dętą z Zielonki Pasłęckiej by zaprezentowała nam pieśni patriotyczne w swoim wykonaniu. Razem z dziećmi, podczas warsztatów wykonaliśmy kotyliony, które chcemy wręczać w trakcie imprezy. Naszą Familiadę zgodzili się objąć swoim patronatem honorowym Starosta Elbląski oraz Burmistrz Pasłęka. Jest to dla nas zaszczyt i powód do dumy.

Tuż po części oficjalnej, jeszcze przed występem orkiestry dętej, mamy przygotowane dla uczestników dwie niespodzianki.

Nasza impreza skierowana jest nie tylko do mieszkańców Krasina, ale również gminy Pasłęk i powiatu elbląskiego. Chcemy by uczestniczyły w niej całe rodziny, dlatego przygotowujemy ofertę atrakcyjną tak dla dzieci jak i dorosłych mieszkańców. Zorganizujemy gry i konkursy, nagrodzone upominkami. Pozyskaliśmy pomoc od firmy BALTIC GREEN I, która poza wsparciem finansowym jak co roku zorganizuje dla nas  pokazy doświadczalno-eksperymentalne. Tradycyjnie odbędą się pokazy policji oraz straży pożarnej, będą jak co roku zjeżdżalnie i baseny dmuchane, wyścigi ślimaków, przeciąganie liny, mecz piłki siatkowej: Krasin/Wiatraki/Ślimaki kontra reszta świata. Oprócz orkiestry dętej z Zielonki Pasłęckiej wystąpią u Cyganki z Rzecznej, Sasanki z Suchacza oraz zespół Iza & Staszek.

Oprócz atrakcji dla dzieci  mamy także ofertę na spędzenie czasu także dla dorosłych. Są to stoiska prezentujące dziedzictwo i produkty kulinarne oraz rękodzieło zaprzyjaźnionych sołectw i stowarzyszeń. Oprawę muzyczną zapewni nam DJ Marcel.

Mile widziani uczestnicy z biało-czerwonymi akcentami.

Dodatkową atrakcją będzie Dzień Otwarty w zaprzyjaźnionym Snails Garden, gdzie odwiedzający oprócz skosztowania potraw ze ślimaka będą mogli zwiedzić mini zoo.

Takie przedsięwzięcie to niestety nie tylko atrakcje. Wiąże się ono ze sporymi wydatkami. W tym roku  nasze przedsięwzięcie jest realizowane dzięki wsparciu finansowemu i rzeczowemu:

Zarządu Powiatu Elbląskiego, Gminy Pasłęk, BALTIC GREEN I, Snails Garden, Braniewsko-Pasłęckiego Banku Spółdzielczego,  Spółdzielni Mleczarskiej w Pasłęku, Pośrednictwa Finansowego i Ubezpieczeniowego PERFECT Stanisława Jasina, MOSiR Pasłęk, Straży pożarnej, Policji, firmy  Sem-Ex, Solid Security.

Patronat Medialny: Dziennik Elbląski, Głos Pasłęka.

Zapraszamy do Krasina 09.06.2018 r. Oficjalne rozpoczęcie o godz. 15.00.

Do zobaczenia

Aneta Dzięgo