Drugi sezon PONY CUP zawodów jeździeckich dla dzieci już 3 czerwca br. Inauguracyjne zawody rozegrane zostaną w przepięknym otoczeniu zielonych lasów Wysoczyzny Elbląskiej – Gospodarstwie Agroturystycznym „Pod Lasem” w Piastowie, którego sercem jest Katarzyna Nazarewicz.

Zeszłoroczna popularność tychże zawodów zadecydowała o organizowaniu ich jako samodzielne imprezy sportowe skierowane do dzieci. W tym sezonie, podobnie jak w ubiegłym, rozegrane zostaną po 3 konkursy na każdych zawodach.

W Piastowe przygotowane są konkursy:

1.         KPony Games prowadzony dla dzieci niejeżdżących samodzielnie.

2.         Pony Games dla dzieci jeżdżących samodzielnie na czas.

3.         Konkurs TREC MINI (zadaniowo – skokowy) na czas, wys. przeszkód do 50 cm.

Warto podkreślić, że letni sezon PONY CUP 2018 będzie obfitował w propozycje konkursów z różnych dyscyplin jeździeckich. Na zawodach w Piastowie, nie bez przyczyny – Konkurs nr 3 TREC MINI odbędzie się pod okiem sędzi i organizatora zawodów TREC PTTK – Katarzyny Nazarewicz. TREC (Techniques de Randonnée Equestre de Compétition), czyli Wszechstronny Konkurs Konia Turystycznego, wywodzi się z Francji (pierwsze zawody odbyły się w 1970 roku). Dyscyplina koncertuje się na zweryfikowaniu umiejętności jeździeckich, niezbędnych podczas jazdy w terenie. Stajnia w Piastowie jest jednym z pierwszych ośrodków na mapie kraju, który przygotowany jest do rozgrywania tego typu konkursów.

Propozycje, czyli warunki organizacyjne zawodów zostały już opublikowane na stronie wydarzenia fb/ ponycupelblag. Zapisy ruszyły i kończą się 28 maja godz. 12:00 (lub przy wyczerpaniu liczby miejsc na listach startowych).

Cykl zawodów PONY CUP 2018 został objęty patronatami: Starosty Elbląskiego, Burmistrza Miasta i Gminy Frombork, Burmistrza Miasta i Gminy Tolkmicko oraz Prezesa Warmińsko-Mazurskiego Związku Jeździeckiego.

Zapraszamy do wspólnej sportowej i jeździeckiej zabawy!