Przejdź do treści.

Menu

21 maja w Jegłowniku spotkali się artyści i działacze kultury z władzami samorządowymi powiatu elbląskiego. Dzień Działacza Kultury to szczególne święto ludzi tworzących kulturę, a więc organizatorów życia kulturalnego, działaczy, animatorów kultury, wolontariuszy pracujących na rzecz wielu stowarzyszeń działających w sferze kultury.
Starosta Sławomir Jezierski podziękował wszystkim ludziom związanym z kulturą w powiecie elbląskim za ich pasję i chęć przekazywania swojej wiedzy i umiejętności młodszym pokoleniom. Dziewięć osób otrzymało Nagrody Starosty Elbląskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury za rok 2010. Swoją nagrodę wręczył również wójt gminy Gronowo Elbląskie Aleksander Lewicki, który wyróżnił Małgorzatę Józefowicz, dyrektor Biblioteki Publicznej w Gronowie Elbląskim.
Część artystyczną wypełniły występy utalentowanych przedszkolaków i młodzieży szkolnej z gminy Gronowo Elbląskie.
Sylwetki laureatów nagrody Starosty Elbląskiego
za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej,
upowszechniania i ochrony kultury za rok 2010
ks. Grzegorz Wąsowski , Gmina Gronowo Elbląskie
Ksiądz Grzegorz Wąsowski , proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w Gronowie Elbląskim, poza posługą duszpasterską jest osobą aktywnie włączającą się w życie społeczności lokalnej. Pomaga młodym osobom rozwijać swój talent artystyczny prowadząc społecznie warsztaty malarskie. Prace księdza oraz wychowanków można było niejednokrotnie podziwiać na organizowanych wernisażach w Gronowie Elbląskim i Elblągu. Jako poeta ks. Grzegorz Wąsowski wydał 3 tomiki wierszy w 1999 r., 2005 r. oraz 2008 r.
Anetta Witkowska , Gmina Gronowo Elbląskie
Pani Anetta Witkowska pracuje na stanowisku nauczyciela języka polskiego, muzyki i plastyki w Gimnazjum im. Powstańców Listopadowych w Gronowie Elbląskim. Jest również zaangażowana w pracę społeczną, obejmującą działalność kulturalną, promocję naszego regionu w województwie i na arenie ogólnopolskiej. Prowadzi koło instrumentalno,wokalne i zainicjowała szkolną tradycję organizowania konkursu pod nazwą Muzykomania. Wszystkie imprezy środowiskowe odbywają się z udziałem grupy uczniów przygotowywanych pod jej kierunkiem. Pani Anetta Witkowska dba również o dostarczanie przeżyć artystycznych wiejskim dzieciom poprzez organizację wyjazdów do kina czy teatru.
Podopieczni Pani Anetty Witkowskiej przez ostatnich kilka lat plasowali się na najwyższych pozycjach konkursów powiatowych, wojewódzkich jak i ogólnopolskich.
Jerzy Gajewski , Gmina Tolkmicko
Pan Jerzy Gajewski od 2002 roku pełni funkcję radnego Miasta i Gminy Tolkmicko z ramienia wsi Pogrodzie. Dzięki jego inicjatywie i wielkiemu zaangażowaniu w 2002 roku powstała Świetlica Środowiskowa, a następnie po remoncie Ponadlokalna Świetlica Środowiskowa. Jest założycielem i był pierwszym prezesem stowarzyszenia „Pogrodzie dla Przyszłości”, przyczyniając się do kulturalnego i społecznego rozwoju swojej wsi. Dzięki jego pracy zrealizowano wiele projektów dotyczących aktywizacji, integracji, edukacji środowiska. W 2007 roku był jednym z założycieli Lokalnej Grupy Działania LIDER „Wysoczyzna Elbląska”. Jednym z ważniejszych osiągnięć było napisanie z członkami stowarzyszenia, organizacji społecznych i szkołą Planu Odnowy Wsi Pogrodzie. Ponadto pan Jerzy Gajewski wypracował trójstronne porozumienie pomiędzy UMiG Tolkmicko, PCPR w Elblągu i Stowarzyszeniem, które zapewnia korzystanie z pomieszczeń Ponadlokalnej Świetlicy Środowiskowej różnym organizacjom społecznym, szkole i mieszkańcom wsi Pogrodzie. Dzięki temu realizowane są różnego typu przedsięwzięcia np. warsztaty edukacyjne, zajęcia rekreacyjne, spotkania Zespołu „Pogrodzianki” i członków OSP.
Barbara Szandrowska , Gmina Tolkmicko
Pani Barbara Szandrowska od wielu lat udziela się społecznie dla swojego miasta i gminy Tolkmicko, szczególnie w zakresie promocji i rekreacji. Przygotowywane przez nią corocznie wieńce na gminne uroczystości dożynkowe zdobywały nagrody w powiatowych i wojewódzkich konkursach. Przygotowuje również szopki z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Grobu Pańskiego w okresie Wielkanocnym w Kościele Parafialnym w Tolkmicku. Pani Barbara Szandrowska organizuje ponadto zajęcia nauki haftu i tkania kilimu dla okolicznych mieszkańców.
Lucyna Hulanicka , Gmina Pasłęk
Pani Lucyna Hulanicka od września 2006 roku jest kierownikiem i animatorem kultury w Wiejskim Domu Kultury w Zielonce Pasłęckiej. Osiągnięciem zasługującym na uwagę jest utworzenie teatru amatorskiego, którego członkowie składający się z młodzieży różnych szkół mogą się poszczycić wieloma przedstawieniami cieszącymi się uznaniem wśród publiczności. W repertuarze teatru oprócz tematyki kabaretowej i rozrywkowej znalazły się m. in.: „Kwiat Polskiej Ziemi”, „Musical o św. Franciszku z Asyżu”, a także „Misterium Męki Pańskiej”. Grupa teatralna pod kierunkiem pani Lucyny Hulanickiej przygotowuje również scenografię i stroje do swoich przedstawień.
Pani Hulanicka obok pracy zawodowej poświęca swój wolny czas na organizację imprez okolicznościowych dla mieszkańców Zielonki Pasłęckiej oraz gry i zabawy dla dzieci i młodzieży podczas ferii zimowych i wakacji.
Jacek Matukiewicz , Gmina Pasłęk
Pan Jacek Matukiewicz od 20 lat pracuje jako nauczyciel w Zespole Szkół w Pasłęku. W swojej pracy zawodowej osiągnął wiele sukcesów jako dyrygent chóru „Chorus” w latach 1999-2007, a obecnie chóru „Carmen Gregorianum”, którym kieruje od 2008 roku. Chór z powodzeniem uczestniczył w wieku krajowych festiwalach i konkursach. Pan Matukiewicz zajmuje się również oprawą muzyczną licznych koncertów na terenie gminy Pasłęk, organizuje wycieczki w Polsce i za granicą. Był również organizatorem wielu imprez kulturalnych odbywających się na terenie gminy Pasłęk.
Zefiryn Pągowski , Gmina Markusy
Pan Zefiryn Pągowski jako pasjonat fotografii, ochrony przyrody i obserwacji fauny i flory od wielu lat promuje świat przyrody powiatu elbląskiego. Swoją przygodę z fotografią rozpoczął już w latach pięćdziesiątych. Do dziś najchętniej fotografuje przyrodę, „portretując” rośliny i zwierzęta, a częstym tematem jego fotograficznych polowań jest krajobraz. Zawodowo jest związany z Parkiem Krajobrazowym Wysoczyzny Elbląskiej, współpracuje także ze Stacją Ornitologiczną Polskiej Akademii Nauk w Gdańsku. W swoim dorobku posiada publikacje książkowe, popularnonaukowe, albumy, foldery i kalendarze, a wiele jego fotografii było eksponowanych na wystawach indywidualnych i zbiorowych. Jest członkiem Związku Polskich Fotografów Przyrody.
Barbara Pożoga , Gmina Młynary
Pani Barbara Pożoga od 35 lat zajmuje się prowadzeniem Biblioteki Publicznej w Młynarach. Jej obszerna wiedza, fachowa obsługa, szacunek i zaangażowanie jakim charakteryzuje się jej praca, przyczyniają się do rozwoju Biblioteki i popularyzacji czytelnictwa wśród mieszkańców.
Pani Barbara Pożoga przyczyniła się również do wzbogacenia Biblioteki o zestawy komputerowe, za pomocą których czytelnicy nieodpłatnie korzystają z czytelni internetowej. Organizuje ponadto wieczory poezji dziecięcej, spotkania z autorami, konkursy recytatorskie oraz rysunkowe o tematyce literackiej. Biblioteka prowadzona przez panią Barbarę aktywnie współpracuje ze Związkiem Emerytów i Rencistów oraz Świetlicą Środowiskową, włącza się również we wszystkie przedsięwzięcia organizowane przez Ośrodek Kultury w Młynarach.
Halina Gębska , Gmina Elbląg
Pani Halina Gębska od września 2000 r. pracuje na stanowisku wychowawcy świetlicy w Gminnym Gimnazjum w Gronowie Górnym. Na uwagę zasługuje fakt, iż prowadzi ona społecznie koło plastyczne dla uczniów gimnazjum, gdzie uczą się oni różnych technik artystycznych i zdobniczych jak: malowanie na szkle, haft, bukieciarstwo, decoupage. Dwa razy w roku pani Gębska przygotowuje i przeprowadza z uczniami kiermasz świąteczny, którego dochód ze sprzedaży przeznacza na wzbogacenie świetlicy szkolnej i wyposażenie pracowni plastycznej.
Praca pani Haliny Gębskiej przyczynia się do rozwijania poczucie estetyki u uczniów, ich wrażliwości na piękno oraz buduje szacunek dla własnych i cudzych osiągnięć. Dzieci obcują z szeroko pojętą kulturą, uczestniczą w konkursach, odwiedzają muzea i Dom Kultury.
Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Dzień Działacza Kultury
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Dzień Działacza Kultury
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: Dzień Działacza Kultury
Zdjęcie numer 4 galerii dla artykułu: Dzień Działacza Kultury
Zdjęcie numer 5 galerii dla artykułu: Dzień Działacza Kultury
Zdjęcie numer 6 galerii dla artykułu: Dzień Działacza Kultury
Zdjęcie numer 7 galerii dla artykułu: Dzień Działacza Kultury
Zdjęcie numer 8 galerii dla artykułu: Dzień Działacza Kultury
Zdjęcie numer 9 galerii dla artykułu: Dzień Działacza Kultury
Zdjęcie numer 10 galerii dla artykułu: Dzień Działacza Kultury
Zdjęcie numer 11 galerii dla artykułu: Dzień Działacza Kultury
Zdjęcie numer 12 galerii dla artykułu: Dzień Działacza Kultury
Zdjęcie numer 13 galerii dla artykułu: Dzień Działacza Kultury
Zdjęcie numer 14 galerii dla artykułu: Dzień Działacza Kultury
Zdjęcie numer 15 galerii dla artykułu: Dzień Działacza Kultury
Zdjęcie numer 16 galerii dla artykułu: Dzień Działacza Kultury
Zdjęcie numer 17 galerii dla artykułu: Dzień Działacza Kultury
Zdjęcie numer 18 galerii dla artykułu: Dzień Działacza Kultury
Zdjęcie numer 19 galerii dla artykułu: Dzień Działacza Kultury
Zdjęcie numer 20 galerii dla artykułu: Dzień Działacza Kultury
Zdjęcie numer 21 galerii dla artykułu: Dzień Działacza Kultury
Zdjęcie numer 22 galerii dla artykułu: Dzień Działacza Kultury

Nieruchomość w Rangórach k. Elbląga do sprzedaży

bip.powiat.elblag.pl

bip

Obserwuj nas na FB

Połącz się z tłumaczem

Zarządzanie Kryzysowe

Zarządzanie kryzysowe

Wywiad

 

Film Promocyjny 2023

Newsletter

Wydarzenia

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
31
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 170747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski