13 kwietnia uczniowie z klasy III liceum o nachyleniu obronnym z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku wzięli udział w uroczystej zmianie Dowódcy 9 BBKPanc w Braniewie.

Na zaproszenie odchodzącego dowódcy płk Jacka Ostrowskiego w ceremonii przekazania obowiązków uczestniczyli dyrektor ZSEiT Marian Matuszczak i uczniowie III LO, którzy wzięli udział w uroczystej zbiórce oraz defiladzie. Zgodnie z ceremoniałem wojskowym nastąpiło przekazanie sztandaru Brygady nowemu dowódcy, którym został płk Dariusz Kosowski. Nastąpiło to w obecności dowódcy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej gen. dyw. Marka Sokołowskiego. Należy nadmienić, że w poczcie flagowym do zawieszenia flagi państwowej flagowym był absolwent ZSEiT sprzed dwóch lat szer. Jakub Pawelec. Udział w poczcie flagowym lub sztandarowym jest zaszczytem i niesamowitym wyróżnieniem dla każdego żołnierza, dostępują tego najlepsi.

Po okolicznościowych przemówieniach i defiladzie w Klubie Garnizonowym były już Dowódca 9 BBKPanc (awansował na stanowisko Dowódcy 20 BZ w Bartoszycach) osobiście dziękował wszystkim za współpracę i pomoc w dowodzeniu Brygadą. Na ręce dyr. Matuszczaka przekazał okolicznościowy ryngraf za dotychczasową wzorową współpracę w ramach zawartego porozumienia. Dziękując za okazane wsparcie w realizacji obozów szkoleniowych w Brygadzie, dyr. Matuszczak także wręczył płk Ostrowskiemu okolicznościowy upominek oraz złożył życzenia nowemu dowódcy, który zapewnił, że dotychczasowa współpraca będzie kontynuowana.

mjr Bolesław Czechowski