5 kwietnia w Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku po raz drugi odbył się Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej skierowany do młodzieży gimnazjalnej. Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań na temat państw członkowskich Unii Europejskiej i jej historii, wzbogacanie tożsamości europejskiej i poszanowania dla dziedzictwa historycznego i kulturowego Europy oraz kształtowanie umiejętności pracy w grupie.

W konkursie wzięły udział trzyosobowe drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pasłęku, Gimnazjum w Dobrym oraz Szkoły Podstawowej w Rychlikach. Uczniowie zmierzyli się z testem otwartym, który wyłonił zwycięzców indywidualnych. Z pozostałymi zadaniami zmagano się w grupach. Gimnazjaliści musieli rozwiązać krzyżówkę, rozpoznać zabytkowe budowle, rozwiązać zadania otwarte oraz przestawić wybrane państwo należące do Unii Europejskiej w formie prezentacji.

W klasyfikacji indywidualnej miejsca na podium zajęły następujące uczennice:

1.         Wiktoria Basarab z Gimnazjum w Dobrym

2.         Nikola Gwiazdowska ze Szkoły Podstawowej w Rychlikach

3.         Weronika Kucej z Gimnazjum w Dobrym.

W klasyfikacji zespołowej wystartowało 5 drużyn, puchary Dyrektora ZSEiT zdobyli:

1.         Szkoła Podstawowa w Rychlikach

2.         Szkoła Podstawowa nr 1 w Pasłęku

3.         Szkoła Podstawowa nr 1 w Pasłęku.

Szkołę Podstawową nr 1 reprezentowali uczniowie w składzie: Kacper Karasiewicz, Mateusz Krasiński, Kacper Hołowaty, Michał Mackiewicz, Kornelia Kazimierczuk, Łukasz Papis – opiekun Jolanta Ignatowicz, Gimnazjum w Dobrym: Wiktoria Basarab, Weronika Kucej, Magdalena Łuciw - opiekun Andrzej Sidor, a Szkołę Podstawową w Rychlikach: Dominik Białek, Nikola Gwiazdowska, Paulina Preuschoff, Marta Kędzierska, Karolina Masalska, Aleksandra Pankiewicz – Anna Dudowicz-Głuch. Uczniowie otrzymali dyplomy i upominki, nauczyciele podziękowania, a zwycięskie drużyny puchary.

Konkurs został przygotowany przez nauczycieli ZSEiT Małgorzatę Cytrycką i Barbarę Żak oraz młodzież z technikum w składzie: Iwona Dziemidowicz, Natalia Kowzan, Klaudia Steć, Ewelina Kocak i Mariusz Żydanowicz.

Małgorzata Cytrycka