Fundacja Banku Ochrony Środowiska uruchamia IV edycję ogólnopolskiego projektu grantowego „Zielona Ławeczka".  Celem  konkursu jest zazielenianie polskich miast poprzez tworzenie dostępnych dla wszystkich osiedlowych ogrodów, w których można przysiąść, odpocząć, spotkać się z sąsiadami. Organizatorom zależy, aby ogrody były tworzone z inicjatywy samych mieszkańców, według ich pomysłów i ich własnymi rękami. Konkurs pomaga społeczeństwu pozytywnie wpływać na widok swojego najbliższego otoczenia.

Wcześniejsze edycje „Zielonej Ławeczki" cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno społecznym, jak i medialnym. Przekazano już 75 tys. zł na rewitalizację zaniedbanych lub niezagospodarowanych zakątków na polskich osiedlach. Dzięki temu powstało 75 przyosiedlowych mini ogrodów. Wszystkie stanowią chlubę mieszkańców, którzy pielęgnują je , starają się upiększać oraz powiększać. Społeczności sąsiedzkie coraz częściej chcą być odpowiedzialne za otoczenie, w którym żyją. Zależy im na czystej, ładnej i zdrowej okolicy. Zakładają osiedlowe ogródki warzywne i szklarnie, zaczynają dbać o skwery i place zabaw, sadzą drzewa. Projekt "Zielona Ławeczka" ma pomóc mieszkańcom miast podjąć takie działania.

Więcej szczegółów znajdą Państwo na stronie http://zielonalaweczka.pl/index.php?m=new  w zakładkach O Konkursie, Plan Działań i Regulamin. Wszystkie pytania można kierować na adres mailowy laweczka@fundacjabos.pl lub pod numer 507 006 579.

Serdecznie zapraszamy!