Już po raz osiemnasty CSE Światowid zorganizowało ogólnopolski konkurs ceramiczny „Ceramiony 2017”.  W tym roku wpłynęło 185 prac z 50 placówek – szkół, ośrodków kultury, warsztatów terapii zajęciowej, organizacji pozarządowych oraz osób prywatnych z całej Polski. Udział w konkursie brali również uczniowie Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym.

Na początku grudnia jury w składzie: Marta Derlukiewiecz-Kogut – etnolog, Zbigniew Szmurło – artysta plastyk, Wojciech Sęczawa – artysta plastyk,  Paula Załuska – pracownik CSE „Światowid”, sekretarz konkursu, wyłoniło  najlepsze  prace, a także  przyznało nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach: dzieci, młodzież i dorośli.

Nagrody i wyróżnienia otrzymało m.in. Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym. W kategorii młodzież: III miejsce - Aleksandra Sowińska, uczennica klasy III - zestaw trzech form ceramicznych, oraz dwa wyróżnienia - Elżbieta Krajewska, uczennica klasy II, za pracę zatytułowaną „Piesek” oraz Katarzyna Iermolaieva, uczennica klasy III, za pracę pod tytułem „Neptun”.

Udział uczniów Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym w konkursie ceramicznym możliwy był dzięki wyposażeniu szkoły w nowy piec do wypalania ceramiki, który został zakupiony we wrześniu bieżącego roku dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego w Elblągu.

To pierwsze próby uczniów naszej szkoły związane z pracami ceramicznymi. Tym bardziej nagrody cieszą i zapowiadają rozwój techniki ceramicznej w Liceum Plastycznym. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie rozwiną skrzydła. Życzymy dalszych sukcesów.