Już od kilku lat tradycją w naszej szkole są spotkania młodzieży ze słuchaczami Pasłęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku organizowane z okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora. Święto to jest obchodzone 14 listopada i w tymże dniu uczniowie klasy 2a przy wsparciu dwóch uczniów z klasy 2b, przygotowali uroczystość dla naszych seniorów. Spotkanie upłynęło jak zawsze w przyjaznej i wesołej atmosferze a uczniowie zadbali o smaczny poczęstunek oraz wystrój sali.

Podczas pierwszej części spotkania młodzież zaprezentowała program artystyczny na wesoło. Zgromadzeni goście i uczniowie obejrzeli dwa skecze kabaretowe – jeden ukazujący lekcję w szkole, a drugi pracę na poczcie. Tematem drugiej części spotkania była „moja rodzina”. Tu głos zabrały panie: Elza Strzelecka, Zofia Kania oraz Irena Łukaszuk, które ciepło i sentymentalnie opowiedziały o swoich najbliższych i ich losach. O pochodzeniu swoich nazwisk ciekawie opowiedzieli również wicedyrektor pani Katarzyna Panimasz i pan Tomasz Rozenbajgier.

Podsumowując spotkanie pan Tomasz podziękował seniorom za przybycie i jednocześnie zaprosił do udziału w naszych najbliższych szkolnych wydarzeniach jakimi będą: maraton pisania listów Amnesty International oraz Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.