Polski Związek Piłki Nożnej oraz firma Orange zaprasza uczniów szkół do wzięcia udziału w Orange Cup XV Turnieju im. Marka Wielgusa.
Turniej przeznaczony jest dla szkolnych drużyn piłkarskich dziewcząt i chłopców oraz Uczniowskich Klubów Sportowych.
Celem Turnieju jest promowanie dziecięcej piłki nożnej, wychowanie poprzez sport, kształtowanie zdrowego stylu życia oraz aktywizację lokalnych środowisk sportowych. Podobnie jak w latach ubiegłych, ostatecznym wynikiem rozgrywek będzie wyłonienie oficjalnego Mistrza Polski w piłce nożnej w kategorii chłopców i dziewczynek. Podczas obozów sportowych w lipcu i sierpniu, spośród najlepszych uczestników powołana zostanie szeroka kadra reprezentacyjna. Najlepsze drużyny wyłonione podczas Wielkiego Finału Orange Cup im. Marka Wielgusa, oprócz uzyskania tytułu Mistrza Polski otrzymają możliwość wyjazdu na kilkudniowe zgrupowanie w szkółce piłkarskiej jednej z drużyn angielskiej Premiership.
Patronat nad turniejem objęły Ministerstwo Sportu oraz międzynarodowy program dotyczący amatorskiej piłki , UEFA Grassroots.
Zgłoszenia drużyn do tegorocznych rozgrywek mogą dokonać dyrektorzy szkół
oraz trenerzy w nieprzekraczalnym terminie do dnia 10 kwietnia 2010 r., wypełniając formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej turnieju www.orangecup.pl
lub www.uks.info.pl.
Informacji w sprawie uczestnictwa w imprezie udziela biuro PZPN, tel. 022 621 07 03, e-mail: uks@pzpn.pl.
Szczegóły dotyczące Turnieju dostępne są także na stronie internetowej Orange Cup Turnieju im. Marka Wielgusa:www.orangecup.pl.