We wtorek 24 października 2017 roku uczniowie z klasy pierwszej oraz drugiej Technikum Logistycznego przy Zespole Szkół w Pasłęku uczestniczyli w wycieczce do Zakładu Produkcji Porcelany Stołowej "LUBIANA" S.A. Przedsiębiorstwo jest nowoczesnym producentem porcelany stołowej, oferującym wyroby na najwyższym poziomie dla domu, restauracji i hotelu. Dzięki uprzejmości pracowników firmy, uczniowie mieli okazję zobaczyć, jak w praktyce wygląda produkcja naczyń z porcelany, a także mogli zwiedzić fabrykę i zapoznać się z kolejnymi etapami planowania całego procesu produkcyjnego, które w tego typu przedsiębiorstwach nie jest wcale łatwym przedsięwzięciem. Wyjazdy takie jak ten stanowią istotny element edukacji uczniów. Praktycznie żadna firma na rynku nie jest w stanie funkcjonować bez wykwalifikowanego pracownika w dziedzinie logistyki. Zawód logistyk to zawód przyszłości, o czym nasi uczniowie już doskonale wiedzą. Logistyka to nie tylko planowanie produkcji, ale również planowanie zaopatrzenia, dystrybucji, transportu oraz wymiana informacji pomiędzy kontrahentami.

Agnieszka Wojczys