Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku to zawsze niezwykła uroczystość. Dzieje się tak dzięki przybyłym gościom, cudownej atmosferze i pięknym słowom padającym podczas przemówień.

W tym roku szkołę zaszczycili swoją obecnością wicestarosta Zbigniew Lichuszewski, naczelnik Wydziału Promocji Powiatu, Edukacji, Kultury i Sportu Gabriela Effenberg, członek Zarządu Powiatu Joanna Naspińska, prezes Oddziału ZNP Pasłęk Kazimierz Jacek oraz emerytowani nauczyciele.

Ten wyjątkowy dzień był okazją do wyróżnienia nauczycieli za ich zaangażowanie w pracę dydaktyczno-wychowawczą. I tak Nagrodę Starosty Elbląskiego otrzymali Marian Matuszczak, Anna Turowska orazMariola Kostecka, a nagrody Dyrektora ZSEiT wręczono Lidii Zawarczyńskiej, Danucie Kosobudzkiej, Edycie Sienkiewicz, Monice Kucińskiej, Małgorzacie Gawrysiuk, Łucji Tsypanowej, Barbarze Żak, Andrzejowi Mizurze, Annie Błaszczyk i Bogumile Olendzkiej-Kozickiej.

Młodzież z klasy III technikum w humorystyczny sposób ujęła życie szkoły. W programie artystycznym pt. „Szkolne wiadomości” relacjonowano m.in. galę rozdania Naukowych Oskarów, ukazano nauczycieli wzorowo spełniających swój obowiązek na dyżurach podczas przerw, nie zabrakło wiadomości sportowych.

Serdeczne podziękowania popłynęły również z ust młodzieży, która wszystkim pracownikom oświaty dziękowała za trud, życzliwość, zrozumienie i życzyła sukcesów zarówno w pracy jak i osobistych.

Barbara Żak