MOSiR w Elblągu, PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej, Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych TUW oraz Elbląskie Biuro Atrakcji Turystycznych Ilfing zapraszają do udziału w kolejnej wycieczce rowerowej po okolicach Elbląga. Wrześniowa (17 września) wycieczka będzie prowadziła do Marzęcina, zaś powrót do Elbląga przewidywany jest statkiem z przystani w Osłonce zlokalizowanej na Szkarpawie. Po drodze uczestnicy zapoznają się z ciekawostkami Marzęcina i odwiedzą stację pomp w Osłonce.

Trasa: Elbląg-Bielnik I-Bielnik II- Kępki-Stobna-Marzęcino-Osłonka >>> statkiem Elwinga do Elbląga.

Łączna długość trasy to około 21 km.

W trakcie wycieczki przewidywane są krótkie przerwy na jedzenie, robienie zdjęć itp. Każdy z uczestników powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru - informuje Marek Kamm z Działu Organizacji Imprez Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę, klucze. Szczególnie zalecamy posiadanie kasku. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę.

Wycieczka będzie przebiegała po drogach asfaltowych i z płyt betonowych. Organizatorzy tradycyjnie zalecają jazdę na rowerach górskich, trekingowych lub miejskich wyposażonych w przerzutki.

Na trasie nie zabraknie słodkiego wsparcia energetycznego. Zachowane będzie spokojne, turystyczne tempo jazdy w granicach od 12 do 15 km na godzinę. Organizatorzy zapraszają całe rodziny i wszystkich chętnych!

Udział w wycieczce kosztuje 35 zł. Jest to cena promocyjna na rejs z rowerem statkiem Elwinga z Osłonki do Elbląga. 35 zł płatne na statku. Statek czeka na rowerzystów w Osłonce, planowane wypłynięcie około 12.30, powrót do Elbląga około 15.30. Liczba miejsc ograniczona.

Szczegółowy regulamin wycieczki znajduje się na: http://www.mosir.elblag.eu/mrw_regulamin.p6120

Start 17 września o godzinie 10.00 z placu Katedralnego.

rowerzysta