Zakończenie wakacji w Przedszkolu Samorządowym nr 1 w Pasłęku przy ul. 11 Listopada 8 odbyło się z tak zwanym przytupem. Placówka już od lat realizuje projekty związane z promowaniem wśród dzieci przedszkolnych i ich rodziców zdrowego stylu życia. A ten wiąże się nierozerwalnie nie tylko ze sprawnością fizyczną, dobrostanem psychicznym, ale także ze stosowaniem zdrowej żywności.

W ostatnich latach bardzo zmieniły się zasady żywienia zbiorowego małych dzieci. Obecnie w placówkach oświatowych szczególny nacisk kładzie się na posiłki zawierające zmniejszone ilości cukru, soli, tłuszczu. Ponadto została ograniczona dopuszczalna ilość posiłków przygotowanych poprzez smażenie. W takiej rzeczywistości niezbędne okazuje się posiadanie odpowiedniego sprzętu i urządzeń kuchennych.

Ostatniego dnia sierpnia Przedszkole Samorządowe nr 1 wzbogaciło swoją kuchnię o piec konwekcyjny oraz pomoc kuchenną do jego obsługi. Dzięki staraniom wielu przyjaznych nam osób udało się dyrektor Barbarze Rozenbajgier pozyskać środki na stworzenie i wyposażenie miejsca pracy dla pracownika niepełnosprawnego. Nieocenioną pomoc uzyskała od Starosty Elbląskiego pana Macieja Romanowskiego, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy pani Iwony Radej oraz Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie pana Tomasza Domżalskiego. Natomiast dzięki Burmistrzowi Pasłęka dr. Wiesławowi Śniecikowskiemu rzeczony piec stanął w pięknie wyremontowanych pomieszczeniach kuchennych.

W ostatni dzień wakacji wszyscy przedszkolni przyjaciele zostali zaproszeni na uroczyste otwarcie urządzenia i obiad inaugurujący pracę pieca.. Ponadto mili goście skosztowali ciasteczek przygotowanych przez wakacyjne przedszkolaki a upieczonych w nowym  piecu konwekcyjnym.

Anna Tylińska
wicedyrektor Przedszkola Samorządowego nr 1 w Pasłęku