23 czerwca uczniowie Zespołu Szkół w Pasłęku uroczyście zakończyli rok szkolny 2016/2017. Z tej okazji w szkole pojawili się zaproszeni goście, byli to starosta Maciej Romanowski oraz wiceprzewodnicząca Rady Rodziców Urszula Tyszecka. Wręczono świadectwa promocyjne, a uczniom klas III Zasadniczej Szkoły Zawodowej – świadectwa ukończenia szkoły.

W zakończeniu roku szkolnego udział wzięli uczniowie wszystkich klas wraz z wychowawcami i dyrekcja placówki. Spośród wszystkich uczniów rozpoczynających wakacje wyróżniono 35 uczniów (28 w liceum, 6 w technikum i 1 w zasadniczej szkole zawodowej), którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce (średnia ocen 5,0 i powyżej).

Uroczystość ta była szczególna jeszcze z jednego powodu. Pożegano dwóch nauczycieli, którzy w bieżącym roku szkolnym zakończyli pracę w ZS, a są to Elżbieta Rywelska oraz ks. Radosław Hetnerowski. Nie obyło się bez łez wzruszenia i serdecznych podziękowań.

Po wręczeniu świadectw z wyróżnieniem oraz nagród uczniowie i nauczyciele usłyszeli życzenia udanych i słonecznych wakacji.

Katarzyna Panimasz