Ostatni piątek kwietnia był dla uczniów klasy czwartej wyjątkowy, tego dnia bowiem zakończyli oni swoją naukę w Liceum Plastycznym w Gronowie Górnym. Oficjalne pożegnanie absolwentów, jak co roku, miało miejsce w Galerii El i, jak co roku, było pełne wzruszeń.

Zaczęto od przepełnionych emocjami przemówień naczelnik Wydziału Promocji Edukacji Kultury i Sportu, Gabrieli Effenberg, dyrektor Liceum Plastycznego, Krystyny Brinkiewicz oraz wychowawczyni klasy czwartej, Kingi Kosacz-Drozdek. Życzenia absolwentom składali również przedstawiciele rodziców oraz młodsi koledzy.

Byli już uczniowie Liceum uhonorowani zostali świadectwami ukończenia szkoły, a na ręce wielu złożono różnego rodzaju wyróżnienia i nagrody. Dyplom ukończenia szkoły artystycznej z wyróżnieniem otrzymała Julianna Gawron, zaś najwyższą średnią ocen uzyskał Maciej Romańczuk. W tym roku po raz pierwszy przyznano nagrodę za najlepszą pracę dyplomową – otrzymała ją Wiktoria Zientkiewicz. Nagrodzono również uczniów z najwyższą frekwencją; doceniono ich rozwój artystyczny i twórcze poszukiwania. Nagrody ufundowały firmy: Jurex – Artykuły Szkolno – Biurowe, Braniewsko – Pasłęcki Bank Spółdzielczy z siedzibą w Pasłęku oraz Elmetal Zakład Znakowania, za co serdecznie dziękujemy.

Całość ceremonii zakończyła przygotowana przez klasę trzecią część artystyczna, która zainspirowana była amerykańską galą rozdania Oscarów. Kolejnym punktem tego wyjątkowego wieczoru był wernisaż prac dyplomowych, który zwieńczył czteroletni proces edukacji w Liceum. Uczniowie zaprezentowali na nim również specjalnie na tę okazję przygotowane prace malarskie. Galeria El gościła tego dnia wielu zwiedzających. Teraz nie pozostaje już nic innego, jak życzyć absolwentom powodzenia na egzaminach maturalnych oraz pomyślności we wszystkich nadchodzących wydarzeniach.

Wystawę prac dyplomowych oglądać można w Centrum Sztuki Galeria El.

Julia Olenkiewicz, uczennica Liceum Plastycznego