Umysły artystów od zawsze dzielą się na dwa zasadnicze typy. Pierwszy - wizjonerski, poszukujący, ciekawski, czasem żądny sensacji. Drugi – raczej odtwórczy, wirtuozerski, z dobrym rzemiosłem i dobrym kontaktem z naturą. Jedno nie wyklucza drugiego i często te cechy w różnych proporcjach się uzupełniają.

Agnieszka Leonowicz, którą uczę rysunku i malarstwa już trzeci rok, wydaje się mieć większość cech tego drugiego typu osobowości. W kontekście jej wyboru przyszłej profesji, konserwacji dzieł sztuki, są to cechy nad wyraz pożądane. Agnieszka jest niezwykle pracowita, cierpliwa, wymagająca od siebie i pełna pokory dla własnych dokonań. Jest przykładem osoby pochłoniętej pasją twórczą przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Do szkoły przychodzi dlatego, że jest to jej ulubione liceum plastyczne, a nie z jakichś innych przymusów.

Na swojej pierwszej szkolnej wystawie prezentuje kopie malarskie znanych artystów realizowane w domu przy regularnej korekcie nauczyciela, oraz martwe natury wykonane w szkole na zajęciach.

Zapraszamy na wystawę do Galerii B1 w Liceum Plastycznym w Gronowie Górnym.

Zbigniew Chrostek, Liceum Plastyczne