8 kwietnia na przykoszarowej strzelnicy pistoletowej w Braniewie odbyły się zawody strzeleckie, w których uczestniczyło 14 uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku.

Organizatorem zawodów był GWARD, czyli Kwidzyńskie Stowarzyszenie Sportowo-Strzeleckie, które ściśle współpracuje z Brygadą. W zawodach uczestniczyli także uczniowie klas mundurowych z Kwidzyna i Braniewa. Były to zawody indywidualne - strzelanie na celność i skupienie.

Najlepsze wyniki z ekipy ZSEiT osiągnęli Adrian SZURDAK - VI miejsce i Maciej MUSZALSKI – VIII miejsce. Adrian i Maciek pierwszy raz strzelali z typowej broni sportowej, z celownikiem wziernikowym, więc uzyskane wyniki były całkiem niezłe, tym bardziej że w dalszych pozakonkursowych strzelaniach uzyskali wyniki kwalifikujące na podium. Brygada zorganizowała dodatkowe punkty nauczania, gdzie kadeci uczyli się, jak poruszać się na polu walki, jak dostarczać amunicję, ewakuować kolegę z drużyny, z pola walki będąc pod ostrzałem oraz jak reanimować go w warunkach bojowych. Uczniowie poznali także zasady obsługi radiostacji i rentgenometru.

Były to ze wszech miar bardzo potrzebne doświadczenia niezbędne w dalszej edukacji, przydatne w ewentualnych działaniach bojowych.

mjr Bolesław Czechowski