9 stycznia po raz kolejny w auli Zespołu Szkół w Pasłęku zrobiło się bajkowo. Uczniowie klas 1a i 1b wraz z Martą Puławską i Jolantą Sokołowską zaprosili dzieci z pasłęckich przedszkoli na przedstawienie pod tytułem „Śpiąca królewna”.

Już dawno tylu małych widzów nie zasiadało w naszej auli. Wszystkie miejsca zostały zajęte, a nawet trzeba było zorganizować kilka dodatkowych. Spontaniczne reakcje maluchów dowodziły, jak bardzo przedstawienie im się podobało. Pogoń kucharza za kuchcikiem wywołała salwy śmiechu, a pojawienie się złej wróżki wraz z pomocnikiem Fafikiem wzbudziło odrobinę strachu. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze, książę obudził księżniczkę ze stuletniego snu, a król i królowa urządzili im huczne wesele. Owacjom nie było końca.

W podziękowaniu za zaproszenie, młodzi aktorzy zostali obdarowani słodyczami, a panie nauczycielki pięknymi kwiatkami. Maluchy zgodnie obiecały, że z wielką przyjemnością pojawią się na kolejnym przedstawieniu za rok.