Dnia 14 października 2016 r. w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Kamionku Wielkim odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Akademię uświetnił swą obecnością pan Wicestarosta Elbląski Zbigniew Lichuszewski. Pan Wicestarosta wręczył przyznaną Nagrodę Starosty Elbląskiego pani Elżbiecie Olszak, pełniącej funkcję wicedyrektora i Dyrektora Szkół w MOW oraz złożył gratulacje i życzenia wszystkim pracownikom oświaty.

Podczas Akademii zostali uhonorowani również pracownicy MOW nagrodą Dyrektora Placówki.

Wychowankowie przygotowali oprawę artystyczną w formie występów oraz jeden z wychowanków uświetnił akademię swym solowym występem wokalnym.

W czasie Akademii swoje święto mieli również pierwszoklasiści Gimnazjum, którzy po przejściu symbolicznych otrzęsin, złożyli ślubowanie i otrzymali pasowanie na Gimnazjalistę.

Na zakończenie Akademii pan Wicestarosta zaproponował wszystkim uczestnikom wspólne zaśpiewanie piosenki, co było miłą niespodzianką i wywołało ogólną radość.

Magda Dryll