14 października obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej, czyli święto nauczycieli oraz  pracowników oświaty. W związku z tym 17 października 2016 r., w Zespole Szkół Zawodowych w Pasłęku odbyła się uroczysta akademia, w której udział wzięła cała społeczność szkolna: dyrektor Maria Kizyk, nauczyciele, pracownicy administracji oraz słuchacze.

Akademia rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego. Oprawę artystyczną przygotowali słuchacze szkoły pod opieką nauczycielki Małgorzaty Wolskiej, w której i na poważnie, i na wesoło, wierszem i piosenką podziękowano wszystkim pracownikom za trud włożony w edukację i wychowanie oraz za troskę, wyrozumiałość i cierpliwość okazywaną im każdego dnia. Słuchacze wręczyli również własnoręcznie przygotowane kartki okolicznościowe.

Na zakończenie akademii głos zabrała dyrektor szkoły, która podziękowała pedagogom za dotychczasową, codzienną, często niełatwą pracę ze słuchaczami. Wszystkim pracownikom szkoły złożyła życzenia wytrwałości i zadowolenia z wykonywania codziennych obowiązków, a także wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym i osobistym. Odczytała również list Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty.

W imieniu pracowników Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Pasłęku oraz swoim, słowa podziękowania i życzenia złożyła kierownik OSiW OHP w Pasłęku Beata Winiewska-Kowal.

Uroczystość przebiegała w serdecznej i miłej atmosferze.

Tekst i zdjęcia: Joanna Jachimek