Miło nam zakomunikować, że znamy już nazwiska pierwszej grupy uczestników projektu ERASMUS + „OTWARCI NA WIEDZĘ - OTWARCI NA EUROPĘ”. Projekt realizowany będzie w Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku przez dwa kolejne lata.

Zainteresowanie udziałem w przedsięwzięciu przerosło oczekiwania organizatorów, a więc walka o miejsca była bardzo zacięta. Główne kryterium rekrutacji to właściwy stosunek do obowiązków szkolnych, a więc pod uwagę brano ocenę z zachowania, średnią ocen z przedmiotów zawodowych, języków obcych oraz zaangażowanie społeczne za ubiegły rok szkolny.

W wyniku rekrutacji komisja wybrała trzynaścioro uczniów kształcących się w zawodach technik żywienia i usług gastronomicznych i kucharz, którzy wyjadą na dwutygodniowe praktyki do Rimini we Włoszech, w maju 2017r.

Przed wybrańcami już niedługo pierwszy etap projektu, tj. spotkania z doradcą zawodowym, trening interpersonalny, zajęcia językowe z języka włoskiego oraz przygotowania kulturowego. Najważniejszym jednak celem jest pobyt i praktyki we Włoszech, gdzie uczniowie będę mieli okazję doskonalić warsztat pracy, zdobyć doświadczenie podnoszące ich atrakcyjność na rynku pracy. Nabyte kwalifikacje będą potwierdzone certyfikatem odbycia praktyk EUROPASS, czyli międzynarodowym certyfikatem potwierdzającym naukę w kraju europejskim.

Udział w projekcie jest bezpłatny i w całości finansowany ze środków unijnych w ramach programu Erasmus Plus Akcja 1: Mobilność Edukacyjna.

Gratulujemy i życzymy wytrwałości. A już za rok nowa szansa dla nowych uczestników. A więc nic straconego.

Koordynator projektu Bogumiła Olendzka-Kozicka

20161003 m