Po raz kolejny pokazaliśmy, że w działaniach edukacyjnych warto wychodzić poza schematy. Rok szkolny uczniowie przywitali w gościnnych murach Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu. Wydarzenie zainaugurowała dyrektor Liceum Plastycznego Krystyna Brinkiewicz, życząc swoim wychowankom, aby przez cały ten rok byli głodni wiedzy i nowych doświadczeń. Młodym artystom sukcesów życzyli również szczególni goście, którzy swoją obecnością uświetnili uroczystość – wicestarosta Zbigniew Lichuszewski, naczelnik Wydziału Promocji Powiatu, Edukacji, Kultury i Sportu Gabriela Effenberg oraz dyrektor Muzeum Archeologiczno-Historycznego dr Maria Kasprzycka.

Typowe spotkania z wychowawcą zastąpiły zajęcia przygotowane przez pracowników muzeum. Uczniowie wraz z przewodnikami zwiedzili wystawę „Elbląg Reconditus”, która w niekonwencjonalny sposób pokazuje dzieje miasta. Uzupełnieniem ekspozycji była projekcja filmu holograficznego „Historie ponad granicami”. Zapoznali się również z projektem „Świadectwa. Historie w twarzach – twarze w historii”.

Od piątku w Liceum Plastycznym rozpoczyna się rok wytężonej pracy. Wszystkim uczniom życzymy zatem zapału do nauki, wytrwałości, odnajdywania swoich pasji. Czekamy na Wasze osiągnięcia!

Anna Bazylczyk, Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym