Aktualności
- Szczegóły
- sm32 STUDIO
- Kategoria: Projekty dofin. z UE i inne
PROJEKT 1
Europejski Fundusz Morski i Rybacki
Program Operacyjny Rybactwo i Morze
Priorytet 4 Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej
Numer projektu 00037-6523.2-SW1410013/17/18
Nazwa projektu ,, Wyposażenie Małej Ogólnodostępnej Infrastruktury Turystycznej „Stanica Wodna” w Nadbrzeżu w sprzęt służący podniesieniu atrakcyjności obiektu’’
Beneficjent: Powiat Elbląski
Termin realizacji operacji: do 30 listopada 2018 r.
Koszty całkowite realizacji operacji 307.455,32 PLN
Koszty kwalifikowalne realizacji operacji 236.740,60 PLN
Wkład Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego 171.044,65 PLN
Celem operacji było wzmocnienie wizerunku i atrakcyjności Stanicy Wodnej w Nadbrzeżu, jako turystycznego obiektu użyteczności publicznej. Dzięki temu sprzętowi poprawi się możliwość uprawiania turystyki wodnej, rekreacji, wędkarstwa oraz wzrosną możliwości poznawania walorów Zalewu Wiślanego jak i jego okolic. Zakupiony w ramach operacji sprzęt to łódź motorowa klasy III Parker Weekend 770 o długości 7 metrów, przeznaczona do celów turystycznych. Konstrukcja zapewnia możliwość zabrania na pokład do 7 osób i możliwość pływania w dzień jak i w nocy po wodach morskich i śródlądowych przy sile wiatru do 6°B.
Zakup łodzi został zrealizowany w ramach operacji pn. „Wyposażenie Małej Ogólnodostępnej Infrastruktury Turystycznej „Stanica Wodna” w Nadbrzeżu w sprzęt służący podniesieniu atrakcyjności obiektu. Operacja została zrealizowana w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”, działanie „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczności”. Beneficjentem operacji jest Powiat Elbląski. Zakup łodzi motorowej był możliwy dzięki wsparciu finansowemu realizowanemu za pośrednictwem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego z Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego, Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz środków własnych.
PROJEKT 2
Europejski Fundusz Morski i Rybacki
Program Operacyjny Rybactwo i Morze
Priorytet 4 Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej
Numer projektu 00100-6523.2-SW1410060/18/19
Nazwa projektu ,,Wyposażenie Stanicy Wodnej w Nadbrzeżu w sprzęt rekreacyjny zwiększający potencjał i atrakcyjność obiektu’’
Beneficjent: Powiat Elbląski
Termin realizacji operacji: do 30 listopada 2019 r.
Koszty całkowite realizacji operacji 74.997,00 PLN
Koszty kwalifikowalne realizacji operacji 60.973,07 PLN
Wkład Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego 42.500,00 PLN
Wkład krajowy z Budżetu Państwa 7.500,00 PLN
Wkład własny Powiatu Elbląskiego 24.997,00 PLN
W wyniku realizacji projektu zakupiono 8 rowerów wodnych wraz z wózkiem slipowym, by osiągnąć cel, którym było rozwój infrastruktury rekreacyjnej i turystycznej w Stanicy Wodnej w Nadbrzeżu. Zakup rowerów wodnych współfinansowanych ze środków Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze w ramach Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego poszerzył spektrum osób mogących uprawiać turystykę i rekreację na Zalewie Wiślanym oraz zwiększył ilość osób korzystających z rowerów wodnych i odwiedzających Stanicę Wodną w Nadbrzeżu.
Zakupione w ramach realizacji projektu rowery wodne są ogólnodostępne w Stanicy Wodnej w Nabrzeżu dla potencjalnych turystów z obszaru działania Lokalnej Grupy Rybackiej oraz na użytek obsługi organizowanych na terenie Stanicy Wodnej spotkań i pikników plenerowych zarówno grup zorganizowanych jak i osób indywidualnych.
PROJEKT 3
Europejski Fundusz Morski i Rybacki
Program Operacyjny Rybactwo i Morze
Priorytet 4 Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej
Numer projektu 00147-6523.2-SW1410061/19/20
Nazwa projektu ,,Elektroniczno-wizyjny system rejestracji korzystających ze Stanicy Wodnej w Nadbrzeżu’’
Beneficjent: Powiat Elbląski
Termin realizacji operacji: do 30 listopada 2020 r.
Koszty całkowite realizacji operacji 109.470 PLN
Koszty kwalifikowalne realizacji operacji 89.000 PLN
Wkład Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego 41.454,50 PLN
Wkład krajowy z Budżetu Państwa 7.315,50 PLN
Wkład własny Powiatu Elbląskiego 40.230 PLN
W wyniku realizacji projektu nastąpi usprawnienie jakości proponowanych usług oraz zapewnienie w większym stopniu bezpieczeństwa osób korzystających ze Stanicy Wodnej w Nadbrzeżu. W ramach operacji przewidywana jest instalacja elektroniczno-wizyjnego systemu rejestracji korzystających ze Stanicy Wodnej w Nadbrzeżu. System składa się z dwóch niezależnych bramek wejściowych wyposażonych w kołowrotek liczący połączony z systemem komputerowym pozwalającym na raportowanie ilości odwiedzających turystów. Stanica Wodna w Nadbrzeżu, dodatkowo dla utrzymania możliwości korzystania ze swoich atrakcji zapewni swobodną możliwość poruszania się po terenie oraz okolicach, w tym celu będą bramki wyjściowe dla opuszczających stanicę jak i dla osób wychodzących czasowo. Aby nadzorować osoby, które zakupiły bilet wejściowy i czasowo chcą opuścić teren stanicy wprowadza się opaski na nadgarstek – system kolorów, który będzie oznaczał turystę do prawa korzystania z infrastruktury stanicy oraz dający możliwość czasowego opuszczania terenu jak również w szybkim czasie pozwoli zlokalizować na terenie osoby nie uprawnione (bez opaski).
Do rejestracji oraz nadzoru ilości przebywających oraz kontroli pracowników wprowadza się nadzór wizyjny, który podwyższy standard bezpieczeństwa przebywających rejestrując wszelkie zdarzenia, wyeliminuje możliwość pobytu osób bez zakupionego biletu oraz pobytu osób postronnych, jednocześnie podwyższy standard zarządzania i nadzoru.
System rejestracji wizyjnej pozwoli skorelować i sprawdzić ilość przebywających z ilością sprzedanych wejściówek.
- Szczegóły
- sm32 STUDIO
- Kategoria: Projekty dofin. z UE i inne
PROJEKT NR 1
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020
Działanie „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich”
Operacja typu „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych”
poddziałanie „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii”
Tytuł projektu: „Rozbudowa drogi powiatowej nr 1185N na odcinku Śliwica - Barzyna - Rychliki o długości 1,567 km”
Okres realizacji: 2017 rok
Wartość inwestycji: 1.892.911,40zł
wkład powiatu elbląskiego:688.452,40zł
dofinansowanie: 1.204.459,00zł
- Szczegóły
- sm32 STUDIO
- Kategoria: Projekty dofin. z UE i inne
PROJEKT NR 1
PROGRAM Erasmus+, Sektor Edukacja Szkolna, Akcja K2
TYTUŁ PROJEKTU: Career In Art (Kariera w sztuce)
MIEJSCE REALIZACJI PROJEKTU: obszar UE
OKRES REALIZACJI PROJEKTU: wrzesień 2014- sierpień 2017r.
OGÓLNA WARTOŚĆ PROJEKTU: 230225.00 euro na wszystkich partnerów
UZYSKANA KWOTA DOFINANSOWANIA: 48250.00 euro dla naszej placówki
LICZBA INSTYTUCJI UCZESTNICZĄCYCH W PROJEKCIE: 6
LICZBA KRAJÓW TWORZĄCYCH KONSORCJUM: Polska, Słowacja, Słowenia, Belgia, Turcja, Rumunia
OPIS PROJEKTU:
Projekt skupia się na przygotowaniu uczniów liceów plastycznych, lub szkół średnich z klasami artystycznymi do zawodu artysty.
Przyszli absolwenci szkół plastycznych w obecnym świecie natkną się na wiele trudności. Mogą one dotyczyć znalezienia pracy, zniesienia krytyki swej twórczości, poradzenie sobie z sukcesem lub po prostu wybraniem właściwej ścieżki zawodowej. Jedno dzieło może dla kogoś być śmieciem a dla innych arcydziełem, dlatego wybranie zawodu artysty łączy się z ryzykiem.
Niemniej jednak, twórczość naszych absolwentów musi „umieć się sprzedać", aby byli w stanie zarobić na swoje utrzymanie. Nasi uczniowie muszą rozwijać swoją pasję, jednakże, muszą rozumieć potrzeby , wymagania i zasady rządzące obecnym rynkiem pracy.
Nasz projekt traktuje rozwój artystyczny uczniów jako sposób na wskazanie im przyszłej kariery i drogi życiowej.
Dzięki projektowi uczniowie rozwijali umiejętność komunikacji w językach obcych, poznawali inne kultury oraz stawać się bardziej otwartymi na inne sposoby myślenia. Nauczyciele, poprzez wymianę doświadczeń z zagranicznymi partnerami, mieli okazję nauczyć się nowych metod prowadzenia zajęć, spojrzeć z dystansu na własne sposoby nauczania i zastosować nowe metody we własnej pracy.
Uczniowie wzięli udział w serii wykładów i lekcji dotyczących życia zawodowego, budowania własnej marki, reklamy, tworzenia własnego portfolio, oraz przydatnych lekcji jak poprawnie napisać CV lub list motywacyjny. Poznawali różne techniki artystyczne i twórców w ich atelier, którzy opowiadali im o trudnościach w danym zawodzie.
Poznali również architekturę i historię sztuki szkół partnerskich i ich krajów. W ramach projektu odbyło się 50 wyjazdów zagranicznych uczniów i nauczycieli. W marcu 2015 partnerzy odwiedzili Polskę, gdzie odbyły się między innymi warsztaty z sitodruku, fotografii, animacji i historii sztuki w naszym regionie.
Wielkim sukcesem i wyróżnieniem okazało się zaproszenie do zaprezentowania naszego projektu i jego rezultatów podczas konferencji, które miało miejsce 17-19 maja 2017 roku, w Bonn. Projekt Career In Art został zaliczony do grona najlepszych projektów Erasmus + (Presentations of Erasmus+ Success Stories: Best practice results from Erasmus. A European conference on Dissemination and Impact in the School Sector, 17th – 19th May 2017 in Bonn, Gustav-Stresemann-Institut). Projekt znalazł się także w kompendium 130 najlepszych projektów i ich rezultatów w Europie.
PROJEKT NR 2
PROGRAM Erasmus+, Sektor Edukacja Szkolna, Akcja K1 Mobilność Edukacyjna
TYTUŁ PROJEKTU: Nauczyciel-menadżer w innowacyjnej szkole
MIEJSCE REALIZACJI PROJEKTU: obszar UE
OKRES REALIZACJI PROJEKTU: czerwiec 2017- maj 2018
OGÓLNA WARTOŚĆ PROJEKTU:
UZYSKANA KWOTA DOFINANSOWANIA:
LICZBA INSTYTUCJI UCZESTNICZĄCYCH W PROJEKCIE: 1
LICZBA KRAJÓW TWORZĄCYCH KONSORCJUM: Polska
OPIS PROJEKTU:
Projekt "Nauczyciel-menadżer w innowacyjnej szkole" ma na celu podniesienie kompetencji zawodowych nauczycieli Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym, co będzie miało bezpośrednie przełożenie na jakość pracy szkoły i kluczowe umiejętności, jakie nabywają uczniowie w toku procesu edukacyjnego. W działaniach bezpośrednio wezmą udział trzy osoby - dyrektor szkoły, nauczyciel języka polskiego i rewalidator, nauczyciel języka angielskiego i koordynator projektów międzynarodowych . Pośrednio odbiorcami projektu będą wszyscy pedagogiczni pracownicy szkoły, gdyż w założeniu projektu jest przeprowadzenie szeregu szkoleń rad pedagogicznych i wdrożenie zdobytych umiejętności w plan pracy szkoły.
Podstawowe cele projektu to:
- podniesienie kwalifikacji zawodowych nauczycieli,
- udoskonalenie procesu współpracy i synergii w szkole, organizacja czasu pracy,
- utrzymanie wysokiej jakości nauczania ogólnokształcącego i artystycznego,
- praca nowoczesnymi metodami nauczania i zapewnienie atrakcyjności nauczania,
- wymiana doświadczeń zawodowych z nauczycielami z innych krajów Europy, przygotowanie organizacji do podejmowania sie zadań o zasięgu międzynarodowym,
- wdrożenie w proces edukacyjny pracy nad umiejętnościami miękkimi uczniów poprzez zmodyfikowanie programów wychowawczych oraz programów rewalidacji indywidualnej dla uczniów ze Specjalnymi Potrzebami Edukacyjnymi,
- pełnienie roli ważnego ośrodka kulturotwórczego i utrzymanie wysokiej jakości działań pozaszkolnych dla młodzieży,
- zmodyfikowanie i unowocześnienie narzędzi ewaluacji prowadzące do poprawy jakości pracy placówki,
- umiejętna weryfikacja działań które szkoła będzie się podejmować tak aby zapewnić atrakcyjność i jakość nauczania i wychowania,
- doskonalenie procesu komunikacji na wielu płaszczyznach: N-N, N-U, N-R oraz komunikacja z innymi szkołami i instytucjami kultury i biznesu.
PROJEKT NR 3
PROGRAM Erasmus+
Mobilność osób uczących się i kadry w ramach kształcenia zawodowego
Tytuł projektu: „Otwarci na wiedzę- otwarci na Europę”
Miejsce realizacji projektu: Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku
Okres realizacji projektu: 01.06.2016 r. -31.05.2018 r.
Wartość projektu: 48.113,00 Euro.
Opis projektu: Celem projektu jest podniesienie kwalifikacji zawodowych uczniów w dziedzinie gastronomii. 25 uczestników projektu podczas praktyk w Rimini we Włoszech poznaje środowisko zawodowe, organizację i kulturę pracy w kraju partnerskim oraz sprawdza swoje umiejętności dotyczące znajomości języka obcego (w tym fachowej terminologii).
Uczniowie biorący udział w projekcie przygotowywać się będą do wyjazdu poprzez cykl spotkań. Będą to zajęcia z języka włoskiego (20h), a także zajęcia kulturoznawcze (6h) mające na celu lepsze poznanie kultury, tradycji i obyczajów Włoch, zajęcia doradztwa zawodowego (6h).
W tym roku szkolnym w stażach wzięło już udział 13 uczestników, w r.sz. 2017/18 kolejna grupa 12 uczniów będzie przygotowywać się do wyjazdu na dwutygodniowe praktyki zaplanowane na maj 2018 r.
PROJEKT NR 4
Program: PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”
Tytuł projektu: „Aktywni zawodowo w Europie”
Miejsce realizacji projektu: Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku
Okres realizacji projektu: 01.08.2017 r. -31.07.2019 r.
Wartość projektu: 56.418,00 Euro (242 964,12 PLN)
Opis projektu:
Projekt skierowany do grupy 30 najlepszych uczniów technikum agrobiznesu i technikum przetwórstwa mleczarskiego, którzy chcieliby podszkolić swoje umiejętności zawodowe, zdobyć nowe doświadczenia oraz rozwinąć się językowo poprzez uczestnictwo w dwutygodniowych praktykach zawodowych w Rimini we Włoszech. Głównym celem projektu jest podniesienie kompetencji zawodowych, społecznych i nabycie konkretnych umiejętności preferowanych przez pracodawców na rynku pracy, zarówno lokalnym, regionalnym, krajowym czy też europejskim. Zdobyte doświadczenie zawodowe i osobiste pomoże im w promowaniu własnej osoby, planowaniu dalszej ścieżki kariery oraz poszerzaniu kompetencji poszukiwanych przez pracodawców na rynku pracy. Dzięki zdobyciu dokumentu Europass Mobilność oraz dokumentom potwierdzającym znajomość języka obcego uczestnicy projektu będą bardziej mobilni na europejskim rynku pracy. Nabyte kompetencje społeczno-personalne w sytuacji braku możliwości zatrudnienia w miejscu zamieszkania sprawią, że uczniowie będą w stanie bez obaw i strachu podjąć poszukiwania pracy w innym regionie, województwie, a nawet państwie.
Wyjazd poprzedzony jest cyklem warsztatów, które mają przygotować młodzież do zagranicznego pobytu i odbycia praktyk. Zajęcia przygotowawcze to m.in. zajęcia z treningu personalnego, które rozwijają umiejętności interpersonalne ułatwiające uczestnikom projektu zaaklimatyzowanie się w nowym środowisku, wzmocnią poczucie wartości, zniwelują "lęk przed nieznanym".
Warsztaty z doradztwa zawodowego w formie grupowej i indywidualnej pozwolą na zdiagnozowaniu predyspozycji uczestników i przygotować dokumenty aplikacyjne, a zajęcia z języka włoskiego oraz zajęcia kulturoznawcze przybliżą włoski język, włoską kulturę, tradycje i obyczaje.
PROJEKT NR 5
PROGRAM Erasmus+, Sektor Edukacja Szkolna, Akcja K2
TYTUŁ PROJEKTU: Promoting Art (ProArt) – promowanie sztuki
MIEJSCE REALIZACJI PROJEKTU: obszar UE
OKRES REALIZACJI PROJEKTU: 01 wrzesień 2017- 31 sierpień 2019r.
OGÓLNA WARTOŚĆ PROJEKTU: 148 310.00 Euro euro na wszystkich partnerów
UZYSKANA KWOTA DOFINANSOWANIA: 32260.00 euro dla naszej placówki
LICZBA INSTYTUCJI UCZESTNICZĄCYCH W PROJEKCIE: 6
LICZBA KRAJÓW TWORZĄCYCH KONSORCJUM: Polska, Słowacja, Łotwa, Estonia, Portugalia, Bułgaria.
OPIS PROJEKTU:
Promoting Art to projekt współpracy partnerskiej, opracowany przez sześć europejskich szkół uczących sztuki, które wierzą, że sztuka jest integralną częścią naszej kultury i jest ważna w codziennym życiu, ponieważ zapewnia nam głębsze zrozumienie emocji, samoświadomości, przynosi kolor i piękno. Nauczyciele i uczniowie z Polski, Estonii, Bułgarii, Słowacji, Portugalii i Łotwy podzielą się wiedzą z dziedziny kultury, tradycjami i umiejętnościami mając do dyspozycji sztukę jako wspólny język.
Każde państwo partnerskie jest odpowiedzialne za zorganizowanie 2 wizyt dla zagranicznych nauczycieli i studentów, aby zapoznać gości z regionalną kulturą i tradycjami, ale także nauczyć i poeksperymentować z nowymi technikami artystycznymi, co rozszerzy myślenie i zrozumienie świata. Po każdym spotkaniu uczestnicy będą rozpowszechniać projekt, wprowadzać go w swoich krajach, dzielić się doświadczeniami i wiedzą z lokalnymi społecznościami organizując działania takie jak warsztaty, festiwale sztuki i wystawy. Uczniowie staną się nauczycielami i opracują warsztaty dla uczniów szkół podstawowych.
Projekt poprawi umiejętności artystyczne uczniów i przyczyni się do zwiększenia kwalifikacji i przyszłej kariery.
Celem projektu jest promocja sztuki również w Internecie, za pośrednictwem strony internetowej projektu i upowszechnianie działań związanych z projektem, poprzez pisanie artykułów prasowych i plakatów informujących o wydarzeniach takich jak festiwale sztuki i wystawy Projekt Promoting Art pozwoli uczniom i nauczycielom:
- lepiej zrozumieć i pozytywnie reagować na różnorodność społeczną, językową i kulturową,
- zwiększyć nasze doświadczenie we współpracy z europejskimi placówkami,
- rozwinąć zdolność pracy w zespole, kreatywność i pewność siebie,
- zwiększyć motywację i zainteresowanie zagraniczną sztuką i dziełami artystycznymi lub karierą artystyczną wśród absolwentów;
- zwiększyć zaangażowanie lokalnych i regionalnych władz publicznych w jakościowy rozwój edukacji artystycznej i promocję wydarzeń artystycznych;
- zwiększyć kompetencje uczniów, którzy będą musieli zmierzyć się z trudnościami w organizowaniu wydarzeń artystycznych, przezwyciężyć stres związany z przeprowadzaniem imprez lub warsztatów. W ten sposób staną się organizatorami i przedsiębiorcami - poznają rzeczywiste sytuacje, w których nigdy wcześniej nie byli.
PROJEKT NR 6
Tytuł projektu: "Doskonalenie procesów uczenia się i nauczania w szkole z Erasmus+".
Nazwa programu: POWERSE - konkurs wniosków Erasmus+ edukacja szkolna 2018 akcja 1 Mobilność edukacyjna.
Nr wniosku: 2018-1-PL01-KA101-048504.
Wartość projektu: 5 340.00 euro/23027,15 zł
Liczba uczestników: 3 nauczycieli
Termin realizacji: 01.09.2018 – 31.08.2019
Jednostka realizująca projekt:Zespół Szkół w Pasłęku; 14-400 Pasłęk, ul. Zwycięstwa 28
Projekt został zatwierdzony do realizacji ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej"
Projekt miał na celu podniesienie atrakcyjności i jakości kształcenia w Zespole Szkół w Pasłęku poprzez udział jej pracowników – dwóch nauczycieli języków obcych w mobilnościach zagranicznych (Piran - Słowenia, Graz - Austria). W trakcie szkoleń nauczyciele podnieśli swoje umiejętności i kompetencje zawodowe, mieli możliwość poznawania nowoczesnych i innowacyjnych metod nauczania oraz pogłębienia współpracy międzynarodowej. Nawiązane przez nauczycieli kontakty międzynarodowe zaowocowały wymianą doświadczeń zawodowych, także dotyczących nowych rozwiązań stosownych w nauczaniu, w tym metoda open space, programowanie neurolingwistyczne, oraz wymiany spostrzeżeń na temat systemów edukacji w krajach pozostałych uczestników, czyli Niemcy, Austria, Węgry, Estonia, Łotwa i Chorwacja.
Tematyka zajęć obejmowała następujące obszary nauczania języka obcego:
• metoda „open space” - zastosowanie w środowisku szkolnym,
• metody nauczania umiejętności receptywnych (czytanie i pisanie),
• zasoby pracy w klasie z wykorzystaniem nowych technologii, CLIL,
• szczęście jako przedmiot szkolny,
• opowieści i metafory oraz ich wykorzystanie w klasie,
• efektywne techniki komunikacyjne,
• programowanie neurolingwistyczne NLP + VAKOG,
• praca z zasobami i kotwiczenie, metagramy,
• psychologia uczenia się, która pozwala sprostać wymaganiom i pokonywać stres związany z uczeniem się w możliwie najlepszy sposób oraz kształcenie pewnych siebie, kompetentnych społecznie i europejskich obywateli.
Wykaz mobilności:
Słowenia (Piran) - 23.09-29.09.2018
Austria (Graz) - 22.10-26.10.2018
Austria (Graz) - 25.02-01.03.2019
PROJEKT NR 7
Akcja 1: Mobilność Edukacyjna. Mobilność osób uczących się i kadry w ramach kształcenia zawodowego
Tytuł projektu: „W POSZUKIWANIU SMAKÓW EUROPY”
Miejsce realizacji projektu: Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku
Okres realizacji projektu: 01.08.2018 r. -31.07.2020 r.
Wartość projektu: 48.832,00 € Euro.
W ZSEiT w Pasłęku realizowany jest projekt programu Erasmus+ „W poszukiwaniu smaków Europy” na lata 2018/20, który kierowany jest do grupy 24 uczniów technikum żywienia i usług gastronomicznych, którzy docelowo po miesiącach warsztatów m.in. z doradztwa zawodowego, treningu personalnego, kulturoznawczych oraz językowych mają możliwość odbycia dwutygodniowych praktyk w Hiszpanii, w Maladze w zakładach gastronomicznych.
Celami projektu są: wsparcie młodzieży w nabywaniu kompetencji transwersalnych (przedsiębiorczość, wielojęzyczność); poznawanie nowej kultury; wspieranie uczniów w nabywaniu kompetencji zawodowych w celu poszerzania ich możliwości rozwoju zawodowego i zwiększenie szansy na zatrudnienie na krajowym i europejskim rynku pracy; uatrakcyjnienie procesu kształcenia zawodowego; pogłębienie umiejętności posługiwania się językiem obcym wśród uczestników zarówno w sferze zawodowej jak też prywatnej; możliwość rozwinięcia umiejętności osobistych takich jak: adaptacja w nowym środowisku i w pracy w krajach europejskich; poprawa stopnia przejrzystości i uznawania kompetencji zdobytych podczas okresu nauki zagranicą.
Decyzją FRSE Agencji Narodowej ERASMUS+ realizacja projektu została przedłużona do 31.07.2021 r. z powodu epidemii COVID-19.
PROJEKT NR 8
Program: PO WER na zasadach projektu Erasmus +
Sektor: Edukacja szkolna w ramach projektu: ,,Ponadwymiarowa mobilność kadry edukacji szkolnej’’
Tytuł projektu: ,,Skuteczni w pracy z agresywnymi i uzależnionymi”
Miejsce realizacji: Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Kamionku Wielkim
Okres realizacji: (16 miesięcy), od 01.09.2018 r. do 31.12.2019 r.
Wartość projektu: 24 578 euro ( 05 985,25 zł)
Ilość uczestników: 13
Opis projektu:
Głównym celem projektu było przeszkolenie pracowników placówki w zakresie radzenia sobie z agresywnymi zachowaniami młodzieży, która często jest uzależniona od używek.
W ramach projektu 13 nauczycieli i wychowawców uczestniczyło w dwóch kursach zorganizowanych przez profesjonalne ośrodki szkoleniowe w Wielkiej Brytanii oraz w Hiszpanii.
Potrzeba takiego szkolenia wyniknęła z resocjalizacyjnego charakteru placówki. W ośrodku przebywają i uczą się chłopcy z różnych środowisk, z terenu całej Polski, którzy często eksperymentowali ze środkami odurzającymi, alkoholem, itp. W szkole nie mają tu dostępu do używek, z tego powodu przeżywają frustracje i zdarza się, że w sytuacjach stresowych reagują agresją-słowną lub fizyczną.
PROJEKT NR 9
PROGRAM Erasmus+. Mobilność osób uczących się i kadry w ramach kształcenia zawodowego
Tytuł projektu: „Nowe umiejętności = nowe możliwości”
Miejsce realizacji projektu: Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku
Okres realizacji projektu: 01.09.2020 r. -31.08.2022 r.
Wartość projektu: 72.804,00 Euro.
Opis projektu:
Uczestnikami projektu będzie 40 uczniów ZSEiT w Pasłęku z klas kształcących w zawodach technik ekonomista (10 uczniów), technik agrobiznesu (14 uczniów), technik żywienia i usług gastronomicznych (16 uczniów).
Celem głównym projektu jest umożliwienie uczestnikom odbycia dwutygodniowych zagranicznych staży w Rimini we Włoszech, w wyniku których uczniowie podniosą swoje umiejętności i kompetencje zawodowe, praktycznie wykorzystają zdobytą wiedzę z zakresu kształcenia zawodowego w kontekście rynku UE, zapoznają się z nowymi tendencjami w obrębie danej branży zawodowej oraz nabędą podstawowych umiejętności posługiwania się j. włoskim w życiu zawodowym i codziennym, co ułatwi młodym ludziom poruszanie się po krajowym i europejskim rynku.
Realizacja projektu pomoże w wykształceniu w pełni samodzielnego, pewnego siebie absolwenta, komunikatywnego, otwartego na świat, konkurencyjnego na rynku pracy, gotowego profesjonalnie wykonywać obowiązki zawodowe, pobudzi ciekawość i aktywność w określonych sferach, umożliwi kontakt ze specjalistami w danych branżach, ukaże celowość dalszego kształcenia i doskonalenia zawodowego, stworzy perspektywy wykorzystania swoich mocnych stron i planowania dalszego rozwoju osobistego.
PROJEKT Nr 10
PROGRAM Projektu Międzynarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego
Tytuł projektu: „Międzynarodowi nauczyciele w międzynarodowej szkole" International teachers for international school
Numer projektu: 2020-1-PL01-KA101-078276
Miejsce realizacji projektu: Liceum Sztuk plastycznych w Gronowie Górnym
Okres realizacji projektu:18 miesięcy, 2020-10-01 do 2022-03-31
Wartość projektu: 14.016,00 EUR
Opis projektu:
Beneficjentami projektu, w liczbie 8 osób, będą nauczyciele i kadra kierownicza zainteresowana: rozwojem umiejętności planowania i zarządzania projektami , rozwojem współpracy w zakresie nauczania i uczenia się ,kadra psycho-pedagogiczna realizująca programy wychowawcze wzmacniające indywidualność uczniów, nauczyciele przedmiotów ogólnokształcących i artystycznych chcący w pracy wykorzystywać nowoczesne technologie, krytyczne myślenie, nowatorskie podejście do zajęć, interdyscyplinarność i korelację ich przedmiotów z językiem angielskim.
Celem głównym projektu jest umożliwienie uczestnikom podniesienia swoich umiejętności językowych z zakresu języka angielskiego oraz kompetencji zawodowych poprzez udział w szkoleniach zarówno w kraju, jaki i za granicą. Realizacja poprzednich 5 projektów EU z udziałem partnerów zagranicznych pokazała znaczenie zaspokojenia tej potrzeby dla rozwoju placówki. Jest to wyzwanie dla szkoły Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym, która mimo różnorodności potrzeb cały czas dąży do rozwoju mając świadomość, że wysokie kompetencje niosą za sobą wysoką skuteczność oddziaływań. Ponadto podniesienie kompetencji językowych, będzie czynnikiem utrzymującym aktywne włączanie się w edukację nauczycieli, posłuży zwiększaniu zdolności adaptacyjnych pracowników oraz będzie inwestycją w kapitał ludzki zgodnie z założeniami UE, co poprawi system edukacyjny placówki.
Tygodniową mobilność zagraniczną pracowników szkoły planujemy wykorzystać na kursy językowe Developing 21st century skills in the classroom: CRITICAL THINKING oraz Improving your English w wykwalifikowanym Maksima Teacher Training Centre w Chorwacji - centrum z 30-letnią tradycją i wysokimi osiągnięciami w nauczaniu języków obcych.
Zakładamy, że na 10 miesięcy przed i po powrocie ze szkolenia wszyscy nauczyciele samodzielnie podnosić będą swoje kompetencje językowe.
Uczestnictwo naszej kadry w szkoleniu językowym da możliwość zapoznania się z europejskimi standardami pracy, umożliwi poznanie nowoczesnych i innowacyjnych metod nauczania, przełamie niepokój i dyskomfort związany z dysproporcją pomiędzy znajomością języka obcego u uczniów a ich nauczycieli. Projekt przyczyni się do poprawy pod względem jakościowym naszej pracy oraz wzmocni kompetencje nauczycieli. Pozwoli na bardziej samodzielne poruszanie się w obszarze języka wiodącego w UE. Ponadto szkołą wzmocni swoją pozycję w środowisku lokalnym jako placówka, która prócz realizacji programu edukacyjnego, stale podnosi wiedzę i umiejętności kadry, dostrzega znaczenie kompetencji językowych w edukacji oraz dostarcza nauczycielom konkretnych narzędzi dla ich indywidualnego rozwoju.
PROJEKT NR 11
Program Erasmus+ w sektorze Kształcenie i Szkolenie Zawodowe, Akcja 1
Tytuł projektu: „Zagraniczne doświadczenie kluczem do sukcesu”
Miejsce realizacji projektu: Zespół Szkół w Pasłęku
Okres realizacji projektu: 01.09.2021 r. - 30.11.2022 r.
Wartość projektu: 60 371,00 Euro.
W ZS w Pasłęku realizowano projekt programu Erasmus+ „Zagraniczne doświadczenie kluczem do sukcesu”, skierowany do grupy 30 uczniów technikum z klas kształcących w zawodach: technik hotelarz, technik logistyk, technik reklamy, a także 6-osobowej grupy nauczycieli, którzy uczestniczyli w działaniach typu job-shadowing oraz kursy i szkolenia.
Projekt zakładał realizację dwutygodniowych praktyk zawodowych dla trzech 10-osobowych grup uczniów w Portugalii, Hiszpanii i w Grecji, w zagranicznych firmach i hotelach oraz 5-dniowe szkolenia językowe i jobshadowing dla nauczycieli. Podczas mobilności praktykanci uczyli się pracy w lokalnych zakładach pracy oraz poszerzali swoją wiedzę zawodową o technikach i procesach stosowanych w zawodzie. Odbyli szkolenie w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy oraz otrzymali Certyfikat Mobilności Europass i certyfikat od organizacji przyjmującej. Przed mobilnościami odbyły się zajęcia integracyjne, zajęcia z przygotowania językowego, kulturowego i zawodowego, przygotowujące podwzględem kulturowym, zapoznające uczestników z kulturą, tradycjami i stylem życia w krajach stażu.
Cele projektu: wsparcie młodzieży i kadry w nabywaniu kompetencji transwersalnych (przedsiębiorczość, wielojęzyczność); poznawanie nowej kultury; wspieranie uczniów w nabywaniu kompetencji zawodowych w celu poszerzania ich możliwości rozwoju zawodowego i zwiększenie szansy na zatrudnienie na krajowym i europejskim rynku pracy poprzez zdobyte europejskie certyfikaty EuroPass; uatrakcyjnienie procesu kształcenia zawodowego; wzmacnianie kompetencji kluczowych i umiejętności ogólnych, szczególnie podniesienie kompetencji językowych w zakresie znajomości języka branżowego; wspieranie rozwoju specjalistycznych umiejętności wymaganych dla danego zawodu na rynku pracy, możliwość rozwinięcia umiejętności interpersonalnych, osobistych takich jak: adaptacja w nowym środowisku i w pracy w krajach europejskich; poprawa stopnia przejrzystości i uznawania kompetencji zdobytych podczas okresu nauki zagranicą.
PROJEKT NR 12
Program Akredytacja Erasmus+. Akcja 1 Mobilność edukacyjna. Kształcenie i szkolenie zawodowe
Tytuł projektu: „Pracuję, doświadczam i uczę się Europy”
Okres realizacji projektu: 01.09.2021 -30.11.2022
Liczba uczestników: 29 uczniów + 4 opiekunów
Wartość projektu: 56.474,00 Euro
Projekt skierowany był do 29 uczniów ZSEiT kształcących się w zawodach: technik ekonomista, technik agrobiznesu, technik żywienia i usług gastronomicznych, mechanik pojazdów samochodowych, mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych oraz monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, którzy odbyli dwutygodniowe staże zagraniczne w Niemczech, Włoszech i Hiszpanii oraz uczestniczyli w warsztatach przygotowawczych do wyjazdu: językowe (odpowiednio: z języka niemieckiego, włoskiego i hiszpańskiego), kulturoznawcze, spotkania grupowe i indywidualne z doradztwa zawodowego oraz warsztaty rozwoju osobistego połączone z integracją grupy.
Cele projektu:
- zdobycie doświadczenia zawodowego przez uczniów będących na wstępnym etapie kształcenia zawodowego potwierdzone dokumentacja ECVET w trakcie 2 tygodniowych praktyk w kraju europejskim (Niemcy, Włochy, Hiszpania),
- aktywowanie młodzieży oraz umożliwienie uczniom rozwoju zawodowego, osobistego oraz kompetencji społecznych, w tym łatwość nawiązywania kontaktów z ludźmi,
- zwiększenie szans na zatrudnienie absolwentów na krajowym i europejskim rynku pracy, poprzez zdobyte europejskie certyfikaty - ECVET i EuroPass,
- podniesienie świadomości językowej uczniów w zakresie znajomości języka branżowego oraz bliższe poznanie tradycji i kultury kraju goszczącego.
PROJEKT NR 13
Program Akredytacja Erasmus+. Akcja 1 Mobilność edukacyjna. Kształcenie i szkolenie zawodowe
Tytuł projektu: „Europejskie staże drogą do profesjonalizmu” – w realizacji
Okres realizacji projektu: 01.06.2022 -31.08.2023
Liczba uczestników: 25 uczniów + 3 nauczycieli (szkolenie job shadowing) + 3 opiekunów
Wartość projektu: 54.992,00 Euro
Projekt skierowany jest do 25 uczniów ZSEiT kształcących się w zawodach: technik ekonomista, technik agrobiznesu, technik żywienia i usług gastronomicznych, mechanik pojazdów samochodowych, mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych oraz monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, którzy odbywać będą dwutygodniowe staże zagraniczne w Niemczech, Włoszech i Portugalii. Przed wyjazdem młodzież uczestniczyć będzie w warsztatach przygotowawczych do wyjazdu: w zajęciach językowych (odpowiednio: z języka niemieckiego, włoskiego i hiszpańskiego), kulturoznawczych, w spotkaniach grupowych i indywidualnych z doradztwa zawodowego oraz w warsztatach rozwoju osobistego połączonych z integracją grupy.3 nauczycieli uczestniczyć będą w 5 dniowym szkoleniu typu job shadowing.
Cele projektu:
- zdobycie doświadczenia zawodowego przez uczniów będących na wstępnym etapie kształcenia zawodowego potwierdzone dokumentacja ECVET w trakcie 2 tygodniowych praktyk w kraju europejskim (Niemcy, Włochy, Portugalia),
- aktywowanie młodzieży oraz umożliwienie uczniom rozwoju zawodowego, osobistego oraz kompetencji społecznych, w tym łatwość nawiązywania kontaktów z ludźmi,
- zwiększenie szans na zatrudnienie absolwentów na krajowym i europejskim rynku pracy, poprzez zdobyte europejskie certyfikaty - ECVET i EuroPass,
- podniesienie świadomości językowej uczniów w zakresie znajomości języka branżowego oraz bliższe poznanie tradycji i kultury kraju goszczącego,
- podniesienie kwalifikacji nauczycieli kształcenia zawodowego i poziomu jakości nauczania poprzez 5 dniowe mobilności zawodowe kadry - job shadowin.
PROJEKT NR 14
Program Erasmus+, KA122-SCH - Krótkoterminowe projekty na rzecz mobilności uczniów i kadry w edukacji szkolnej
Numer projektu: 2021-1-PL01-KA122-SCH-000015242
Miejsce realizacji projektu: Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym
Data rozpoczęcia projektu: 01-12-2021
Data zakończenia projektu: 30-11-2022
Kwota dofinansowania: 22 458,00 €
Tytuł projektu: Odkrywamy Nowe (Discovering New)
ŁĄCZNA ilość mobilności:
12 uczniów
4 nauczycieli opiekunów
1 nauczyciel na job shadowing
5 nauczycieli na szkolenia
2 nauczycieli na wizytę przygotowawczą
Opis projektu:
Projekt Odkrywamy Nowe powstał, aby umożliwić uczniom i nauczycielom podniesienie swoich umiejętności i kompetencji, aby mogli stanowić konkurencję na trudnym rynku pracy. Jego głównymi założeniami było podniesienie kompetencji językowych z j. angielskiego wszystkich uczestników, zwiększenie umiejętności artystycznych uczniów podczas warsztatów zagranicznych oraz job shadowing nauczyciela projektowania multimedialnego, podniesienie kompetencji nauczycieli poprzez udział w specjalistycznych kursach z zakresu cyfryzacji oraz wdrożenie ich w szkole, edukacja medialna i krytyczne myślenie, kształcenie umiejętności interpretacji i analizy w kontakcie z przekazem medialnym.
Realizując projekt nasi uczniowie i nauczyciele rozwinęli się na polu zawodowym. Mogli usprawnić swój warsztat pracy i nabyć nowe umiejętności, poznać dobre praktyki i wymienić się doświadczeniami, co następnie wpłynęło na podniesienie jakości pracy w placówce oraz nadanie jej bardziej nowoczesnego, europejskiego wymiaru. Wszystkie zakładane cele udało się nam osiągnąć: Cel 1 Doradztwo zawodowe - zwiększenie umiejętności artystycznych i językowych uczniów biorących udział w warsztatach zagranicznych oraz job shadowing nauczyciela projektowania multimedialnego. Cel 2 Podniesienie kompetencji nauczycieli poprzez udział w specjalistycznych kursach z zakresu cyfryzacji- dogłębna znajomość programów na platformie Microsoft for Education oraz wdrożenie ich w szkole. Cel 3 Media Literacy and Critical Thinking: Read between the Lines - Edukacja medialna i krytyczne myślenie: czytanie między wierszami - umiejętność krytycznej analizy języka medialnego i rozpoznania fake newsów Cel 4 Wzrost kompetencji językowych z języka angielskiego wszystkich uczestników- płynność i słownictwo Projekt zakładał wielopłaszczyznowe,ale komplementarne, spójne działania z zakresu: grupowej mobilności uczniów, job shadowing oraz specjalistycznych kursów.
Realizacja: Jakie działania zostały zrealizowane w projekcie.
Zrealizowaliśmy 2 grupowe mobilności uczniów -2 grupy po 6 uczniów i 2 opiekunów na Słowację i na Łotwę, wyjazd 1 nauczyciela na job shadowing w szkole partnerskiej na Łotwie na wydziale.
Multimediów oraz specjalistyczne kursy dla 5 nauczycieli w europejskich centrach szkoleniowych we Włoszech i Irlandii. Wszystkie te działania pomogły nam osiągnąć cele projektu, podnieść jakość kształcenia w naszej placówce, zapewnić jakość nauczania zgodną z europejskimi standardami. Działania zostały zaplanowane w taki sposób, aby odziaływanie nie było jednostkowe - zarówno uczniowie biorący udział w warsztatach, jak i n-le biorący udział w kursach podzielili się zdobytą wiedzą z całą społecznością szkolną organizując 2 warsztaty dla pozostałych uczniów i rady szkoleniowe. Był to sprawdzian przyswojonej wiedzy i motywacja do dalszego zgłębienia technik plastycznych i edukacyjnych. Powstały ankiety ewaluacyjne po każdej z mobilności, by ocenić stopień zadowolenia z odbytych podróży, stopień nabytych umiejętności. Wyniki zostały zebrane i omówione przez grono pedagogiczne. Nauczyciele i uczniowie wdrażali nowe umiejętności do swojej pracy.
PROJEKT NR 15
Program Erasmus+, Sektor Edukacja szkolna
Typ akcji: KA120-SCH - Akredytacja Erasmusa w sektorze edukacji szkolnej
Nr wniosku: 2021-1-PL01-KA120-SCH-000044363
W ramach przyznanej Akredytacji złożyliśmy wniosek o płatność -Umowa finansowa nr 2022-1-PL01-KA121-SCH-000063388 w ramach Programu Erasmus+ akcja kluczowa 1: Mobilność edukacyjna osób
Miejsce realizacji projektu: Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym
Data rozpoczęcia projektu: 01-06-2022
Data zakończenia projektu: do 31.08.2023 r. z możliwym wydłużeniem do 24-05-2024
Kwota dofinansowania po skorygowaniu budżetu: 23758,00 €
Wsparcie obejmowało szeroki zakres działań, w tym warsztaty, wykłady i kursy doskonalenia zawodowego kadry, grupową mobilność dla uczniów, oraz inne działania. Wszystkie działania przyczyniły się do rozwoju placówki, pomogły nabyć uczniom i nauczycielom nowe kompetencje. Projekt zakładał spełnienie następujących celów
1. Podniesienie kompetencji językowych z języka angielskiego wszystkich uczestników- uczniowie i nauczyciele
2. Zwiększenie umiejętności artystycznych uczniów biorących udział w kursach lub warsztatach zagranicznych
3. Nowe umiejętności i kompetencje kadry pedagogicznej w obszarach zgodnych z potrzebami placówki i nauczycieli
4. Zwiększenie wymiaru międzynarodowego w procesie nauczania i wychowania
W terminie od 17 do 21 lipca 2023 – 3 nauczycieli wzięło udział w szkoleniu o tytule „Modern and contemporary art in Paris”. Kurs pomógł uczestnikom poprawić swój warsztat pracy- nauczyli się jak zintegrować sztukę współczesną z praktyczną lekcją, rozwijać umiejętności wizualne, aby zrozumieć, jak artyści i projektanci reagują na wyzwania kulturowe i społeczne swoich czasów. Rozwinęli umiejętności krytycznego myślenia w celu analizowania i kontekstualizowania głównych dzieł artystycznych w nurtach sztuki nowoczesnej i współczesnej.
W terminie 19-26 sierpnia 2023 – 5 nauczycieli wzięło udział w szkoleniu o tytule „Student Centred Classroom – teachers as promoters of active learning”. Kurs ten został stworzony dla nauczycieli, którzy chcieli dowiedzieć się więcej na temat zarządzania efektywną i nowoczesną klasą, która zachęca do uczestnictwa i zaangażowanej nauki przy użyciu najnowszych technik cyfrowych i metodycznych. Dodatkowo wprowadzał treści z zakresu kompetencji kluczowych i myślenia krytycznego.
W ramach projektu uczniowie wyjechali na warsztaty w szkole partnerskiej w miejscowości Overpelt w Belgii w terminie 9-13 października 2023. W czasie licznych warsztatów artystycznych uczniowie podnosili kompetencje artystyczne służące ich rozwojowi i prawdopodobnej przyszłej ścieżce kariery.
Uczestnicy wzięli udział w warsztatach • Media cyfrowe, • Techniki szkicowania i ilustracji, • Projektowanie przestrzenne, • Warsztaty fotograficzne – zdjęcia natury, • Projektowanie, • Edukacja wizualna, • Projekt graficzny, • Ilustracja. Zapoznali się także z różnymi artystami ich twórczością w muzeach: Glasshouse w Lommel, Antwerpen-Centraal i KMSKA w Antwerpii, Labiomista i C-mine w Genk, Muzeum Mody oraz Z33 i Villa wyobraźni w Hasselt.
- Szczegóły
- sm32 STUDIO
- Kategoria: Projekty dofin. z UE i inne
PROJEKT NR 1
Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014 – 2020
Osi priorytetowa: Kadry dla gospodarki
Działanie: 2.4 Rozwój kształcenia i szkolenia zawodowego
Poddziałanie: 2.4.2 Rozwój kształcenia i szkolenia zawodowego - projekty ZIT Elbląg
Tytuł projektu:„Wiem jak i pracuję – staże zawodowe uczniów Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym drogą do szybkiego zatrudnienia”
Miejsce realizacji projektu: Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym
Okres realizacji projektu: 05.2017 r. - 31.10.2018 r.
Ogólna wartość projektu: 308.850,00 zł
Wkład własny powiatu elbląskiego: 31.250,00 zł.|
Opis projektu: Priorytetem projektu ,,Wiem i jak pracuje’’ jest lepsze dostosowanie systemów kształcenia i szkolenia do potrzeb rynku pracy. Celem jest podniesienie u uczniów Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym kompetencji zawodowych, właściwych postaw i umiejętności niezbędnych na rynku pracy oraz zwiększenie zatrudnienia uczniów poprzez poprawę jakości kształcenia zawodowego.
Dzięki realizacji projektu 48 uczniów którzy mają ukończone 18 lat będzie mogło odbyć staże zawodowe u 6 pracodawców, których profil działalności jest zgodny z zawodem plastyka w okresie miesięcy wakacyjnych w 2017 r. i 2018 r. Staż u pracodawcy będzie wynosił 150 godzin. Dodatkowym celem projektu będzie doskonalenie zawodowe 7 nauczycieli przedmiotów artystycznych pozwalające na zdobycie umiejętności wymaganych na współczesnym rynku pracy. Nauczyciele będą uczestniczyć w szkoleniach, kursach i studiach podyplomowych. Dzięki udziałowi w projekcie poznają nowoczesne programy, uzupełnia swoją wiedzę i pogłębią swoje umiejętności.
PROJEKT NR 2
Regionalny Program Operacyjny Województwa Warmińsko - Mazurskiego na lata 2014 - 2020.
Oś priorytrtowa: RPWM 11.00.00. Włączenie społeczne
Działanie 11.2 Ułatwienie dostępu do przystępnych cenowo, trwałych oraz wysokiej jakości usług, w tym opieki zdrowotnej i usług socjalnych świadczonych w interesie ogólnym
Poddziałanie 11.2.3 Ułatwienie dostępu do usług społecznych, w tym integracja ze środowiskiem lokalnym
Tytuł projektu: "Aktywny start w przyszłość"
Okres realizacji projektu: 01.07.2017 - 30.11.2018
Miejsce realizacji projektu: Województwo Warmińsko-Mazurskie w obrębie Powiatu Elbląskiego
Wkład własny wynosi 8,00%, dofinansowanie natomiast 92%.
Lider: świadczenia na pokrycie kosztów utrzymania dzieci w rodzinach zastępczych
Partnerzy: zasiłki okresowe i celowe
Opis: Projektu polega na:
- zwiększeniu dostępu do usług społecznych i wzrostu liczby osób objętych usługami społecznymi, które zagrożone są ryzykiem ubóstwa i/lub wykluczenia społecznego,
- objęciem usługami wsparcia w okresie 01.07.2017 - 30.11.2018 rodzin zamieszkałych w powiecie elbląskim korzystających ze wsparcia pomocy społecznej.
PROJEKT NR 3
Regionalny Program Operacyjny Województwa Warmińsko - Mazurskiego na lata 2014 - 2020.
Tytuł projektu: Nowoczesny staż - mobilny uczeń RPWM.02.04.01-28-0010/17
Osi priorytetowa: RPWM.02.00.00 Kadry dla gospodarki;
Działanie: RPWM.02.04.00 Rozwój kształcenia i szkolenia zawodowego;
Poddziałanie: RPWM.02.04.01 Rozwój kształcenia i szkolenia zawodowego - projekty konkursowe;
Okres realizacji: 01.09.2017 r-31.08.2019 r.
Wartość projektu ogółem: 513 610,13 zł
dofinansowanie 455 852,13 zł;
wkład powiatu elbląskiego 57 758 zł
Jednostka realizująca projekt: Zespół Szkół w Pasłęku; 14-400 Pasłęk, ul. Zwycięstwa 28
Celem projektu jest podniesienie atrakcyjności i jakości kształcenia zawodowego w Technikum Nr 1 w Zespole Szkół w Pasłęku wśród 40 uczniów w zawodzie technik hotelarstwa i technik logistyk. Wsparcie skierowane do uczniów dotyczy indywidualnego poradnictwa edukacyjno-zawodowego, organizacji kursów i staży we współpracy z lokalnymi pracodawcami, ponadto 8 nauczycieli podniesie umiejętności i kwalifikacje zawodowe poprzez realizację studiów podyplomowych i staży u pracodawców. Szeroki zakres wsparcia ma na celu przygotowanie wysoko wykwalifikowanej kadry średniego szczebla do pracy w sektorze turystyki - przedsiębiorczych, kreatywnych, mobilnych absolwentów szkoły. Nastąpi zacieśnienie, stałej i sformalizowanej współpracy Zespołu Szkół w Pasłęku z lokalnymi pracodawcami w zakresie kształcenia zawodowego.
PROJEKT NR 4
Rozbudowa drogi powiatowej nr 1140N DW 509 - Wilkowo - Sierpin – Przezmark - Komorowo Żuławskie - Nowa Pilona, na odcinku DW 509 - Komorowo Żuławskie
Wartość projektu: 13.211.665,35 zł
Wydatki kwalifikowalne: 13.009.545,60 zł
Wartość dofinansowania: 7.036.863,22 zł
Projekt jest realizowany w ramach poddziałania RPWM.07.02.02 Infrastruktura drogowa w miejskim obszarze funkcjonalnym Elbląga – ZIT bis Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014–2020 (RPO WiM).
Planowany termin realizacji: 2018-2019 r.
Lp. | Kategorie kosztu | |
1 | Roboty budowlane | |
2 | Nadzór w projekcie | |
3 | Studium wykonalności | |
4 | Dokumentacja projektowa | |
5 | Promocja projektu | |
6 | Wniosek aplikacyjny, załącznik OOŚ |
Zakres robót obejmuje:
- rozbudowę i przebudowę drogi dł. 7,75 km o pow. 50580m2 z poszerzeniem jezdni do 6m, wzmocnieniem konstrukcji dla obciążenia ruchem KR3 o nośności 100kN i korektą geometrii trasy,
- budowę 5 zatok autobusowych o pow. 520m2 i 125m2 miejsc parkingowych oraz 3450 m2 chodników w miejsc,
- budowę oraz przebudowę zjazdów do posesji (5560m2 bitumicznych i 1350m2 z kostki brukowej),
- budowę 620m przepustów pod zjazdami oraz 72,5m pod koroną drogi,
- budowę w ramach odwodnienia, sieci kanalizacji deszczowej Ø315 - 330,5 m i Ø250 383,5 w miejsc. Przezmark oraz odtworzenie lub remont rowów spławnych bądź rozsączająco - odparowujących na całym odcinku,
- budowę 7 kpl. doświetlenia (przejść dla pieszych oraz zatok autobusowych),
- wykonanie 2100m2 oznakowania poziom. i 120 szt. nowego oznakowania pion. drogi,
- wykonanie poboczy o pow. 12500m2,
- wykonanie 100m barier sprężystych i 110m barier wygrodzeniowych,
- wykonanie trawnika - konstrukcja warstwa ziemi urodzajnej 10cm,
- przebudowę skrzyżowania dr. woj. DW 509 (włączenie drogi powiatowej 1140N)
Głównym celem projektu jest rozbudowa drogi powiatowej nr 1140N DW 509 - Wilkowo- Sierpin – Przezmark - Komorowo Żuławskie - Nowa Pilona, na odcinku DW 509- Komorowo Żuławskie.
Cele szczegółowe projektu:
1. uzyskanie dogodnego, nowego jakościowo i o większej przepustowości połączenia drogowego drogi powiatowej nr 1140N;
2. zwiększenie bezpieczeństwa;
3. zwiększenie trwałości konstrukcji jezdni;
4. ujednolicenie przekroju drogi;
5. poprawa warunków pieszych,
6. poprawa warunków odwodnienia;
7. skrócenie czasu przejazdu;
8. polepszenie warunków ruchu i stanu bezpieczeństwa ruchu;
9. zwiększenie dostępności poszczególnych miejscowości do dużych miast regionu;
10. wzmocnienie konkurencyjności regionu;
11. sprzyjanie rozwojowi gospodarczemu w perspektywie wieloletniej, a także spójności ekonomicznej, społecznej oraz terytorialnej;
12. zapewnienia realizacji zrównoważonego, harmonijnego oraz trwałego rozwoju regionu.
Projekt wpisuje się także w oczekiwane w ramach RPO WiM 2014-2020 efekty, które można wyrazić wskaźnikami produktu i rezultatu, zgodnymi z SzOOP 7 osi priorytetowej - Infrastruktura transportowa, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020:
Produkty Realizacji Projektu:
1. długość przebudowanych dróg powiatowych: 5,95km
2. długość wybudowanych dróg powiatowych: 1,80km
3. Liczba projektów w zakresie poprawy bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, kolejowego, morskiego i śródlądowego: 1 szt.
Rezultaty Realizacji Projektu:
1.skrócenie czasu przejazdu: 967282,00min.
W dniu 16 kwietnia 2019 r. Powiat Elbląski zawarł porozumienie z Zarządem Województwa Warmińsko-Mazurskiego w sprawie rozwiązania umowy Nr RPWM.07.02.02-28-0002/17-00 z dnia 25 kwietnia 2018 r. o dofinansowanie projektu "Rozbudowa drogi powiatowej nr 1140N DW 509 – Wilkowo - Sierpin – Przezmark - Komorowo Żuławskie - Nowa Pilona, na odcinku DW 509- Komorowo Żuławskie" w ramach poddziałania RPWM.07.02.02 Infrastruktura drogowa w miejskim obszarze funkcjonalnym Elbląga – ZIT bis Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014–2020 (RPO WiM).
PROJEKT NR 5
Tytuł projektu: Remont infrastruktury szkolnej placówek oświatowych Powiatu Elbląskiego wraz z wyposażeniem w sprzęt specjalistyczny i materiały dydaktyczne RPWM.09.03.04-28-0013/17
Osi priorytetowa: RPWM.09.00.00 Dostęp do wysokiej jakości usług publicznych;
Działanie: RPWM. 09.03.00 Infrastruktura edukacyjna;
Poddziałanie: RPWM. 09.03.04 Infrastruktura edukacji ogólnokształcącej;
Okres realizacji: 12.04.2017 r. – 30.11.2018 r.
Wartość projektu ogółem: 837.179,46 zł
dofinansowanie 443.382,06 zł;
Jednostka realizująca projekt: Powiat Elbląski
Celem projektu jest poprawa warunków edukacji ogólnokształcącej wspierającej umiejętności kluczowe uczniów placówek oświatowych, dla których Powiat elbląski jest organem prowadzącym, tj.
- Zespół Szkół w Pasłęku (ZS),
- Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku (ZSEiT),
- Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym (LP),
- Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kamionku Wielkim (MOW).
W ramach realizacji zadania przewidziano następujące działania:
- Remont dachu sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Pasłęku oraz zakup wyposażania, materiałów dydaktycznych i pomocy naukowych.
- Remont (adaptacja) pomieszczeń siłowni i pracowni zajęć korekcyjno-kompensacyjnych i rewalidacyjnych oraz zakup wyposażania, materiałów dydaktycznych i pomocy naukowych na potrzeby zajęć w Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku.
- Instalację sieci komputerowej na budynkach szkolnych Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym oraz zakup niezbędnego wyposażenia komputerowego .
- Zakup sprzętu komputerowego, teleinformatycznego oraz wyposażenia, materiałów dydaktycznych i pomocy naukowych na potrzeby Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kamionku Wielkim
PROJEKT NR 6
Osi priorytetowa 4 – efektywność energetyczna
Działanie 4.3 kompleksowa modernizacja energetyczna budynków,
Poddziałanie 4.3.1 efektywność energetyczna w budynkach publicznych,
Tytuł projektu – Przebudowa istniejącego budynku na mieszkanie dla wychowanków placówki opiekuńczo-wychowawczej
Okres realizacji – 2018r.
Ogólna wartość projektu – 876 049,87 zł
Uzyskana kwota dofinansowania – 516 991,59 zł
Opis projektu - Projekt obejmuje głęboką termomodernizację wraz z instalacją OZE oraz wymianę oświetlania i przebudowy obiektu w zakresie nie związanym z efektywnością energetyczną z pozostawieniem funkcji publicznej zgodnie z ustawą o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej z przeznaczeniem na funkcje zabezpieczenia potrzeb bytowych wychowanków Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej. Budynek zlokalizowany jest w Zielonce Pasłęckiej (gm. Rychliki) na działce nr 672 ob. 0048 Zielonka Pasłęcka. Wybudowany w 1960 w starych technologiach, niespełniający na dzień dzisiejszy norm efektywności energetycznej właściwych dla obiektów publicznych. Budynek nie posiada żadnych izolacji termicznych. Przewiduję się modernizację: przegrody stropu zewnętrznego, systemu ciepłej wody użytkowej, przegrody stropu wewnętrznego, przegrody Stropu zewnętrznego (wiatrołap), przegrody podłoga na gruncie, ściany - typ 2 (północno-zachodnia), ściany - typ 1 (płn-wsch., pd-wsch., pd-zachd), grupy przegród "Drzwi", "Okna", instalacji cwu wraz z pompą ciepła, instalacji grzewczej wraz z pompą ciepła, oświetlenia oraz zakup i montaż tablicy informacyjnej i pamiątkowej. Zakres niekwalifikowany: - wymiana stolarki drzwiowej - wykonanie podłogi w piwnicy - roboty murowe, w zakresie konstrukcji - wyp. obiektu, w tym sanitarne - inst. elektryczne wewnętrzne, gniazda wtykowe - demontaż instalacji istniejących i montaż nowych w branży kanalizacji sanitarnej deszczowej - kominek, instalacja odgromowa Projekt wpisuje się w SzOOP RPO WiM dla osi IV Efektywność energetyczna, podd. 4.3.1 Efektywność energetyczna w budynkach publicznych poprzez realizację celu szczegółowego tj. zwiększenie efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej. Realizacja projektu przyczynia się do osiągnięcia wskaźników tj. zmniejszenia rocznego zużycia energii pierwotnej w budynkach publicznych, wzrostu ilości zaoszczędzonej energii elektrycznej, wzrostu ilości zaoszczędzonej energii cieplnej.
PROJEKT Nr 7
Projekt dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramachRegionalnego Programu Operacyjnego Warmia-Mazury 2014-2020
Oś priorytetowa: III Cyfrowy Region
Działanie: 3.1. Cyfrowa dostępność informacji sektora publicznego oraz wysoka jakość e-usług publicznych
Tytuł projektu: "Projekt zintegrowanej informacji geodezyjno-kartograficznej powiatu elbląskiego"
Miejsce realizacji projektu: powiat elbląski
Okres realizacji projektu: 30.11.2017 r. – 30.08.2019 r.
Ogólna wartość projektu: 6 399 112,03 zł
Wkład własny Powiatu Elbląskiego: 1 299 112,03 zł
Dofinansowanie z EFRR: 5 100 000 zł
Opis projektu: Projekt polega na zwiększeniu cyfrowej dostępności informacji sektora publicznego poprzez przetworzenie do postaci cyfrowej dokumentacji Państwowego Zasobu Geodezyjnego i Kartograficznego, budowę i modernizację baz danych geoprzestrzennych oraz wdrożenie e-usług publicznych. W ramach projektu zakupiony zostanie również nowoczesny sprzęt komputerowy, w tym serwery obsługujące wdrożone e-usługi oraz dane geoprzestrzenne. Dzięki realizacji projektu wdrożonych zostanie 20 e-usług publicznych. W efekcie wdrożenie projektu pozwoli na budowę zintegrowanej i uporządkowanej informacji geodezyjno-kartograficznej powiatu elbląskiego dostostosowanej do wymogów prawnych i standardów udostępniania i przekazywania Informacji Sektora Publicznego. Projekt poprawi jakość i dostępność zasobów sektora publicznego i usprawni funkcjonowanie administracji, zwiększając podaż usług publicznych świadczonych drogą elektroniczną oraz zwiększy zakres udostępnianych Informacji Sektora Publicznego w sieci.
Celem projektu jest:
- skrócenie procesów administracyjnych w Starostwie poprzez ich informatyzację i automatyzację,
- rozszerzenie możliwości dostępu do danych geoprzestrzennych poza godzinami pracy urzędu,
- zapewnienie bezpiecznego i płynnego udostępniania danych geoprzestrzennych w formie teleinformatycznej,
- zwiększenie zasobów informacji sektora publicznego z zakresu kartografii i geodezji, poprzez przetworzenie do postaci elektronicznej dokumentacji państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego (PZGiK) oraz utworzenie bazy danych szczegółowych osnów geodezyjnych (SOG), bazy danych geodezyjnej ewidencji sieci uzbrojenia terenu (GESUT) oraz bazy danych obiektów topograficznych (BDOT),
- modernizacja operatu ewidencji gruntów i budynków (EGiB) i aktualizacja tej bazy danych,
- dostosowanie możliwości udostępniania informacji sektora publicznego z zakresu kartografii i geodezji do poziomu wynikającego z przepisów prawa w tym zakresie.
Wdrożone zostaną następujące rodzaje e-usług publicznych:
- Usługa geokodowania adresu
- Usługa pozyskiwania danych o adresie nieruchomości
- Zamówienie zbioru danych EGIB
- Usługa generowania licencji i wydania zbioru danych EGIB
- Zamówienie rejestrów, kartotek, skorowidzów, wykazów, zestawień tworzonych w bazie danych EGIB
- Usługa generowania licencji i wydania rejestrów, kartotek, skorowidzów, wykazów, zestawień tworzonych w bazie danych EGIB
- Zamówienie mapy ewidencji gruntów i budynków lub mapy zasadniczej
- Usługa generowania licencji i wydania mapy ewidencji gruntów i budynków lub mapy zasadniczej
- Zamówienie zbioru danych GESUT
- Usługa generowania licencji i wydania zbioru danych GESUT
- Zamówienie wypisu/wypisu i wyrysu/wyrysu z EGIB
- Usługa wydania wypisu/wypisu i wyrysu/wyrysu z EGIB
- Zamówienie mapy w oparciu a bazę danych GESUT
- Usługa generowania licencji i wydania mapy w oparciu o bazę danych GESUT
- Zamówienie mapy w oparciu a bazę danych BDOT500
- Usługa generowania licencji i wydania mapy w oparciu o bazę danych BDOT500
- Usługa potwierdzająca istnienie określonej osoby w bazie EGIB
- Usługa przeglądania danych z bazy RCIWN
- Zamówienie zbioru danych RCIWN
- Usługa generowania Licencji i wydania zbioru danych RCiWN
PROJEKT NR 8
Regionalny Program Operacyjny Województwa Warmińsko - Mazurskiego na lata 2014 - 2020.
Tytuł projektu:Nowe kwalifikacje ucznia atutem przyszłego pracownika-Edycja II RPWM.02.04.01-28-0013/19
Osi priorytetowa 2: Kadry dla gospodarki;
Działanie 02.04: Rozwój kształcenia i szkolenia zawodowego.
Poddziałanie 02.04.01: Rozwój kształcenia i szkolenia zawodowego - projekty konkursowe;
Kwota projektu: 479.318 zł,
w tym dofinasowanie Powiatu Elbląskiego: 72.000 zł.
Jednostka realizująca projekt: Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku
Celem projektu jest podniesienie i nabycie nowych kwalifikacji i umiejętności poprzez kursy kwalifikacyjne, warsztaty rozwoju osobistego oraz praktyki i staże u pracodawców.
Projekt planowany dla 42 uczniów klas technikalnych i zawodowych i 5 nauczycieli
Plan zajęć w projekcie:
- Październik 2019 diagnoza zawodowa
- Listopad, Grudzień 2019 warsztaty rozwoju osobistego i rozwój kompetencji społecznych
- Od stycznia do czerwca 2020 kursy zawodowe takie jak:
- Dla branży gastronomicznej: Kurs Kelner Barman, Kurs carvingu, Kurs baristy
- Dla branży przetwórstwa spożywczego: Wózki widłowe, szkolenie z obsługi programów komputerowych gospodarki magazynowej
- Dla branży agrobiznes: kurs operatora kombajnów zbożowych, kurs spawania MIG MAG
- Dla branży ekonomicznej: Szkolenie Exel-poziom średnio-zaawansowany, Język angielski w biznesie, Profesjonalna obsługa klienta
W okresie wakacji od czerwca do końca sierpnia uczniowie będą odbywać płatne staże 5 tygodniowe dla klas technikalnych i 4 tygodniowe dla klas zawodowych.
Staże odbywać się będą: Hotel Krasicki 6 os., Hotel Anders Stare Jabłonki 6 os., Spółdzielnia Mleczarska SpoMlek 5 os., Tymbark 4 os., RSY SA Iława - 6os., Agrimasz sp z o.o. - 3 os., Gospodarstwo Rolne Cieszymowo 3 os., Fricke sp z o.o. - 2 os., Kram SA -6 os., Crep -4 os.
Staże płatne 2541zł (5tyg), 1906 zł (4tyg)
PROJEKT NR 9
Regionalny Program Operacyjny Województwa Warmińsko - Mazurskiego na lata 2014 - 2020.
Tytuł projektu: Nowe kwalifikacje ucznia atutem przyszłego pracownika RPWM.02.04.01-28-0068/18
Osi priorytetowa 2: Kadry dla gospodarki;
Działanie 02.04: Rozwój kształcenia i szkolenia zawodowego.
Poddziałanie 02.04.01: Rozwój kształcenia i szkolenia zawodowego - projekty konkursowe;
Kwota projektu: 321 256 zł,
dofinansowanie Powiatu Elbląskiego: 48.400 zł.
Jednostka realizująca projekt: Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku
Celem projektu jest podniesienie i nabycie nowych kwalifikacji i umiejętności poprzez kursy kwalifikacyjne, warsztaty rozwoju osobistego oraz praktyki i staże u pracodawców.
Do projektu przystąpiło 34 uczniów klas technikalnych i zawodowych.
Plan zajęć w projekcie:
- Październik 2018 diagnoza zawodowa
- Listopad, Grudzień 2018 warsztaty rozwoju osobistego i rozwój kompetencji społecznych
- Od stycznia do czerwca 2019 kursy zawodowe takie jak:
- Dla branży gastronomicznej: Kurs Kelner Barman (I-II. 2019)
- Dla branży przetwórstwa spożywczego: Wózki widłowe (I-II.2019), szkolenie z obsługi programów komputerowych gospodarki magazynowej (VI.2019)
- Dla branży agrobiznes: kurs operatora kombajnów zbożowych maj-czerwiec 2019
W okresie wakacji od czerwca do końca sierpnia uczniowie będą odbywać płatne staże 5 tygodniowe dla klas technikalnych i 4 tygodniowe dla klas zawodowych. Praktyki odbywać się będą: Hotel Krasicki 6 os., Hotel Anders Stare Jabłonki 6 os., Kram Pasłęk 5 os., ICC Sery Pasłęk 4 os., Spółdzielnia Mleczarska SpoMlek 5 os., Kruszewski Roman Kruszewski - 3 os., Agrimasz sp z o.o. - 3 os., Fricke sp z o.o. - 2 os.
Staże płatne 2541zł (5tyg), 1906 zł (4tyg)
Dla nauczycieli odbyły się: Studia mechatroniki, szkolenie z obsługi programów komputerowych gospodarki magazynowej
W okresie wakacji odbędą się praktyki: Hotel Krasicki, ICC Sery, Spóldzielnia Mleczarska SpoMlek
PROJEKT NR 10
Regionalny Program Operacyjny Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014 – 2020
Oś priorytetowa 9 – Dostęp do wysokiej jakości usług publicznych
Działanie 9.2 Infrastruktura socjalna
Tytuł projektu – Przebudowa istniejącego budynku na mieszkanie dla wychowanków placówki opiekuńczo-wychowawczej
Okres realizacji – 2019 r.
Ogólna wartość projektu – 1 182 639,23 zł
Uzyskana kwota dofinansowania – 398 021,35 zł
Opis projektu - Głównym celem projektu jest podniesienie jakości i skuteczności usług Powiatu Elbląskiego w zakresie włączenia społecznego wychowanków ośrodka opiekuńczo-wychowawczego. Zdiagnozowane potrzeby interesariuszy determinują realizację następujących celów:
- Zabezpieczenie właściwych warunków bytowych postaw prospołecznych oraz zapobiegających wykluczeniu społecznemu poprzez umożliwienie powrotu wychowanków do rodziców biologicznych /opiekunów prawnych,
- Przystosowanie pomieszczeń do realizacji zadań Powiatu w zakresie pieczy zastępczej w formie małych całodobowych placówek opiekuńczo-wychowawczych dla dzieci i młodzieży,
- Zwiększenie wykorzystania możliwości podejścia zindywidualizowanego do wychowanków dzięki zmniejszeniu zagęszczenia wychowanków i podejściu zindywidualizowanym,
- Przystosowanie infrastruktury do potrzeb osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności zgodnie z zasadą uniwersalnego projektowania,
- Zwiększenie dostępności usług społecznych dla osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym,
- Zmniejszenie kosztów funkcjonowania ośrodka dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań energooszczędnych.
PROJEKT NR 11
Rozbudowa drogi powiatowej nr 1140N DW 509 - Wilkowo - Sierpin – Przezmark - Komorowo Żuławskie - Nowa Pilona, na odcinku DW 509 Komorowo Żuławskie.
Etap I od km 4+140,00 do km 7+750
Wartość projektu: 6.433.853,52 zł
Wydatki kwalifikowalne: 6.269.430,24 zł
Wartość dofinansowania: 5.266.948,34 zł
Projekt zrealizowany w ramach poddziałania RPWM.07.02.02 Infrastruktura drogowa w miejskim obszarze funkcjonalnym Elbląga – ZIT bis Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014–2020 (RPO WiM).
Termin realizacji: 2019-2020 r.
Lp. | Kategorie kosztu | |
1 | Roboty budowlane | |
2 | Nadzór w projekcie | |
3 | Studium wykonalności | |
4 | Dokumentacja projektowa | |
5 | Promocja projektu | |
6 | Wniosek aplikacyjny, załącznik OOŚ |
Zakres robót:
- rozbudowa i przebudowa drogi dł. 3,61 km o pow. 22200m2 z poszerzeniem jezdni do 6m, wzmocnieniem konstrukcji dla obciążenia ruchem KR3 o nośności 100kN i korektą geometrii trasy,
- budowa 1 zatoki autobusowej o pow. 125m2 i 125m2 miejsc parkingowych oraz 2000 m2 chodników,
- budowa oraz przebudowa zjazdów publicznych i indywidualnych (2197m2 bitumicznych i 703,70m2 z kostki brukowej),
- budowa 365m przepustów pod zjazdami oraz 25m pod koroną drogi,
- budowa w ramach odwodnienia, sieci kanalizacji deszczowej Ø315 – 330,5 m i Ø250 - 383,5m w miejscowości Przezmark oraz odtworzenie lub remont rowów spławnych bądź rozsączająco – odparowujących na całym odcinku,
- budowa 6 kpl doświetlenia (przejść dla pieszych oraz zatoki autobusowej),
- wykonanie 820m2 oznakowania poziom. i 74 szt. nowego oznakowania pionowego drogi,
- wykonanie poboczy o pow. 5400m2,
- wykonanie 65m barier wygrodzeniowych.
- wykonanie trawnika - konstrukcja warstwa ziemi urodzajnej o grub. 10cm.
Główny cel projektu to rozbudowa drogi powiatowej nr 1140N DW 509 - Wilkowo- Sierpin – Przezmark – Komorowo Żuławskie - Nowa Pilona, na odcinku Komorowo Żuławskie - Przezmark.
Cele szczegółowe projektu:
1. uzyskanie dogodnego, nowego jakościowo i o większej przepustowości połączenia drogowego drogi powiatowej nr 1140N;
2. zwiększenie bezpieczeństwa;
3. zwiększenie trwałości konstrukcji jezdni;
4. ujednolicenie przekroju drogi;
5. poprawa warunków pieszych,
6. poprawa warunków odwodnienia;
7. skrócenie czasu przejazdu;
8. polepszenie warunków ruchu i stanu bezpieczeństwa ruchu;
9. zwiększenie dostępności poszczególnych miejscowości do dużych miast regionu;
10. wzmocnienie konkurencyjności regionu;
11. sprzyjanie rozwojowi gospodarczemu w perspektywie wieloletniej, a także spójności ekonomicznej, społecznej oraz terytorialnej;
12. zapewnienia realizacji zrównoważonego, harmonijnego oraz trwałego rozwoju regionu.
Projekt wpisuje się także w oczekiwane w ramach RPO WiM 2014-2020 efekty, które można wyrazić wskaźnikami produktu i rezultatu, zgodnymi z SzOOP 7 osi priorytetowej - Infrastruktura transportowa, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020:
Produkty Realizacji Projektu:
1. długość przebudowanych dróg powiatowych: 3,11km
2. długość wybudowanych dróg powiatowych: 0,50km
3. Liczba projektów w zakresie poprawy bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, kolejowego, morskiego i śródlądowego: 1 szt.
Rezultaty Realizacji Projektu:
1.skrócenie czasu przejazdu: 401242.20 min.
PROJEKT NR 12
Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014 – 2020
Tytuł projektu: Wiedza i umiejętności źródłem sukcesu RPWM.02.02.01-28-0018/17
Osi priorytetowa: RPWM.02.00.00 Kadry dla gospodarki;
Działanie: RPWM.02.02.00 Podniesienie jakości oferty edukacyjnej ukierunkowanej na rozwój kompetencji kluczowych uczniów;
Poddziałanie: RPWM.02.02.01 Podniesienie jakości oferty edukacyjnej ukierunkowanej na rozwój kompetencji kluczowych uczniów – projekty konkursowe;
Okres realizacji:01.09.2018 - 30.06.2020.
Wartość projektu ogółem:806 500,80 zł,
dofinansowanie: 751 438,80 zł;
wkład powiatu elbląskiego:55 062,00zł.
Jednostka realizująca projekt: Zespół Szkół w Pasłęku; 14-400 Pasłęk, ul. Zwycięstwa 28
Celem projektu jestpodniesienie kompetencji matematyczno-przyrodniczych, językowych, ICT, właściwych postaw i umiejętności niezbędnych na rynku pracy wśród 216 uczniów (127K, 89M) I Liceum Ogólnokształcącego z Zespołu Szkół w Pasłęku oraz zwiększenie kompetencji 25 nauczycieli (21K, 4M) w zakresie wspierania u uczniów kompetencji kluczowych i 22 rodziców (16K, 6M) w zakresie pobudzania motywacji dziecka do nauki, wspierania go w planowaniu kariery edukacyjno-zawodowej oraz wsparcie I LO w zakresie zakupu wyposażenia dydaktycznego.
Podniesienie kompetencji kluczowych poprzez udział w zajęciach dydaktyczno-wyrównawczych i rozwijających z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych oraz z j. obcego z wykorzystaniem ICT. Położony nacisk na kształtowanie umiejętności praktycznych z wykorzystaniem środowiska przyrodniczego i otoczenia oraz na innowacyjne metody nauczania (metoda projektowa). Zawiązana ścisła współpraca z organizacjami/instytucjami działającymi w Powiecie Elbląskim w organizacji warsztatów, wykładów, wyjazdów edukacyjnych, konkursów. Wsparciem objęci również rodzice w zakresie wiedzy i umiejętności dotyczących wspierania dzieci w wyborze kariery zawodowej. Nauczyciele podnoszą swoje kompetencje poprzez udział w szkoleniach nt. skutecznej komunikacji, informacji zwrotnej, rozwiązywania konfliktów oraz nauczyciel couch/trener.
I. ŚWIADOMY WYBÓR – doradztwo zawodowe
BLOK 1: MOJE ATUTY
a) indywidualne spotkania z doradcą zawodowym
b) kreatywny rozwój umiejętności miękkich- 2 dniowe warsztaty wyjazdowe
c) zadbaj o swój wizerunek-zajęcia z przedsiębiorczości
Blok 2- SZUKAM PRACY
a) spotkania z przedstawicielami PUP i lokalnych zakładów pracy
b) wyjazdy edukacyjno-zawodowe
c) świadomy rodzic/opiekun
II. CUDZE CHWALICIE, SWEGO NIE ZNACIE – metoda projektowa
1. PASŁĘK – nasza mała ojczyzna
1. Gra miejska
2. Mniejszości narodowe w Pasłęku
3. Atrakcje turystyczne Pasłęka
4. Życie społeczne i kulturalne Pasłęka
2. Praktyczne zastosowanie j. obcych w turystyce i na rynku pracy pow. elbląskiego
1. Język obcy w turystyce
2. J. obcy na rynku pracy
3. Różnorodność wód powierzchniowych pow. elbl., ich ochrona i turystyczne wykorzystanie
4. Bioróżnorodność i jej ochrona na terenie powiatu elbląskiego
5. Badania fizykochemiczne wód powiatu elbląskiego
III. KROK NAPRZÓD
1. Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze
2. Zajęcia rozwijające.
IV. NAUCZYCIEL-INNOWATOR
1. Tik w praktyce szkolnej.
2. Innowacyjne nauczanie.
Szeroki zakres wsparcia ma na celu podnoszenie kompetencji kluczowych uczniów, na kształtowanie umiejętności praktycznych z wykorzystaniem środowiska przyrodniczego i otoczenia oraz na innowacyjne metody nauczania (metoda projektowa).
PROJEKT NR 13
Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014 – 2020
Tytuł projektu: „Fundamenty zawodowca – kursy, szkolenia, staże” RPWM.02.02.01-28-0041/19
Numer projektu: RPWM.02.04.01-28-0041/19
Tytuł projektu:Fundamenty zawodowca – kursy, szkolenia, staże;
Oś Priorytetowa 2: Kadry dla gospodarki;
Działanie 2.4: Rozwój kształcenia i szkolenia zawodowego;
Poddziałanie 2.4.1: Rozwój kształcenia i szkolenia zawodowego - projekty konkursowe;
Okres realizacji:01.09.2019 - 31.12.2020
Wartość projektu ogółem:482 852,37 zł
Dofinansowanie:432 141,37 zł;
Wkład powiatu elbląskiego:50 711,00zł.
Jednostka realizująca projekt:Zespół Szkół w Pasłęku; 14-400 Pasłęk, ul. Zwycięstwa 28
Celem projektu jest podniesienie atrakcyjności i jakości kształcenia zawodowego w Technikum Nr 1 w Zespole Szkół w Pasłęku wśród 40 uczniów w zawodach: technik hotelarstwa, technik logistyk, technik organizacji reklamy poprzez diagnozowanie uczniów, podniesienie umiejętności uniwersalnych i kompetencji kluczowych (matematycznych, językowych, przedsiębiorczości z ICT). Zdobycie kwalifikacji zawodowych poprzez organizację kursów, staży we współpracy z lokalnymi pracodawcami oraz podniesienie umiejętności uniwersalnych i kwalifikacji zawodowych wśród 6 nauczycieli poprzez realizację staży, kursów, szkoleń w okresie 01.09.2019 - 31.12.2020.
Szeroki zakres wsparcia ma na celu przygotowanie wysoko wykwalifikowanej kadry średniego szczebla do pracy w sektorze turystyki - przedsiębiorczych, kreatywnych, mobilnych absolwentów szkoły. Nastąpi zacieśnienie, stałej i sformalizowanej współpracy Zespołu Szkół w Pasłęku z lokalnymi pracodawcami w zakresie kształcenia zawodowego.
PROJEKT NR 14
Regionalny Program Operacyjny Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020
Osi priorytetowa: Kadry dla gospodarki
Działanie: 2.4 Rozwój kształcenia i szkolenia zawodowego
Poddziałanie: 2.4.2 Rozwój kształcenia i szkolenia zawodowego - projekty ZIT Elbląg
Tytuł projektu: „Jestem wartościowym pracownikiem - staże i szkolenia uczniów Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym dodatkową wartością na rynku pracy”
Miejsce realizacji projektu: Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym
Okres realizacji projektu: 2019-01-02 do: 2020-09-30
Ogólna wartość projektu: 399 887,50 zł
Wkład własny powiatu elbląskiego: 40 000 zł.
Opis projektu: Celem projektu było podniesienie u 48 uczniów Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym kompetencji zawodowych, właściwych postaw i umiejętności niezbędnych na rynku pracy oraz zwiększenie zatrudnienia uczniów poprzez poprawę jakości kształcenia zawodowego Projekt realizowany był przez 2 lata. Uczestniczyło w nim 48 uczniów oraz 7 nauczycieli. W ramach projektu uczniowie uczestniczyli w szkoleniach twardych (design thinking) i miękkich (komunikacja interpersonalna) a w okresie wakacyjnym odbyli miesięczne staże zawodowe u 6 elbląskich pracodawców.Za odbyty staż otrzymali stypendia stażowe. Dodatkowym celem projektu było doskonalenie zawodowe 7 nauczycieli przedmiotów artystycznych pozwalające na zdobycie umiejętności wymaganych na współczesnym rynku pracy. Nauczyciele uczestniczyli w warsztatach z technik malarskich, dwie nauczycielki ukończyły studia podyplomowe z zarządzania produkcją filmową oraz z rynku dzieł sztuki, również uczestniczyli w stażach zawodowych u pracodawców. Dzięki udziałowi w projekcie poznali nowoczesne programy, uzupełnili swoją wiedzę i pogłębili swoje kompetencje i umiejętności.
PROJEKT NR 15
Regionalny Program Operacyjny Województwa Warmińsko - Mazurskiego na lata 2014 - 2020.
Tytuł projektu:Nowe kwalifikacje ucznia atutem przyszłego pracownika-Edycja III RPWM.02.04.01-28-0041/20
Osi priorytetowa 2: Kadry dla gospodarki;
Działanie 02.04: Rozwój kształcenia i szkolenia zawodowego.
Poddziałanie 02.04.01: Rozwój kształcenia i szkolenia zawodowego - projekty konkursowe;
Kwota projektu: 456 467,70 zł
w tym dofinasowanie Powiatu Elbląskiego: 68 500,00 zł.
Jednostka realizująca projekt: Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku
Celem projektu Zwiększenie zatrudnialności uczniów ZSEiT w Pasłęku poprzez podniesienie i nabycie nowych kwalifikacji i umiejętności zawodowych u 54 uczniów i 8 nauczycieli ZSEiT w Pasłęku poprzez kursy kwalifikacyjne oraz praktyki i staże u pracodawców w okresie 4.01.2021-30.09.2021
Plan zajęć w projekcie:
- Styczeń 2021 diagnoza zawodowa
- Od stycznia do czerwca 2021 kursy zawodowe takie jak:
- Dla branży gastronomicznej: Kurs Kelner Barman, Kurs baristy, szkolenie kulinarne
- Dla branży agrobiznes: kurs operatora ładowarek teleskopowych, kurs operator suwnic, szkolenie energetyczne do 1KV, kurs z obsługi programów e-dopłat, szkolenie z diagnostyki urzadzeń rolniczych , kurs spawania metodą TIG
- Dla branży ekonomicznej: Szkolenie Exel-poziom średnio i zaawansowany, kurs z obsługi programu Symfonia
- Dla branży samochodowej: szkolenie PDR
W okresie wakacji od czerwca do końca sierpnia uczniowie będą odbywać płatne staże 4 tygodniowe dla klas technikalnych i dla klas zawodowych.
Staże odbywać się będą: Hotel radisson Blu Gdańsk 4 os., Hotel Anders Stare Jabłonki 10 os., restauracja Amore Mio Elbląg 4 os Spółdzielnia Mleczarska SpoMlek 4 os, Agrimasz sp z o.o. - 4 os., Gospodarstwo Rolne Cieszymowo 6 os., Fricke sp z o.o. - 4 os., Crep -4 os., Zakład Produkcji Opakowań i Tektury A.Cebula 4 os(4os), Entc Dairy Solutions Sp. z o.o. Pasłęk (4 os), Agrimasz Sp z oo O/Fidszewo (4os), Fricke sp z oo(4os), Bosh Elbląg 3 os, Fiat Elblag 3 os.
Staże płatne 2.322 zł (4tyg) plus refundacja kosztów dojazdów i wyżywienia.
PROJEKT NR 16
Rozbudowa drogi powiatowej nr 1140N DW 509 - Wilkowo - Sierpin – Przezmark- Komorowo Żuławskie - Nowa Pilona, na odcinku DW 509 Komorowo Żuławskie. Etap IIA
Wartość projektu: 2.200.141,52 zł
Wydatki kwalifikowalne: 2.187.381,52 zł
Wartość dofinansowania: 1.593.288,70 zł
Projekt jest realizowany w ramach poddziałania RPWM.07.02.02 Infrastruktura drogowa w miejskim obszarze funkcjonalnym Elbląga – ZIT bis Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014–2020 (RPO WiM).
Planowany termin realizacji: 2020-2021 r., termin robót budowlanych do 22.12.2021r.
Lp. | Kategorie kosztu | |
1 | Roboty budowlane | |
2 | Nadzór w projekcie | |
3 | Studium wykonalności | |
4 | Promocja projektu | |
5 | Wniosek aplikacyjny, załącznik OOŚ |
Zakres robót dla przedmiotowej inwestycji obejmuje między innymi:
- przebudowę drogi o dł. 1,0 km o pow. 6250m2 z poszerzeniem jezdni do 6m; wzmocnieniem konstrukcji dla obciążenia ruchem KR3, o nośności 115kN i korektą geometrii trasy;
- budowę dwóch zatok autobusowych o łącznej pow. 240m2;
- budowę chodników o łącznej pow. 350m2;
- budowę oraz przebudowę zjazdów publicznych i indywidualnych (705m2 bitumicznych i 80m2 z kostki brukowej);
- wykonanie doświetlenia (1 kpl. przejścia dla pieszych, 2 kpl. zatok autobusowych);
- wykonanie 250m2 oznakowania poziomego i 11 szt. nowego oznakowania pionowego drogi;
- wykonanie 37m barier energochłonnych;
- wykonanie poboczy gruntowych o pow. 1550m2;
- budowa przepustów o łącznej długości 125,5 m;
- wykonanie trawnika – na przygotowanej warstwie ziemi urodzajnej o gr. 10 cm. i pow. 2800 m2;
- wycinkę 44 drzew i krzewów oraz nasadzenie 36 nowych drzew.
Celem głównym projektu jest poprawa zewnętrznej dostępności i wewnętrznej spójności transportowej miejskiego obszaru funkcjonalnego Elbląga poprzez rozbudowę drogi powiatowej nr 1140N DW 509-Wilkowo-Sierpin-Przezmark-Komorowo Żuławskie - Nowa Pilona, na odcinku DW 509 – Komorowo Żuławskie od km 3+140,00 do km 4+140,00.
Projekt wpisuje się także w oczekiwane w ramach RPO WiM 2014-2020 efekty, które można wyrazić wskaźnikami produktu i rezultatu, zgodnymi z SzOOP 7 osi priorytetowej - Infrastruktura transportowa, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020:
Produkty Realizacji Projektu:
1. długość przebudowanych dróg powiatowych: 1,00 km
2. Liczba projektów w zakresie poprawy bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, kolejowego, morskiego i śródlądowego: 1 szt.
Rezultaty Realizacji Projektu:
1.skrócenie czasu przejazdu: 140552.40min.
PROJEKT NR 17
Regionalny Program Operacyjny Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020
Tytuł projektu: „Doposażenie Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku w nowoczesne pomoce dydaktyczne i w narzędzia TIK”
Osi priorytetowa: RPWM.09.00.00 „Dostęp do wysokiej jakości usług publicznych”.
Działanie: RPWM. 09.03.00 „Infrastruktura edukacyjna”;
Poddziałanie: RPWM. 09.03.01„Infrastruktura kształcenia zawodowego”;
Okres realizacji: 01.02.2023 r. – 29.12.2023 r.
Wartość projektu ogółem: 178.104,51 zł
dofinansowanie 147.808,93 zł;
Jednostka realizująca projekt: Powiat Elbląski
Celem projektu jest doposażenie w nowoczesne pomoce dydaktyczne i narzędzia TIK Technikum nr2 oraz BSI nr2 w Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku, dla którego organem prowadzącym jest Powiat Elbląski. W zakres projektu wchodzi wyposaż. pracowni w nowoczesne śr. dydaktyczne oraz oprogr. komput., a także sprzęt rolniczy, które posłużą jako wsparcie bazy technolog.-dydaktycznej szkolnictwa w zawodach nauczanych w ZSEiT. Wyposaż. pracowni wpłynie na podwyższenie kwalifikacji i kompetencji uczniów, lepsze przygotowanie do egzaminów praktycznych, a tym samym wzmocni pozycję absolwentów na rynku pracy, oraz wpłynie na rozwój i poprawę umiejętności nauczycieli.
- Szczegóły
- Kategoria: Projekty dofin. z UE i inne
PROJEKT NR 1
Program Operacyjny „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013”
Oś priorytetowa: 4. Zrównoważony rozwój obszarów zależnych od rybactwa
Środek: 4.1 Rozwój obszarów zależnych od rybactwa
Operacja: 4.1.a Wzmocnienie konkurencyjności i utrzymanie atrakcyjności obszarów zależnych od rybactwa
Tytuł projektu: Remont małej, ogólnodostępnej infrastruktury turystycznej – Stanica Wodna w Nadbrzeżu.
Miejsce realizacji projektu: Stanica Wodna w Nadbrzeżu
Okres realizacji projektu: 05.09.2012 r. – 06.12.2013 r.
Ogólna wartość projektu: 831620,71 zł
Uzyskana kwota dofinansowania: 634144,04 zł
Opis projektu: Celem projektu była poprawa bazy turystycznej w rejonie Zalewu Wiślanego poprzez stworzenie nowego obiektu - Stanicy Wodnej w Nadbrzeżu. W tym celu przeprowadzono adaptację i remont budynku głównego - bosmanki, budynków sanitariatów, czterech domków letniskowych, dwóch wiat rekreacyjnych, a także zagospodarowano teren wokół obiektów zieleń, plac zabaw wykonano też pomost wraz z rampą slipową oraz przyłącze kanalizacyjne do sieci gminnej.
PROJEKT NR 2
Program Operacyjny „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013”
Oś priorytetowa: 4. Zrównoważony rozwój obszarów zależnych od rybactwa
Środek: 4.1 Rozwój obszarów zależnych od rybactwa
Operacja: 4.1.d Ochrona środowiska lub dziedzictwa przyrodniczego na obszarach zależnych od rybactwa w celu utrzymania jego atrakcyjności lub przywrócenia potencjału produkcyjnego sektora rybactwa, w przypadku jego zniszczenia w wyniku klęski żywiołowej
Tytuł projektu: Wzmocnienie potencjału technicznego służb ratowniczych w zakresie podejmowania działań związanych z zagrożeniem powodziowym obszarów zalewowych, w tym obszarów objętych szczególną formą ochrony przyrody NATURA 2000.
Miejsce realizacji projektu: Powiat Elbląski
Okres realizacji projektu: 19.03.2013 r. – 30.06.2013 r.
Ogólna wartość projektu: 66238,50 zł
Uzyskana kwota dofinansowania: 45774,57 zł
Opis projektu: Projekt dotyczył zakupu używanego samochodu terenowego oraz 10 kompletów zapór przeciwpowodziowych napełnianych wodą 1 komplet stanowi 10 m zapory) na potrzeby służb zarządzania kryzysowego Starostwa Powiatowego w Elblągu.
PROJEKT NR 3
Program Operacyjny „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013”
Oś priorytetowa: 4. Zrównoważony rozwój obszarów zależnych od rybactwa
Środek: 4.1 Rozwój obszarów zależnych od rybactwa
Operacja: 4.1.a Wzmocnienie konkurencyjności i utrzymanie atrakcyjności obszarów zależnych od rybactwa
Tytuł projektu: Wyposażenie małej, ogólnodostępnej infrastruktury turystycznej w sprzęt żeglarski, bojerowy, asekuracyjno-ratowniczy - Stanica Wodna w Nadbrzeżu.
Miejsce realizacji projektu: Stanica Wodna w Nadbrzeżu
Okres realizacji projektu: 09.09.2013 r. – 31.01.2014 r.
Ogólna wartość projektu: 553 954,99 zł
Uzyskana kwota dofinansowania: 382813,93 zł
Opis projektu: Celem projektu była poprawa bazy turystycznej w rejonie Zalewu Wiślanego poprzez zakup sprzętu żeglarskiego, bojerowego i asekuracyjno-ratowniczego dla nowo powstałego obiektu - Stanicy Wodnej w Nadbrzeżu. W ramach projektu zakupiony został następujący sprzęt żeglarski: 1 jacht kabinowy MAXUS 24, 10 łodzi szkoleniowych typu OPTIMIST, 1 jacht regatowy klasy LASER wesja XD 1 jacht otwartopokładowy NEXO, 3 zestawy do windsurfingu, 3 zestawy do kitesurfingu, 10 kajaków dwuosobowych, 5 kajaków jednoosobowych ; sprzęt bojerowy: 5 bojerów klasy DN, 1 bojer klasy ICE – OPTI, 1 bojer klasy MONOTYP XV; sprzęt asekuracyjno-ratowniczy: 1 łódź asekuracyjna typu RIB USTKA 520, 1 QUAD KYMCO 450 MXU, 1 sanie lodowe.
- Szczegóły
- Kategoria: Projekty dofin. z UE i inne
PROJEKT NR 1
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013
Oś: 4 Leader
Działanie: 4.1/413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju małe projekty)
Tytuł projektu: „Balony nad Krainą Kanału Elbląskiego – 150 lat i jeden rok dłużej”.
Miejsce realizacji projektu: Powiat Elbląski
Okres realizacji projektu: 17.12.2010 – 27.09.2011 r.
Ogólna wartość projektu: 39 016,50 zł
Uzyskana kwota dofinansowania: 23 760,80 zł
Opis projektu: Celem operacji była promocja Krainy Kanału Elbląskiego jako dziedzictwa kulturowo-przyrodniczego, poprzez organizację zawodów balonowych stanowiących kontynuację imprez okolicznościowych z okazji 150 rocznicy uruchomienia Kanału Elbląskiego.
PROJEKT NR 2
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013
Oś: 4 Leader
Działanie: 4.1/413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju małe projekty)
Tytuł projektu: „Plecak pełen kultury Powiatu Elbląskiego”.
Miejsce realizacji projektu: Powiat Elbląski
Okres realizacji projektu: 22.12.2010 – 28.11.2011 r.
Ogólna wartość projektu: 25 322,99 zł
Uzyskana kwota dofinansowania: 16 024,96 zł
Opis projektu: Celem operacji było czynne propagowanie kultury ludowej, kształtowanie świadomości regionalnej mieszkańców powiatu elbląskiego oraz promocja lokalnej twórczości poprzez stworzenie oferty dodatkowych zajęć warsztatowych adresowanych do dzieci i młodzieży.
PROJEKT NR 3
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013
Oś: 4 Leader
Działanie: 4.1/413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju małe projekty)
Tytuł projektu: „Kanału Elbląski z lotu ptaka i poziomu ssaka”.
Miejsce realizacji projektu: Powiat Elbląski
Okres realizacji projektu: 17.05.2012 – 30.01.2013 r.
Ogólna wartość projektu: 36 162,15 zł
Uzyskana kwota dofinansowania: 25 000,00 zł
Opis projektu: Celem operacji była promocja obszaru Krainy Kanału Elbląskiego, głównie tej części, która znajduje się w powiecie elbląskim. Cel ten został zrealizowany poprzez: przeprowadzenie konkursu fotograficzno-plastycznego dotyczącego KKE, zorganizowanie i zrealizowanie imprezy balonowej i promocję rzemiosła artystycznego artystów ludowych.
PROJEKT NR 4
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013
Oś: 4 Leader
Działanie: 4.1/413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju małe projekty)
Tytuł projektu: „Wariacje artystyczne Powiatu Elbląskiego”.
Miejsce realizacji projektu: Powiat Elbląski
Okres realizacji projektu: 01.01.2013 – 31.12.2013 r.
Ogólna wartość projektu: 24 142,08 zł
Uzyskana kwota dofinansowania: 17 720,00 zł
Opis projektu: Celem operacji jest podniesienie jakości życia społeczności lokalnej na obszarze objętym LSR poprzez organizację warsztatów dla dzieci i młodzieży z terenów wiejskich o charakterze edukacyjno-kulturowym pod nazwą „Wariacje artystyczne Powiatu Elbląskiego”.
PROJEKT NR 5
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013
Oś: 4 Leader
Działanie: 4.1/413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju małe projekty
Tytuł projektu: „Balony z wizytą w Krainie Kanału Elbląskiego”.
Miejsce realizacji projektu: Powiat Elbląski
Okres realizacji projektu: 03.06.2013 – 31.10.2014 r.
Ogólna wartość projektu: 30 957,53 zł
Uzyskana kwota dofinansowania: 21 135,04 zł
Opis projektu: Celem operacji było podniesienie jakości życia społeczności lokalnej na obszarze objętym LSR poprzez zorganizowanie imprezy balonowej latem 2013 r. oraz przeprowadzenie konkursu na fotoreportaż o obiektach dziedzictwa historycznego Krainy Kanału Elbląskiego.
PROJEKT NR 6
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013
Oś: 4 Leader
Działanie: 4.1/413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju małe projekty
Tytuł projektu: „Poznajemy Wysoczyznę i Zalew Wiślany”.
Miejsce realizacji projektu: Powiat Elbląski
Okres realizacji projektu: 17.02.2014 – 31.12.2014 r.
Ogólna wartość projektu: 44 493,82 zł
Uzyskana kwota dofinansowania: 34 383,62 zł
Opis projektu: Celem operacji było podniesienie jakości życia społeczności lokalnej na obszarze objętym LSR poprzez organizację dwóch tygodniowych warsztatów o charakterze sportowo-edukacyjnym, dedykowanych dla dzieci i młodzieży z terenów wiejskich, a także integracja uczestników poprzez zorganizowanie festynów rodzinnych na zakończenie warsztatów oraz promocja walorów turystycznych obszaru LGD Wysoczyzna Elbląska poprzez wydanie ulotki informacyjnej o Stanicy Wodnej w Nadbrzeżu.
PROJEKT NR 7
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013
Oś: 4 Leader
Działanie: 4.1/413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju małe projekty
Tytuł projektu: „Dziedzictwo kulinarne Żuław”.
Miejsce realizacji projektu: Powiat Elbląski
Okres realizacji projektu: 03.06.2013 – 30.03.2015 r.
Ogólna wartość projektu: 19 534,90 zł
Uzyskana kwota dofinansowania: 13 999,83 zł
Opis projektu: Celem operacji było podniesienie jakości życia społeczności lokalnej na obszarze objętym LSR i promowanie lokalnego dziedzictwa kulturalnego poprzez organizację warsztatów kulinarnych dla dzieci i młodzieży z terenów wiejskich powiatu elbląskiego oraz wydanie książki kucharskiej i kalendarza.
- Szczegóły
- Kategoria: Projekty dofin. z UE i inne
Więcej informacji na stronie domowej projektu WiMi: www.wideminds.eu
Program E2A
Tytuł projektu: European Environment Ambassadors Europejscy Ambasadorzy Środowiska)
Miejsce realizacji projektu: obszar UE
Okres realizacji projektu: październik 2010– czerwiec2012r.
Ogólna wartość projektu: 20000 euro
Uzyskana kwota dofinansowania: 20.000 euro
Liczba instytucji uczestniczących w projekcie: 4
Liczba krajów tworzących konsorcjum: 4 Hiszpania, Walia, Francja i Polska)
Opis projektu: Celem projektu jest propagowanie ochrony środowiska i oszczędzania zasobów energii w Europie. Uczniowie mogli dowiedzieć się więcej na temat problemów ekologicznych innych krajów oraz sposobów ich eliminacji. Poprzez różnorodne zadania m.in. tworzenie ekologicznych dekoracji świątecznych ora filmów i plakatów promujących „zielony styl życia”). W ramach współpracy stworzono dwie strony internetowe Blog, Eco-Bank na których prezentowano powstałe podczas projektu dzieła uczniów.
Program „Uczenie się przez całe życie” Comenius
Tytuł projektu: Art Connecting Us Łączy Nas Sztuka)
Miejsce realizacji projektu: obszar UE
Okres realizacji projektu: październik 2012– czerwiec2014r.
Ogólna wartość projektu: 20000 euro
Uzyskana kwota dofinansowania: 20.000 euro
Liczba instytucji uczestniczących w projekcie: 5
Liczba krajów tworzących konsorcjum: 5 Portugalia, Włochy, Turcja, Łotwa i Polska)
Opis projektu: Celem projektu jest rozwijanie mobilności, jakości nauczania oraz jakości współpracy zarówno uczniów jak i nauczycieli. Dzięki podróżom uczniowie będą mogli rozwijać umiejętność komunikacji w językach obcych, poznawać inne kultury oraz stawać się bardziej otwartymi na inne sposoby myślenia. Nauczyciele, poprzez wymianę doświadczeń z zagranicznymi partnerami, będą mieli okazję nauczyć się nowych metod prowadzenia zajęć, spojrzeć z dystansu na własne sposoby nauczania i zastosować nowe metody we własnej pracy. Wymiana spowoduje, iż uczniowie będą musieli odnaleźć się w wielu aspektach życia społecznego co pozwoli im poczuć się obywatelami Europy w dużo większym stopniu. Wpłynie również na poprawę integracji pomiędzy obywatelami poszczególnych krajów oraz poprawę zrozumienia potrzeb innych ludzi m.in. ich niepełnosprawności, specyficznych potrzeb kobiet i mężczyzn wynikających z różnic rasowych, kulturowych, etnicznych bądź religijnych.
Nazwa programu: COMENIUS
Oś priorytetowa: Uczenie się przez całe życie
Tytuł projektu: COMENIUS CURA
Wkład własny powiatu: Umowa na dofinansowanie: 24.000EURO, Wkład własny powiatu: 0zł
Opis projektu: Projekt realizowany w MOW wraz z partnerami zagranicznymi z Niemiec, Włoch, Danii, Francji i Wielkiej Brytanii zakładał edukację ekologiczną młodzieży oraz uświadomienie wpływu emisji CO2 na klimat
Nazwa programu: COMENIUS
Oś priorytetowa: Uczenie się przez całe życie
Tytuł projektu: Wolontariat jako szansa na aktywne obywatelstwo
Wkład własny powiatu: Umowa na dofinansowanie: 24.000EURO, Wkład własny powiatu: 0zł
Opis projektu: Projekt realizowany w MOW wraz ze szkołami partnerskimi z Hiszpanii, Danii i Wielkiej Brytanii zakładał równoległe działania szkolnych klubów wolontariatu na rzecz lokalnych społeczeństw.
- Szczegóły
- Kategoria: Projekty dofin. z UE i inne
Projekt Nr 1
Program: „Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011”
Okres realizacji: 2009 rok
Remont drogi powiatowej i chodników nr 1132N odcinek Nadbrzeże – Łęcze od km 0+000 do km 2+904 i odcinek Ogrodniki – Milejewo od km 8+129 do km 10+229 oraz Nr 1173 odcinek Sałkowice – Surowe od km 2+943 do km 6+543 – Etap I – razem: 8,541 km
wartość inwestycji: 4.803.190,51 zł, wkład powiatu elbląskiego: 1.014.679,08 zł, wkład Miasta i Gminy Tolkmicko: 472.058,18 zł, wkład Gminy Milejewo: 441.077,84 zł, wkład Miasta i Gminy Pasłęk: 558.111,05 zł, dofinansowanie Wojewody Warmińsko-Mazurskiego: 2.317.264,36 zł.
Projekt Nr 2
Program: „Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011”
Okres realizacji: 2009 rok
Remont drogi powiatowej i chodników nr 1103 odcinek Wikrowo - Jegłownik od km 10+393 do km 10+743 i nr 1108 odcinek Bielnik Pierwszy - Elbląg od km 2+400 do km 4+500” – razem: 2,4 km
wartość inwestycji: 1.490.279,83zł, wkład powiatu elbląskiego: 380.995,65zł, wkład Gminy Elbląg:327.771,93zł, wkład Gminy Gronowo Elbląskie:52.512,25zł, dofinansowanie Wojewody Warmińsko-Mazurskiego: 729.000,00 zł.
Projekt Nr 3
Program: „Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011”
Okres realizacji: 2010 rok
Remont drogi powiatowej nr 1101N Zalew Wiślany – Nowotki – Bielnik Drugi na odcinku Nowakowo – Kępa Rybacka – Bielnik Drugi od km 4+331 do 9+623 – razem: 5,292 km
wartość inwestycji: 2.530.876,76 zł, wkład powiatu elbląskiego: 675.438,38 zł, wkład Gminy Elbląg: 675.438,38zł, dofinansowanie Wojewody Warmińsko-Mazurskiego: 1.180.000,00 zł.
Projekt Nr 4
Program: „Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011”
Okres realizacji: 2010 rok
Remont drogi powiatowej i chodników nr 1132N odcinek Łęcze – Pagórki – Ogrodniki od km 2+924 do km 8+124 i nr 1136N długości 456,0 m – Etap II – razem: 5,656 km
wartość inwestycji: 2.351.329,90 zł, wkład powiatu elbląskiego: 507.156,81 zł, wkład Gminy Tolkmicko:580.000,00zł, wkład Gminy Milejewo:240.173,09zł, dofinansowanie Wojewody Warmińsko-Mazurskiego: 1.024.000,00 zł.
Projekt Nr 5
Program: „Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011”
Okres realizacji: 2011 rok
Remont drogi powiatowej Nr 1145N Milejewo – Nowe Monasterzysko - Młynary na odcinku Nowe Monasterzysko - Młynary od km 5+294 do km 5+682 i od km 6+013 do km 11+413,28 – razem: 5,788 km
wartość zadania: 2.796.844,71 zł, wkład powiatu elbląskiego: 752.328,63 zł, wkład Gminy Młynary: 713.516,08zł, dofinansowanie Wojewody Warmińsko-Mazurskiego: 1.331.000,00 zł.
Projekt Nr 6
Program: „Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011”
Okres realizacji: 2011 rok
Remont drogi powiatowej Nr 1173N droga wojewódzka nr 513 ) – Cieszyniec – Sałkowice – Surowe – Etap II na odcinku droga woj. Nr 513 – Cieszyniec – Sałkowice od km 0+000 do km 2+943 – razem: 2,943 km
wartość zadania: 1.514.037,39 zł, wkład powiatu elbląskiego: 403.018,69 zł, wkład Gminy Pasłęk: 403.018,70zł, dofinansowanie Wojewody Warmińsko-Mazurskiego: 708.000,00zł.
Projekt Nr 7
Rezerwa celowa - usuwanie skutków klęsk żywiołowych - MSWiA
Okres realizacji: 2010 rok
Remont drogi powiatowej nr 1100N odcinka miejscowości Nowakowo odcinek miejscowości Nowakowo od km 3+443 do km 4+258 o długości 0,815 km, od skrzyżowania z drogą powiatową Nr 1109N do mostu pontonowego na rzece Elbląg) – razem: 0,815 km
wartość inwestycji: 989.921,48zł; wkład powiatu elbląskiego: 268.761,48zł, dotacja: 721.160,00zł
Projekt Nr 8
Rezerwa celowa - usuwanie skutków klęsk żywiołowych - Wojewoda Warmińsko-Mazurski/MSW
Okres realizacji: 2012 rok
Remont mostu żelbetowego w km 1+445 i mostu pontonowego wraz z budynkiem portierni w km 4+260 w ciągu drogi powiatowej nr 1100N Kępiny Wielkie - Nowakowo - Rubno Wielkie
wartość inwestycji: 507.108,55zł; wkład powiatu elbląskiego: 163.751,26zł, dotacja: 343.357,29zł
Projekt Nr 9
Subwencja ogólna - dofinansowanie inwestycji na drogach samorządowych - Ministerstwo Infrastruktury
Okres realizacji: 2010 rok
Przebudowa mostu na kanale melioracyjnym w miejscowości Brudzędy w ciągu drogi powiatowej Nr1103N Jegłownik – Gronowo Elbląskie – Zwierzno – Stare Dolno,
km 26+790, gm. Markusy
wartość inwestycji: 440.358,95zł; wkład powiatu elbląskiego: 235.658,95zł, dotacja: 204.700,00zł
Projekt Nr 10
Subwencja ogólna - dofinansowanie inwestycji na drogach samorządowych - Ministerstwo Infrastruktury
Okres realizacji: 2011 rok
Przebudowa mostu na przepust ze stalowych blach falistych przez rzekę Gardynę w m. Kraskowo w km 6+889 w ciągu drogi powiatowej nr 1149N Kurowo Braniewskie – Młynary
wartość inwestycji: 434.752,35zł; wkład powiatu elbląskiego: 217.752,35zł, dotacja: 217.000,00zł
Projekt Nr 11
Subwencja ogólna - dofinansowanie inwestycji na drogach samorządowych - Ministerstwo Infrastruktury
Okres realizacji: 2011 rok
Przebudowa mostu na przepust na rzece Młynówka w ciągu drogi powiatowej nr 1161N Spędy -Dobry - Krykajny w km 2+191 w m. Dobry
wartość inwestycji: 487.603,54 zł; wkład powiatu elbląskiego: 468.603,54zł , dotacja: 19.000,00zł
Projekt Nr 12
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Program Priorytetowy: System Zielonych Inwestycji (GIS – Green Investment Scheme)
Część 1 Zarządzanie energią w budynkach użyteczności publicznej
Tytuł projektu: „Zmniejszenie zużycia energii poprzez termomodernizację budynków użyteczności publicznej powiatu elbląskiego”.
Okres realizacji projektu: 21.05.2013 r. – 31.05.2014 r.
Ogólna wartość projektu: 6 149 878,42 zł; Uzyskana kwota dofinansowania: 2 117 878 zł.
Opis projektu:
Termomodernizacja budynków należących do następujących jednostek organizacyjnych:
- Powiatowe Centrum Pomocy Rodziny w Elblągu
- Dom Pomocy Społecznej w Tolkmicku
- Dom Pomocy Społecznej w Rangórach
- Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku
- Dom Pomocy Społecznej we Władysławowie
- Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym
- Zarząd Dróg Powiatowych w Elblągu z/s w Pasłęku
- Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza „Orle Gniazdo” w Marwicy
- Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Kamionku Wielkim.
Projekt Nr 13
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Tytuł projektu: „Doposażenie w sprzęt Wydziału Kryminalistyki Komendy Miejskiej Policji w Elblągu”.
Okres realizacji projektu: 01.09.2015 r. – 04.12.2015 r.
Ogólna wartość projektu: 5 997,00 zł; Uzyskana kwota dofinansowania: 5 997,00 zł.
Opis projektu:
Zakup dla Zespołu Kryminalistyki Komendy Miejskiej Policji w Elblągu sprzętu fotograficznego wraz akcesoriami:
- cyfrowy aparat fotograficzny Pentax K-50 + obiektyw DA 18-135WR – 1 szt.,
- lampa błyskowa Metz 52 AF-1 Digital Pentax – 1 szt.,
- lampa błyskowa Metz 52 AF-1 Digital Nikon – 1 szt.,
- plecak fotograficzny Vanguard Adaptor 48 – 3 szt.,
- filtr HOYA UV PRO1 DIGITAL 62 mm – 1 szt.,
- karta pamięci SanDisk Ultra SDHC 32GB 80MB/s UHS-I Class 10 – 1 szt.
Projekt Nr 14
PNWN Wymiana młodzieży polsko-niemieckiej
Oś priorytetowa: Dobrosąsiedzkie relacje między Polakami i Niemcami
Działanie: Dwa kraje, jeden cel! - łączymy młodych Polaków i Niemców
Tytuł projektu: Projekt 1 „Wiem i rozumiem więcej”
Okres realizacji projektu: 23-27 V 2011 (przyjazd uczniów z Niemiec)
Wkład własny powiatu elbląskiego: 3.790,25
Ogólna wartość projektu: 10.943,07 zł
Uzyskana kwota dofinansowania PNWN: 5.622 zł
Wpłata młodzieży: 1.530,82 zł
Tytuł projektu: Projekt 2 Znajdźmy wspólny smak
Okres realizacji projektu: 26 IX-1 X 2011 (wyjazd uczniów do Niemiec)
Wkład własny powiatu elbląskiego: 588,53
Ogólna wartość projektu: 6.359,19 zł
Uzyskana kwota dofinansowania PNWM: 5.030 zł
Wpłata młodzieży: 440,66 zł
Tytuł projektu: Projekt 3 „Nie powielajmy historii - wyciągnijmy sensowne wnioski”
Okres realizacji projektu: 22-27 IV 2013 (wyjazd uczniów do Niemiec)
Okres realizacji projektu: 09-14 IX 2013 (przyjazd uczniów z Niemiec)
Okres realizacji projektu: 20-25 IV 2015 (przyjazd uczniów z Niemiec)
Okres realizacji projektu: 29 IX-4.10.2015 (wyjazd uczniów do Niemiec)
Wkład własny powiatu elbląskiego: 1.191 zł
Ogólna wartość projektu: 11.380,90 zł
Uzyskana kwota dofinansowania: 10.378,90 zł
Opis projektu: Projekty realizowane były we współpracy z niemiecką szkołą Lucas-Cranach Gymnasium w Lutherstadt Wittenberg. W każdych spotkaniach brało udział 26 uczniów (13+13). Spotkania miały na celu zacieśnianie kontaktów między naszymi szkołami, poznanie kultur i stylu życia obu narodów oraz pozbycie się stereotypów i wzajemnych uprzedzeń. Uczestnicy wymiany starali się przełamywać barierę językową porozumiewając się zarówno w języku niemieckim, jak i języku angielskim.
Projekt Nr 15
NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA
Priorytet 3 Wspieranie w latach 2016-2020 organów prowadzących szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych
Tytuł projektu: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa – Priorytet 3 w ZSEiT w Pasłęku
Okres realizacji projektu: Od 21.03.2017 r. do 31.12.2017 r.
Wkład własny powiatu elbląskiego: 3.000,00 PLN
Ogólna wartość projektu: 15.000,00 PLN
Kwota dotacji : 12.000,00 PLN + wkład własny powiatu 3.000,00 PLN
Opis projektu: Celem Programu jest rozwijanie zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa , w tym rozbudowa księgozbioru biblioteki szkolnej przez zakup nowości wydawniczych.
W ramach Programu szkoła zaplanowała szereg działań mających wpływ na rozwój zainteresowań, kształtowanie twórczych postaw i kompetencji czytelniczych uczniów oraz projektów wspomagających realizację celów kształcenia w zakresie edukacji humanistycznej określonych w podstawie programowej kształcenia ogólnego.
W trakcie realizacji Programu szkoła przeprowadzi:
1.„NOCNY MARATON LEKTUR”- projekt dla klas maturalnych polegający na oglądaniu, dyskusji, analizie i interpretacji adaptacji filmowych lektur szkolnych (IX/X 2017).
2.„KSIĄŻKA W OBIEKTYWIE. CZYTAM WSZĘDZIE TAM, GDZIE LUBIĘ… BO LUBIĘ” –ogólnoszkolny konkurs fotograficzny (w trakcie realizacji).
3. „MOJE FASCYNACJE CZYTELNICZE – LIST DO PRZYJACIELA” – konkurs literacki z języka niemieckiego i języka angielskiego dla uczniów kl. I. (IX/X 2017).
4. „CO CZYTALI MOI RODZICE, DZIADKOWIE I NAUCZYCIELE GDY MIELI NAŚCIE LAT?”- konkurs na pracę w formie wywiadu, reportażu ( praca literacka, bądź krótka migawka filmowa) konkurs dla uczniów klas III. (X 2017).
5. „MISTRZ OSTATNIEGO ROZDZIAŁU - TWORZYMY ALTERNATYWNE ZAKOŃCZENIE WYBRANEJ KSIĄŻKI/LEKTURY”- konkurs literacki dla uczniów klas II. (XI 2017).
6. „WIELCY PISARZE ANGIELSCY”- konkurs języka angielskiego na prezentację (dwujęzyczną) dla uczniów klas III i IV. ( X 2017).
7. „KULINARNE SPOTKANIA Z LIBERATURĄ. DEGUSTACJA SŁÓW – CZYLI WARSZTATY TWORZENIA KSIĄŻEK NIEOCZYWISTYCH Z WYKORZYSTANIEM TECHNIK CARVINGU”- konkurs kulinarno-literacki dla uczniów klas o profilu gastronomicznym. ( XI 2017).
8. „ROLA CZYTANIA W ŻYCIU CZŁOWIEKA. ZŁOTE MYŚLI O KSIĄŻCE I CZYTELNICTWIE” – konkurs na prezentację dla uczniów mieszkających w internacie ZSEiT. (IX 2017).
9. „KONKURS WIEDZY O PATRONIE – STANISŁAWIE MIKOŁAJCZYKU” – ogólnoszkolny konkurs wiedzy o patronie połączony z wystawą tematyczną (XI 2017).
10. AKCJA „UWOLNIJ KSIĄŻKĘ”– ogólnoszkolna akcja wymiany książek między uczniami za pośrednictwem biblioteki szkolnej, pod hasłem „Podaruj Książce Drugie Życie – Nie Skazuj Jej Na Zapomnienie”. (IX-XII 2017).
11. AKCJI „Zabierz książkę na… (święta, ferie) i wakacje” (jako propozycji wypożyczenia uczniom oraz nauczycielom książek na czas dłuższych przerw między zajęciami dydaktycznymi.(w trakcie realizacji).
12. AKCJA „Co chcę przeczytać? Moje książki marzeń”- ogólnoszkolna akcja określająca preferencje czytelnicze uczniów ( w trakcie realizacji).
13. „SPOTKANIE Z RODZICAMI”- szkoła zorganizuje spotkanie informacyjne dla rodziców uczniów o udziale szkoły i zaangażowaniu młodzieży w realizację projektów edukacyjnych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa połączone z prezentacją tematyki uwzględniającej wpływ czytania na rozwój dzieci i młodzieży. ( IX 2017).
14. Na zakończenie realizacji programu szkoła zorganizuje -„KONFERENCJĘ – PODSUMOWANIE REALIZACJI NPRC w ZSEiT”, w trakcie którego zostaną zaprezentowane efekty realizacji wszystkich przeprowadzonych projektów edukacyjnych oraz nagrodzeni uczestnicy programu. Organizatorzy dokonają również wśród uczestników projektów ewaluacji zrealizowanych działań w postaci badania ankietowego. (XII 2017).
Szkoła nawiązała także współpracę Biblioteką Publiczną w Pasłęku( umowa współpracy - IV 2017 r.) w zakresie upowszechniania czytelnictwa i rozwijania kompetencji czytelniczych uczniów oraz wymiany informacji i planowania zakupów z uwzględnieniem wspólnej, racjonalnej strategii w lokalnej polityce gromadzenia zbiorów.
W ramach przekazanej dotacji dotychczas (stan na 20.06.2017 r.) zakupiono do biblioteki szkolnej 406 woluminów (książek niebędących podręcznikami) na kwotę 6.395,08 PLN.
Projekt Nr 16
Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Tytuł projektu - Wyrównanie różnic między regionami II – obszar D – likwidacja barier transportowych – zakup mikrobusu na potrzeby Centrum Administracyjnego do Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Marwicy.
Okres realizacji – 2013 r. -2018 r.
Ogólna wartość projektu – 120.000, 00 zł
Uzyskana kwota dofinansowania – 70.000,00 zł
Opis projektu - Zakup samochodu 9 osobowego niezbędnego do zapewninea ciągłości zadań statutowych dla wychowanków Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej "Orle Gniazdo" w Marwicy oraz Placówki Opiekuńczo-Wychowawczwczej "Samodzielne Mieszkanie" w Pasłęku.
Projekt Nr 17
Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych Etap II Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój
Tytuł projektu: „Remont drogi powiatowej Nr 1149N (Wierzno Wielkie) droga powiatowa Nr 1308N - Kurowo Braniewskie-Młynary na odcinku Kraskowo-Młynary od km 6+673 do km 9+673”
Okres realizacji: 2012 rok
Wartość inwestycji: 1.644.859,17 zł
wkład powiatu elbląskiego: 597.429,59 zł
Środki Gminy Młynary: 497.429,58 zł
Środki Nadleśnictwa Młynary: 100.000,00 zł
dofinansowanie: 450.000,00 zł
Projekt Nr 18
Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych Etap II Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój
Tytuł projektu: „Przebudowa drogi powiatowej nr 1147N dr. woj. nr 504 Pogrodzie - Brzeziny - Rychnowy - Huta Żuławska -Przybyłowo od km 0+000 do km 8+800”
Okres realizacji: 2013 rok
Wartość inwestycji: 6.381.435,92 zł
wkład powiatu elbląskiego:1.080.145,10 zł
wkład Gmina Milejewo 500.000,00 zł
wkład Gminy Tolkmicko 1.701.290,82 zł
wkład Nadleśnictwa Elbląg 100.000,00 zł
dofinansowanie: 3.000.000,00 zł
Projekt Nr 19
Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych Etap II Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój
Tytuł projektu: „Przebudowa drogi powiatowej nr 1185N Jelonki – Śliwice – Rychliki - Gołutowo na odcinku Rychliki –Gołutowo”
Okres realizacji: 2013 rok
Wartość inwestycji: 3.737.271,53 zł
wkład powiatu elbląskiego: 972.518,77 zł
wkład Gminy Rychliki: 972.518,76 zł
dofinansowanie: 1.792.234,00 zł
Projekt Nr 20
Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych Etap II Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój
Tytuł projektu: „Przebudowa drogi powiatowej Nr 1101N Zalew Wiślany – Nowotki – Bielnik Drugi na odcinku Cieplice – Nowakowo od km 1+113 do km 4+331 – etap II”
Okres realizacji: 2014 rok
Wartość inwestycji: 1.973.955,14 zł
wkład powiatu elbląskiego: 508.372,35 zł
wkład Gminy Elbląg: 493.488,79 zł
dofinansowanie: 972.094,00 zł
Projekt Nr 21
Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych Etap II Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój
Ttuł projektu: „Przebudowa drogi powiatowej Nr 1126N (Żuławka Szt.) gr. pow. Stalewo – Zwierzno – Balewo – Krzewsk -Żółwiniec - Jurandowo od km 4+495 do km 7+625 o dług. 3,130km”
Okres realizacji: 2015 rok
Wartość inwestycji: 2.104.357,04 zł
wkład powiatu elbląskiego: 545.777,28 zł
wkład Gminy Markusy: 526.086,76 zł
dofinansowanie: 1.032.493,00 zł
Projekt Nr 22
Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych Etap II Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój
Tytuł projektu: „Przebudowa drogi powiatowej Nr 1137N Gronowo Górne – Nowina – Sierpin - dr. woj. nr 509-Etap I, odc. Gronowo Górne-Nowina (od dr. pow. Nr 1139N ul. Szafirowa do drogi gmin.101010N)”
Okres realizacji: 2015 rok
Wartość inwestycji: 2.749.866,22 zł
wkład powiatu elbląskiego: 701.000,11 zł
wkład Gminy Elbląg: 701.000,11 zł
dofinansowanie: 1.347.866,00 zł
Projekt Nr 23
Program Rozwoju Gminnej I Powiatowej Infrastruktury Drogowej Na Lata 2016-2019
Tytuł projektu: „Przebudowa drogi pow. Nr 2183N ul. Polnej w Pasłęku”
Okres realizacji: 2016 rok
Wartość inwestycji: 1.945.515,24 zł
wkład powiatu elbląskiego:329.321,65 zł
wkład gminy Pasłęk: 954.023,05 zł
dofinansowanie: 662.170,54 zł
Projekt Nr 24
Program Rozwoju Gminnej I Powiatowej Infrastruktury Drogowej Na Lata 2016-2019
Tytuł projektu: „Przebudowa drogi powiatowej Nr 1161N Granica powiatu – Dobry – Krykajny (DW 513)”
Okres realizacji: 2017 rok
Wartość inwestycji: 6.866.212,66 zł
wkład powiatu elbląskiego: 2.365.512,66 zł
wkład gminy Godkowo: 1.500.700,00 zł
dofinansowanie: 3.000.000,00 zł
Projekt Nr 25
Subwencja Ogólna
Tytuł projektu: „Przebudowę mostu na przepust na potoku rzeki Elszka w ciągu drogi powiatowej nr 1155N Stegny – Kawki – Łukszty, w km 0+492 w miejscowości Stegny”
Okres realizacji: 2013 rok
Wartość inwestycji: 198.501,01 zł
wkład powiatu elbląskiego: 99.301,01 zł
dofinansowanie: 99.200,00 zł
Projekt Nr 26
Subwencja Ogólna
Tytuł projektu: „Przebudowa drogi powiatowej nr 2179N ul. Strażackiej w Pasłęku na odcinku od km 0+000 do km 0+330”
Okres realizacji: 2013 rok
Wartość inwestycji: 575.996,94 zł
wkład powiatu elbląskiego: 216.996,94 zł
wkład Gminy Pasłęk: 277.500,00 zł
dofinansowanie: 81.500,00 zł
Projekt Nr 27
Subwencja Ogólna
Tytuł projektu: „Przebudowa mostu na przepust ze stalowych blach falistych na rz. Sała w km 8+831 dr. pow. Nr 1175N Burdajny – Plajny – Grądki - Surowe w msc. Grądówko”
Okres realizacji: 2014 rok
Wartość inwestycji: 603.941,56 zł
wkład powiatu elbląskiego: 364.941,56 zł
dofinansowanie: 239.000,00 zł
Projekt Nr 28
Subwencja Ogólna
Tytuł projektu: „Przebudowa mostu na przepust na potoku Borzynowo stanowiącym dopływ rzeki Elszki w ciągu drogi powiatowej nr 1153N Borzynowo – Marianka – Pasłęk”
Okres realizacji: 2016 rok
Wartość inwestycji: 333.909,10 zł
wkład powiatu elbląskiego: 175.671,10 zł
dofinansowanie 158.238,00 zł
Projekt Nr 29
Subwencja Ogólna
Tytuł projektu: „Przebudowa drogi powiatowej nr 1144N na odcinku Kamiennik Wielki - droga wojewódzka nr 509”
Okres realizacji: 2016 rok
Wartość inwestycji: 434.216,53 zł
wkład powiatu elbląskiego: 113.001,53 zł
wkład Gminy Milejewo: 162.300,00 zł
wkład Miasta Elbląg: 90.000,00 zł
wkład Nadleśnictwa Elbląg: 50.000,00 zł
dofinansowanie: 18.915,00 zł
Projekt Nr 30
Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych – Wyrównywanie Różnic Między Regionami.
Tytuł projektu: Wyrównywanie różnic między regionami obszar D - Likwidacja barier transportowych. „Zakup samochodu 9-cio osobowego do przewozu osób niepełnosprawnych dla Domu Pomocy Społecznej w Tolkmicku – RENAULT TRAFIC”.
Okres realizacji: 2007 r.
Wartość całkowita zakupu: 104 990,00; pozyskane środki PFRON 80 000,00 zł; środki własne: 24 990,00 zł.
Projekt Nr 31
Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych – Wyrównywanie Różnic Między Regionami.
Tytuł projektu: Wyrównywanie różnic między regionami - Likwidacja barier transportowych. „Zakup Samochodu 9-cio osobowego do przewozu osób niepełnosprawnych dla Domu Pomocy Społecznej w Tolkmicku – VOLKSWAGEN T-5”.
Okres realizacji: 2013 r.
Wartość całkowita zakupu: 120 000,00 zł; pozyskane środki PFRON 72 000,00 zł; środki własne: 48 000,00 zł.
Projekt Nr 32
Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych – Refundacja Kosztów Wyposażenia Stanowiska Pracy Osoby Niepełnosprawnej ze środków PFRON.
Tytuł projektu: Zorganizowanie stanowiska pracy dla osoby niepełnosprawnej zwane „refundowanym stanowiskiem”.
Okres realizacji: 2014 r. - 2017 r.
Wartość całkowita: 36 392,37 zł; pozyskane środki PFRON 36 392,37 zł.
Projekt nr 33
Państwowy Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Tytuł projektu: Dofinansowanie projektu w ramach programu „Wyrównywania różnic między regionami II – obszar D- likwidacja barier transportowych – zakup mikrobusa.
Okres realizacji projektu: IV 2013 r. – IV 2018 r. DPS w Rangórach zobowiązał się nie zbywać pojazdu przed upływem 5 lat od jego zakupu.
Ogólna wartość projektu 105.900 zł, w tym dofinansowanie z PFRON 63.540 zł, wkład własny 42.360 zł.
Opis projektu: Na potrzeby DPS w Rangórach został zakupiony w miesiącu kwietniu 2013 r. samochód 9-cio osobowy, Fiat Scudo przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych na wózku.
Projekt nr 34
Państwowy Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Tytuł projektu: Refundacja kosztów wyposażenia stanowiska pracy osoby niepełnosprawnej,
Okres realizacji projektu: 19.09.2016 r.-18.09.2019 r. Umowa wygasa po upływie 36 miesięcy zatrudnienia przez pracodawcę osoby niepełnosprawnej na refundowanym stanowisku.
Dofinansowanie z PFRON wyposażenia stanowiska kucharza 49.884,63 zł.
Opis projektu: DPS w Rangórach zatrudnił z dniem 19.09.2016 r. na czas nieokreślony osobę z orzeczeniem o niepełnosprawności na stanowisku kucharza i otrzymał dofinansowanie do wyposażenia stanowiska : piec konwekcyjno-parowy, zmywarka, kuchnia gazowa , szafa z stali nierdzewnej, mikser.
Projekt nr 35
Subwencja Ogólna
Tytuł projektu: „Rozbiórka istniejącego i budowa nowego mostu na rzece Fiszewce w km 12+282 drogi powiatowej nr 1103 N, na odcinku Jegłownik-Gronowo Elbląskie, w miejscowości Mojkowo”
Okres realizacji: 2017 rok
Wartość inwestycji: 2.122.972,77 zł
wkład powiatu elbląskiego: 1.079.772,77 zł
dofinansowanie: 1.043.200,00 zł
Projekt Nr 36
Program Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej Na Lata 2016-2019
Tytuł projektu: „Przebudowa drogi powiatowej nr 1135N DW504 Milejewo - Kamiennik Wielki - Pomorska Wieś (DW509) na odcinku od km 0+361 do km 5+500”
Okres realizacji: 2018 rok
Wartość inwestycji: 6.444.177,93zł
wkład powiatu elbląskiego: 1.720.877,93zł
wkład Gminy Milejewo: 600.000,00zł
wkład Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe: 1.121.300,00zł
dofinansowanie: 3.000.000,00zł
Projekt Nr 37
Rządowy Program na rzecz rozwoju oraz konkurencyjności regionów poprzez wsparcie lokalnej infrastruktury drogowej
Tytuł projektu: „Remont drogi powiatowej nr 1126N odcinek Zwierzno – Markusy – Krzewsk dł. 5,5 km oraz przebudowa drogi powiatowej nr 1120N ul. Przemysłowej i Świerkowej w msc. Gronowo Elbląskie (odc. od ul. Osiedlowej do ul. Polnej)”
Okres realizacji: 2018 rok
Wartość inwestycji: 7.994.456,07zł
wkład powiatu elbląskiego: 1.848.757,37zł
wkład Gminy Markusy: 972.523,70zł
wkład Gminy Gronowo Elbląskie: 173.175,00zł
dofinansowanie: 5.000.000,00zł
Projekt Nr 38
Subwencja Ogólna
Tytuł projektu: „Przebudowa mostu na przepust w km 6+937 drogi powiatowej nr 1169N w miejscowości Zielno”
Okres realizacji: 2018 rok
Wartość inwestycji: 714.832,75zł
wkład powiatu elbląskiego: 391.032,75zł
dofinansowanie: 323.800,00zł
Projekt Nr 39
Państwowy Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Tytuł projektu: Wyrównanie różnic między regionami III- obszar B –likwidacja barier architektonicznych: „Budowa windy dla osób niepełnosprawnych w budynku użyteczności publicznej dla potrzeb Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Pasłęku"
Okres realizacji: 2018 r. -2019 r.
Ogólna wartość projektu: 158.500, 00 zł
Uzyskana kwota dofinansowania: 57.223,16 zł
Opis projektu - Budowa windy dla osób niepełnosprawnych w budynku Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Pasłęku przy ul. Bankowej 2/2.
Projekt Nr 40
Fundusz Dróg Samorządowych
Tytuł projektu: Przebudowa drogi powiatowej nr 1121N Elbląg-Raczki Elbląskie- Krzewsk, odc. od km 0+400 do km 3+850
Okres realizacji: 2019 rok
Wartość inwestycji: 6.032.860,30zł
wkład powiatu elbląskiego: 1.551.298,30zł
wkład Gminy Elbląg: 1.505.487,00zł
dofinansowanie: 2.976.075,00zł
Projekt Nr 41
Fundusz Dróg Samorządowych
Tytuł projektu: Remont drogi powiatowej nr 1136N DW 503-Łęcze-Elbląg na odcinku od km 3+270 do km 4+759
Okres realizacji: 2019 rok
Wartość inwestycji: 1.304.212,76zł
wkład powiatu elbląskiego: 651.581,38zł
dofinansowanie: 651.581,38zł
Projekt Nr 42
Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020
Projektu pn. „Pomagajmy Razem” nr: POWR.02.08.00-00-0103/20, finansowany ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, w ramach II Osi priorytetowej: Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji PO WER, Działanie 2.8 Rozwój usług społecznych świadczonych w środowisku lokalnym.
Celem projektu jest łagodzenie skutków pandemii COVID-19 oraz przeciwdziałanie jej negatywnym konsekwencjom, w szczególności dla osób znajdujących się w grupie ryzyka. Zaplanowane wsparcie ma na celu ochronę życia pensjonariuszy DPS, poprzez ograniczenie skutków COVID-19.
Granty w ramach projektu przekazane zostaną podmiotom prowadzącym zarejestrowane DPS i będą przeznaczone na wypłatę dodatków do wynagrodzeń personelu DPS, bezpośrednio wykonującego pracę z pensjonariuszami, zapewnienie pracownikom możliwości noclegu wraz z wyżywieniem poza miejscem zamieszkania, utworzenie miejsc do przeprowadzenia kwarantanny dla mieszkańców DPS, zakup środków ochrony indywidualnej zakup wyposażenia, zakupi wykonanie testów na koronawirusa dla pracowników DPS.
EFEKTY: Projekt grantowy przyczyni się do ograniczenia wystąpienia negatywnych skutków COVID-19 oraz zminimalizowania rozwoju epidemii wśród osób narażonych na zachorowania, w szczególności wśród pensjonariuszy i pracowników domów pomocy społecznej na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.
Wartość projektu: 21 306 431,00 zł
Wkład Funduszy Europejskich: 17 957 060,04 zł
Otrzymany Grant: Dom Pomocy Społecznej w Rangórach otrzymał grant w wysokości: 184 491,37 złotych (wysokość grantu po aktualizacji).
Okres realizacji projektu: 25 maja-31 marca 2021 r.
Projekt Nr 43
Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020
Projektu pn. „Pomagajmy Razem” nr: POWR.02.08.00-00-0103/20, finansowany ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, w ramach II Osi priorytetowej: Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji PO WER, Działanie 2.8 Rozwój usług społecznych świadczonych w środowisku lokalnym.
Celem projektu jest łagodzenie skutków pandemii COVID-19 oraz przeciwdziałanie jej negatywnym konsekwencjom, w szczególności dla osób znajdujących się w grupie ryzyka. Zaplanowane wsparcie ma na celu ochronę życia pensjonariuszy DPS, poprzez ograniczenie skutków COVID-19.
Granty w ramach projektu przekazane zostaną podmiotom prowadzącym zarejestrowane DPS i będą przeznaczone na wypłatę dodatków do wynagrodzeń personelu DPS, bezpośrednio wykonującego pracę z pensjonariuszami, zapewnienie pracownikom możliwości noclegu wraz z wyżywieniem poza miejscem zamieszkania, utworzenie miejsc do przeprowadzenia kwarantanny dla mieszkańców DPS, zakup środków ochrony indywidualnej zakup wyposażenia, zakupi wykonanie testów na koronawirusa dla pracowników DPS.
EFEKTY:
Projekt grantowy przyczyni się do ograniczenia wystąpienia negatywnych skutków COVID-19 oraz zminimalizowania rozwoju epidemii wśród osób narażonych na zachorowania, w szczególności wśród pensjonariuszy i pracowników domów pomocy społecznej na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.
Wartość projektu: 21 306 431,00 zł
Wkład Funduszy Europejskich: 17 957 060,04 zł
Okres realizacji projektu: 25 maja - 25 marca 2021 r.
Otrzymane Granty: Dom Pomocy Społecznej "Krokus" we Władysławowie
Władysławowo 4, 82-300 Elbląg
Wysokość grantu: 228 274,48 zł (wysokość grantu po aktualizacji).
Projekt Nr 44
Fundusz Dróg Samorządowych
Tytuł projektu: Remont dróg powiatowych nr 1150N na odcinku Komorowo Żuławskie – Dłużyna i nr 1151N na odcinku Dłużyna – Krosno
Okres realizacji: 2020r.
Wartość inwestycji: 2.912.051,81zł
wkład powiatu elbląskiego: 733.978,46zł
wkład Gminy Elbląg: 728.012,95zł
dofinansowanie: 1.450.060,40zł
Projekt Nr 45
Fundusz Dróg Samorządowych
Tytuł projektu: Remont drogi powiatowej nr 1124N od skrzyżowania z drogą powiatową nr 1121N do skrzyżowania z drogą powiatową nr 1126N. Etap II od km 2+054,53 do 4+806,00
Okres realizacji: 2020r.
Wartość inwestycji:2.136.240,36zł
wkład powiatu elbląskiego: 543.017,09zł
wkład Gminy Markusy: 534.060,09zł
dofinansowanie: 1.059.163,18zł
Projekt Nr46
Fundusz Dróg Samorządowych
Tytuł projektu: Przebudowa drogi powiatowej nr 1103N na odcinku Jegłownik – Gronowo Elbląskie
Okres realizacji: 2020r.
Wartość inwestycji: 4.103.335,85zł
wkład powiatu elbląskiego: 1.102.828,47zł
wkład Gminy Gronowo Elbląskie: 1.096.960,26zł
dofinansowanie: 1.903.547,12zł
Projekt Nr 47
Fundusz Dróg Samorządowych
Tytuł projektu: Przebudowa drogi powiatowej nr 1144N odcinka Kwietnik – Zastawno (DW509) długości 3,65 km. Etap I długości 2,020 km
Okres realizacji: 2020r.
Wartość inwestycji: 2.807.044,29zł
wkład powiatu elbląskiego: 714.491,58zł
wkład Gminy Młynary: 697.517,57zł
dofinansowanie: 1.395.035,14zł
Projekt Nr 48
Subwencja ogólna
Tytuł projektu: Przebudowa mostów na kanałach melioracyjnych drogi powiatowej nr 1122N w miejscowościach Różany i Markusy
Okres realizacji: 2020r.
Wartość inwestycji: 1.879.417,41zł
wkład powiatu elbląskiego: 939.708,70zł
dofinansowanie: 939.708,71zł
Projekt Nr 49
Subwencja ogólna
Tytuł projektu: Przebudowa przepustu na DP nr 1171N w miejscowości Stojpy
Okres realizacji: 2020r.
Wartość inwestycji: 370.056,16zł
wkład powiatu elbląskiego (Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych) : 320.115,87zł
dofinansowanie: 49.940,29zł
Projekt Nr 50
NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA
Priorytet 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” dotyczącego wspierania w latach 2016-2020 organów prowadzących szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym nowości wydawniczych. Projekt czytelniczy „Książka ważna cały rok”. MOW Kamionek Wielki.
Okres realizacji projektu: 2020 rok
Wkład własny powiatu: 620,00 złOgólna wartość projektu: 3100,00 zł
Kwota dotacji: 2480,00 zł
Opis projektu: Cykl zajęć angażujących wychowanków i pracowników naszej szkoły, środowisko lokalne, uczniów pobliskiej Niepublicznej Szkoły Podstawowej i Oddziału Przedszkolnego im. Kaprów polskich w Suchaczu i Szkoły Podstawowej nr 6 w Elblągu, Przedszkola miejskiego „Bajkowy Las” w Tolkmicku w upowszechnianiu czytelnictwa i popularyzacji książek oraz rozwijaniu kompetencji czytelniczych najmłodszych dzieci. Działania przewidziane w projekcie miały na celu promocję książki i czytelnictwa wśród wychowanków MOW oraz zachęcenie do czytania książek, poszerzania swojej wiedzy, ukazanie sposobu spędzania wolnego czasu z książką oraz wzbogacenie i urozmaicenie księgozbioru.
Projekt Nr 51
„Bezpieczne WTZ i rehabilitacja społeczno-zawodowa osób z niepełnosprawnościami”
Warsztat Terapii Zajęciowej przy Domu Pomocy Społecznej „KROKUS” z siedzibą we Władysławowie realizuje grant ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 na realizację projektu grantowego „Bezpieczne WTZ i rehabilitacja społeczno-zawodowa osób z niepełnosprawnościami”.
Grant przeznaczony jest na pokrycie kosztów zakupu środków ochrony osobistej dla pracowników zaangażowanych w bezpośrednią pracę z osobami z niepełnosprawnościami oraz środków dezynfekcyjnych i wyposażenia potrzebnego do ich stosowania dla warsztatu terapii zajęciowej realizującego na podstawie umowy z PFRON zadania zlecane w zakresie rehabilitacji społecznej i zawodowej osób z niepełnosprawnościami.
Celem powierzenia grantu jest zapewnienie ochrony zdrowia i życia uczestników zajęć prowadzonych przez WTZ oraz w ramach zadań zleconych przez PFRON poprzez wsparcie w bezpiecznym funkcjonowaniu w czasie epidemii warsztatów terapii zajęciowej oraz rehabilitacji społeczno- zawodowej osób z niepełnosprawnościami realizowanej przez organizacje pozarządowe w ramach zadań zleconych przez PFRON w trybie art. 36 ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.
Wartość projektu: 14 630 170,25 zł
Wkład Funduszy Europejskich: 14 630 170,25 zł
Okres realizacji projektu: 01 wrzesień - 27 listopad 2020 r.
Otrzymane Granty: Warsztat Terapii Zajęciowej przy Domu Pomocy Społecznej "Krokus" we Władysławowie, Władysławowo 4, 82-300 Elbląg
Wysokość grantu: 7 560,00 zł.
Wkład Funduszy Europejskich: 7 560,00 zł.
Projekt Nr 52
Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020
Dom Pomocy Społecznej „Krokus” we Władysławowie współrealizuje projekt w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 dofinansowany z Funduszy Europejskich „Zapewnienie bezpieczeństwa i opieki pacjentom oraz personelowi zakładów opiekuńczo-leczniczych, domów pomocy społecznej, zakładów pielęgnacyjno-opiekuńczych i hospicjów na czas Covid-19”.
Okres realizacji projektu: 01 maj – 31 grudzień 2020 r.
Dofinansowanie projektu:8 595,53 zł
Projekt Nr 53
Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020
Projekt pn. „Pomagajmy Razem” nr: POWR.02.08.00-00-0103/20, finansowany ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, w ramach II Osi priorytetowej: Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji PO WER, Działanie 2.8 Rozwój usług społecznych świadczonych w środowisku lokalnym.
Celem projektu jest łagodzenie skutków pandemii COVID-19 oraz przeciwdziałanie jej negatywnym konsekwencjom, w szczególności dla osób znajdujących się w grupie ryzyka. Zaplanowane wsparcie ma na celu ochronę życia pensjonariuszy DPS, poprzez ograniczenie skutków COVID-19.Granty w ramach projektu przekazane zostaną podmiotom prowadzącym zarejestrowane DPS i będą przeznaczone na wypłatę dodatków do wynagrodzeń personelu DPS, bezpośrednio wykonującego pracę z pensjonariuszami, zapewnienie pracownikom możliwości noclegu wraz z wyżywieniem poza miejscem zamieszkania, utworzenie miejsc do przeprowadzenia kwarantanny dla mieszkańców DPS, zakup środków ochrony indywidualnej zakup wyposażenia, zakupi wykonanie testów na koronawirusa dla pracowników DPS.
Otrzymany Grant: Dom Pomocy Społecznej w Tolkmicku w wysokości:
Wartość całkowita Grantu 562 656 zł, w tym:
wkład Funduszy Europejskich 474.206,47 zł
wkład Budżetu Państwa 88.449,53 zł
Okres realizacji projektu: 01.09.2020 – 31.01.2021
Projekt Nr 54
Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020
Projekt pn. „POWER COVID” nr: COVID.19.14.0018 finansowany ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020
Celem projektu jest łagodzenie skutków pandemii COVID-19 oraz przeciwdziałanie jej negatywnym konsekwencjom, w szczególności dla osób znajdujących się w grupie ryzyka. Zaplanowane wsparcie ma na celu ochronę życia pensjonariuszy DPS, poprzez ograniczenie skutków COVID-19.Granty w ramach projektu przekazane zostaną podmiotom prowadzącym zarejestrowane DPS i będą przeznaczone na wypłatę dodatków do wynagrodzeń personelu DPS, bezpośrednio wykonującego pracę z pensjonariuszami, zapewnienie pracownikom możliwości noclegu wraz z wyżywieniem poza miejscem zamieszkania, utworzenie miejsc do przeprowadzenia kwarantanny dla mieszkańców DPS, zakup środków ochrony indywidualnej zakup wyposażenia, zakupi wykonanie testów na koronawirusa dla pracowników DPS.
Otrzymany Grant: Dom Pomocy Społecznej w Tolkmicku w wysokości:
Wartość całkowita Grantu 38.975,55, w tym:
wkład Funduszy Europejskich 84,17 %
dotacja celowa 15,83 %
Okres realizacji projektu: 01.05.2020 – 31.12.2020
Projekt Nr 55
Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020
Dom Pomocy Społecznej w Rangórach realizuje projekt grantowy pt. „Pomagajmy Razem” nr: POWR.02.08.00-00-0103/20, finansowany ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, w ramach II Osi priorytetowej: Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji PO WER, Działanie 2.8 Rozwój usług społecznych świadczonych w środowisku lokalnym.
Celem projektu jest łagodzenie skutków pandemii COVID-19 oraz przeciwdziałanie jej negatywnym konsekwencjom, w szczególności dla osób znajdujących się w grupie ryzyka. Zaplanowane wsparcie ma na celu ochronę życia pensjonariuszy DPS, poprzez ograniczenie skutków COVID-19.
Granty w ramach projektu przekazane zostaną podmiotom prowadzącym zarejestrowane DPS i będą przeznaczone na wypłatę dodatków do wynagrodzeń personelu DPS, bezpośrednio wykonującego pracę z pensjonariuszami, zapewnienie pracownikom możliwości noclegu wraz z wyżywieniem poza miejscem zamieszkania, utworzenie miejsc do przeprowadzenia kwarantanny dla mieszkańców DPS, zakup środków ochrony indywidualnej zakup wyposażenia, zakup i wykonanie testów na koronawirusa dla pracowników oraz mieszkańców DPS.
EFEKTY:
Projekt grantowy przyczyni się do ograniczenia wystąpienia negatywnych skutków COVID-19 oraz zminimalizowania rozwoju epidemii wśród osób narażonych na zachorowania, w szczególności wśród pensjonariuszy i pracowników domów pomocy społecznej na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.
Wartość projektu: 21 306 431,00 zł
Wkład Funduszy Europejskich: 17 957 060,04 zł
Otrzymany Grant: Dom Pomocy Społecznej otrzymał grant w wysokości: 234 020,64 złotych (wysokość grantu po aktualizacji).
Okres realizacji projektu: 18 września 2020 r. - 31 marca 2021 r.
Projekt nr 56
RZĄDOWY FUNDUSZ ROZWOJU DRÓG
Tytuł projektu: Remont drogi powiatowej nr 1124N od skrzyżowania z drogą powiatową nr 1121N, do skrzyżowania z drogą powiatową nr 1126N Etap I od km 0+000,00 do km 2+054,53
Całkowita wartość zadania: 2 244 644,21zł
Dofinansowanie:1 459 018,73zł
Środki własne Beneficjenta: 785 625,48zł; w tym: Powiatu Elbląskiego 392 812,74zł; Gminy Markusy392 812,74zł
Okres realizacji: 2021 rok
Krótki opis zadania: W ramach remontu odcinka drogi powiatowej nr 1124N wykonano m.in.: - nową nawierzchnię bitumiczną jezdni (szerokość od 4,0 m), jednoznacznie wyznaczono zjazdy, wykonano utwardzone pobocza, zostało odnowione oznakowanie pionowe, odtworzono rowy przydrożne oraz wykonano renowację elementów jednoprzęsłowego obiektu mostowego, a skarpy zostały zahumusowane i obsiane trawą.
Projekt nr 57
RZĄDOWY FUNDUSZ ROZWOJU DRÓG
Tytuł projektu: Remont dróg powiatowych nr 1120N oraz 1117N w miejscowości Fiszewo gmina Gronowo Elbląskie
Całkowita wartość zadania: 3 904 083,15zł
Dofinansowanie: 2 537 654,04zł
Środki własne Beneficjenta: 1 366 429,11zł; w tym: Powiatu Elbląskiego 683214,56zł; Gminy Gronowo Elbląskie 683214,55zł
Okres realizacji: 2021-2022
Krótki opis zadania: Remont odcinków dróg powiatowych nr 1120N i 1117N polegał m. in. na odtworzeniu istniejącej nawierzchni dróg przez wykonanie nowej nakładki bitumicznej, poprawie geometrii skrzyżowania, jednoznacznym wyznaczeniu zjazdów z kostki betonowej, wykonaniu poboczy z KŁSM, odmuleniu rowów przydrożnych oraz wymianie oznakowania pionowego.
Projekt nr 58
RZĄDOWY FUNDUSZ ROZWOJU DRÓG
Tytuł projektu:Przebudowa drogi powiatowej nr 1144N odcinka Kwietnik - Zastawno (DW509) długości 3,65 km. Etap II długości 1,63 km
Całkowita wartość zadania: 2 795 783,59zł
Dofinansowanie: 1 765 259,47zł
Środki własne Beneficjenta: 950 524,33zł; w tym: Powiatu Elbląskiego 14 375,33zł; Gminy Młynary 936 149,00zł
Koszty niekwalifikowane: 79 999,79zł
Okres realizacji: 2021-2022
Krótki opis zadania: W ramach przebudowy drogi wykonano nową nawierzchnię bitumiczną jezdni, poszerzono drogę do normatywnej szerokości 5m, unormowano odwodnienie, wykonano pobocza o szer 0,75m z kruszywa łamanego, wykonano oznakowanie pionowe i poziome, wykonano obramowanie krawędzi jezdni opornikiem betonowym, wykonano humusowanie z obsianiem trawą.
Projekt nr 59
RZĄDOWY FUNDUSZ ROZWOJU DRÓG
Tytuł projektu:Remont drogi powiatowej nr 1185 N na odcinku Jelonki - Śliwica
Całkowita wartość zadania: 3 904 083,15zł
Dofinansowanie: 2 537 654,04zł
Środki własne Beneficjenta: 1 366 429,11zł; w tym: Powiatu Elbląskiego 239 725,45zł; Gminy Rychliki 239 725,45zł
Okres realizacji: 2021-2022
Krótki opis zadania:W ramach remontu odcinka drogi powiatowej nr 1185N wytyczono trasę i punkty wysokościowe, sfrezowano nawierzchnię w miejscach włączeń, oczyszczono i skropiono nawierzchnię, ułożono warstwę wyrównawczą z mieszanki AC 16 W Kr 3, oczyszczono i skropiono nawierzchnię, wykonano warstwę ścieralną z mieszanki SMA 16 DTS JENA, wykonano ścinkę poboczy wraz z utylizacją urobku.
Projekt nr 60
RZĄDOWY FUNDUSZ ROZWOJU DRÓG
Tytuł projektu:Remont DP nr 1158N Młynarska Wola-granica powiatu elbląskiego
Całkowita wartość zadania: 3 403 665,10zł
Dofinansowanie: 1 952 384,91zł
Środki własne Beneficjenta: 1 051 284,19zł
Koszty niekwalifikowane: 399 996,00zł
Okres realizacji: 2021-2022
Krótki opis zadania: W ramach zadania wykonano: nową nawierzchnię bitumiczną na jezdni z mieszanki SMA 11 KR3 gr. 4 cm, wzmocniono istniejącą konstrukcję drogi mieszanką AC 22 W gr. 7 cm KR 3, lokalnie wyrównano istniejącą konstrukcję drogi mieszanką mineralno – bitumiczną AC16 W KR3, odmulono istniejące rowy, oczyszczono istniejące przepusty pod koroną drogi oraz zjazdami wraz z remontem przyczółków, wykonano pobocza z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie 0/31,5, wykonano mechaniczne karczowanie zagajników średnich od 31% do 60% powierzchni - krzaków wzdłuż poboczy, wymieniono istniejące oznakowanie pionowe oraz wykonano oznakowanie poziome.
Projekt nr 61
RZĄDOWY FUNDUSZ ROZWOJU DRÓG
Tytuł projektu: Budowa drogi powiatowej nr 1130N na odc. Święty Gaj - Kwietniewo
Okres realizacji: 2020-2021
Całkowita wartość zadania: 4 722 428,45zł
Dofinansowanie: 2 356 523,00zł
Środki własne Beneficjenta: 2 356 523,01zł
Koszty niekwalifikowane: 9 382,44,00zł
Projekt nr 62
RZĄDOWY FUNDUSZ INWESTYCJI LOKALNYCH
Tytuł projektu: Rozbudowa wraz z przebudową drogi powiatowej nr 1179N Drulity-Dargowo-Marzewo
Całkowita wartość zadania: 5 212 579,01zł
Dofinansowanie: 5 212 579,01zł
Projekt nr 63
Subwencja Ogólna
Tytuł projektu: Przebudowa zabytkowego mostu na ul. Zamkowej w Pasłęku
Okres realizacji: 2021
Wartość inwestycji:1 484 707,05zł
wkład powiatu elbląskiego:484 885,05zł
Dofinansowanie: 999 822,00zł
Projekt nr 64
RZĄDOWY FUNDUSZ ROZWOJU DRÓG Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na przejściach dla pieszych
Tytuł projektu: Poprawa bezpieczeństwa ruchu pieszych na terenie miejscowości Młynary - budowa przejścia w ciągu drogi powiatowej nr 1149N ul. 1 Maja
Okres realizacji: 2021-2022
Całkowita wartość zadania: 49 323,00zł
Dofinansowanie: 22 527,65zł
Środki własne Beneficjenta: 26 795,35zł
Projekt nr 65
RZĄDOWY FUNDUSZ ROZWOJU DRÓG Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na przejściach dla pieszych
Tytuł projektu: Poprawa bezpieczeństwa ruchu pieszych na terenie miejscowości Pasłęk - przebudowa przejścia w ciągu drogi powiatowej nr 2171N ul. Jagiełły
Okres realizacji: 2021-2022
Całkowita wartość zadania: 53 013,00zł
Dofinansowanie: 34 925,57zł
Środki własne Beneficjenta: 18 087,43zł
Projekt nr 66
RZĄDOWY FUNDUSZ ROZWOJU DRÓG Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na przejściach dla pieszych
Tytuł projektu: Przebudowa przejścia dla pieszych w Pasłęku na ul. Bohaterów Westerplatte
Okres realizacji: 2021-2022
Całkowita wartość zadania: 71 463,00zł
Dofinansowanie: 45 761,60zł
Środki własne Beneficjenta: 25 701,40zł
Projekt nr 67
RZĄDOWY FUNDUSZ ROZWOJU DRÓG Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na przejściach dla pieszych
Tytuł projektu: Przebudowa przejścia dla pieszych na ulicy Elbląskiej w Gronowie Elbląskim na drodze powiatowej nr 1103N
Okres realizacji: 2021-2022
Całkowita wartość zadania: 144 463,30zł
Dofinansowanie: 115 570,64zł
Środki własne Beneficjenta: 28 892,60zł
Projekt nr 68
RZĄDOWY FUNDUSZ ROZWOJU DRÓG
Tytuł projektu: Przebudowa drogi powiatowej nr 1103N na odcinku Jegłownik - Gronowo Elbląskie. Etap I
Okres realizacji: 2022
Całkowita wartość zadania: 6 788 385,52zł
Dofinansowanie: 3 844 291,80zł
Środki własne Beneficjenta: 2 944 093,72zł
Projekt nr 69
RZĄDOWY FUNDUSZ ROZWOJU DRÓG
Tytuł projektu: „Remont ul. Szafirowej w Gronowie Górnym”
Całkowita wartość zadania: 3 802 080,00zł
Dofinansowanie:1 901 040,00zł
Środki własne Beneficjenta: 1 901 040,00zł; w tym: planowany udział Powiatu Elbląskiego 601 040,00zł; planowany udział Gminy Elbląg1 300 000,00zł
Okres realizacji: 2023-2024
Krótki opis zadania: Roboty budowlane zadania obejmują:
- odcinkowo wzmocnienie krawędzi jezdni poprzez wykonanie w-wy podbudowy z mieszanki kruszywa związanego hydraulicznie cementem 5MPa gr. 30cm oraz warstwy podbudowy z kruszywa niezwiązanego C90/3 frakcji 0/31,5 gr. 20cm;
- wyrównanie lokalnych nierówności z AC16W;
- wykonanie w-wy ścieralnej z SMA JENA 16 gr. min. 5cm średnio 7cm;
- wyregulowanie i zabezpieczenie krawędzi jezdni poprzez montaż krawężników betonowych i oporników betonowych;
- odtworzenie nawierzchni istniejących zjazdów, zatok autobusowych i parkingu z kostki bet.;
- remont istniejących chodników z płytek;
- remont istniejących przepustów pod drogą z zastosowaniem rur HDPE;
- remont elementów wpustów ulicznych i krawężnikowych wraz ze studzienkami odwadniającymi;
- remont ścieku przykrawężnikowego poprawiającego odprowadzenie wód opadowych z jezdni;
- wykonane zostaną pobocza z kruszywa kamiennego łamanego stabilizowanego mechanicznie C90/3 frakcji 0/31,5 gr. 16cm;
- wykonanie oznakowania pionowego oraz poziomego grubowarstwowe chemoutwardzalne;
- wymianę barierek chroniących ruch pieszych wzdłuż rowów i skarp wysokich;
- wykonanie zabiegów pielęgnacyjnych drzew w postaci podcinki gałęzi wrastających w skrajnię drogi oraz karczowanie krzewów porastających pobocza drogi;
- humusowanie i obsianie trawą terenów zielonych.
Projekt nr 70
Program Operacyjny Polska Cyfrowa na lata 2014-2020
Oś Priorytetowa V Rozwój cyfrowy JST oraz wzmocnienie cyfrowej odporności na zagrożenia REACT-EU
Działanie 5.1 Rozwój cyfrowy JST oraz wzmocnienie cyfrowej odporności na zagrożenia
Wysokośc Grantu: 170.958 zł.
Dzięki konkursowi „Cyfrowy Powiat”, którego środki pochodzą z #FunduszeEuropejskie EU*, Powiat Elbląski pozyskał grant w wysokości 170 958,00 zł. W ramach grantu samorząd planuje zakup 2 sztuk nowego sprzętu komputerowego oraz jego konfigurację i wdrożenie. Nowym sprzętem będą router i serwer. W ramach projektu wykonana zostanie także diagnoza cyberbezpieczeństwa.
Poszczególne działania będą realizowane w ramach cyfryzacji urzędu Starostwa Powiatowego w Elblągu oraz zapewnienia cyber-bezpieczeństwa samorządowym systemom informatycznym. Realizacja grantu przyczyni się do ograniczenia negatywnych skutków społecznych, gospodarczych oraz edukacyjnych wywołanych przez pandemię COVID-19.
Projekt nr 71
RZĄDOWY FUNDUSZ ROZWOJU DRÓG
Tytuł projektu: Budowa chodnika na ulicy Westerplatte w Pasłęku wraz z wykonaniem bezpiecznego przejścia dla pieszych
Całkowita wartość zadania: 323.348,82 zł
Dofinansowanie: 258.679,06 zł
Środki własne Beneficjenta: 64.669,76 zł
Okres realizacji: 2024
Krótki opis zadania:
Zadanie nr 1 - W ramach budowy chodnika wykonano: - frezowanie istniejącej nawierzchni jezdni na szerokości ok. 1,00 m, gr. ok. 5 cm; - rozbiórkę istniejącej nawierzchni jezdni drogi powiatowej z betonowych płyt drogowych; - wykonanie nowej konstrukcji jezdni drogi powiatowej o nawierzchni z SMA 8S 45/80-55 w miejscu dokonanej rozbiórki; - budowę chodnika z betonowej kostki brukowej; - ułożenie betonowych krawężników, oporników oraz obrzeży; - wykonanie zieleni przydrożnej w formie trawników w pasie drogowym.
Zadanie nr 2 - W ramach wykonania przejścia dla pieszych wykonano: - dwuetapowe przejście dla pieszych z betonowej kostki brukowej; - ustawienie lamp solarnych doświetlających przejście dla pieszych; - oznakowanie poziome; - oznakowanie pionowe w postaci aktywnych znaków D-6.
Projekt nr 72
RZĄDOWY FUNDUSZ ROZWOJU DRÓG
Tytuł projektu: „Remont DP nr 1185N Śliwica – Rychliki na odcinku Barzyna Domki”
Całkowita wartość zadania: 751 164,13 zł
Dofinansowanie RFRD: 351 592,00 zł
Środki własne Beneficjenta: 399 572,13 zł w tym: Powiatu Elbląskiego: 223 572,13zł , Gminy Rychliki: 176 000,00 zł
Okres realizacji: 2023 r.
Zakres remontu obejmował:
- wykonanie nowej nawierzchni bitumicznej na jezdni z mieszanki SMA 16 JENA gr. 5 cm;
- wykonanie warstwy wiążącej z mieszanki AC 16 W KR 3-4 gr. 4 cm;
- wyrównanie istniejącej konstrukcji drogi mieszanką mineralno – bitumiczną AC16W;
- wykonanie poszerzeń drogi do szerokości 4 m;
- oczyszczenie istniejących przepustów pod koroną drogi oraz zjazdami wraz z remontem przyczółków
- wykonanie uzupełnienia do nowej niwelety kruszywem łamanym 0/31,5 w obrębie istniejących zjazdów i mieszanką bitumiczną AC 11 S gr. 6 cm;
- wykonanie poboczy z mieszanki kruszyw C90/3;
- wykonanie peronów w miejscach istniejących przystanków autobusowych
- remont istniejącego przepustu Ø 800 na długości 12 mb.
W ciągu drogi powiatowej nr 1185 N na odcinku Barzyna - Domki wykonano remont mający na celu:
- poprawę stanu technicznego jezdni poprzez wykonanie nakładki bitumicznej celem uzyskania normatywnych spadków poprzecznych i podłużnych;
- zwiększenie nośności drogi poprzez wzmocnienie jej konstrukcji;
- poprawę i unormowanie odwodnienia poprzez oczyszczenie i remont przepustów oraz odmulenie i odkrzaczenie rowów i poboczy;
- poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu;
- poprawę płynności ruchu;
- zabezpieczenie krawędzi drogi poprzez wykonanie utwardzonych poboczy;
- wykonanie poszerzenia drogi do szerokości 4,0 m oraz wykonanie oznakowania pionowego i poziomego.
Projekt nr 73
RZĄDOWY FUNDUSZ ROZWOJU DRÓG
Tytuł projektu: „Remont DP nr 1126N Złotnica Stalewo gm. Markusy. Etap I”
Całkowita wartość zadania: 2 661 641,68 zł
Dofinansowanie RFRD: 1 330 820,84 zł
Środki własne Beneficjenta: 1 330 820,84 zł w tym: Powiatu Elbląskiego: 665 410,42 zł , Gminy Markusy: : 665 410,42 zł
Okres realizacji: 2023-2024 r.
Krótki opis zadania
Cel remontu DP 1126N to doprowadzenie do należytego stanu technicznego ciągu komunikacyjnego poprzez: poprawienie stanu technicznego jezdni dzięki wykonaniu nowej nawierzchni i uzyskanie normatywnych spadków poprzecznych; odmulenie i odtworzenie rowów przydrożnych; poprawienie płynności ruchu; poprawienie funkcjonowania systemu odwodnienia; zapewnienie właściwej obsługi komunikacyjnej obiektów generujących ruch; poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego i mieszkańców; odtworzenie nawierzchni chodników oraz peronów autobusowych; wymianę oraz uzupełnienie oznakowania.
Remont drogi polegał na:
- wykonaniu nowej nawierzchni bitumicznej jezdni JENA 16;
- wykonaniu nowej nawierzchni wraz z nowymi warstwami konstrukcyjnymi w miejscowości Stalewo;
- wykonaniu korekty łuków; zjazdy;
- wykonaniu poboczy;
- remontach przepustów;
- odtworzeniu nawierzchni chodników i peronów autobusowych;
- remoncie elementów odwodnienia;
- wymianiu studzienek ulicznych;
- wykonanie oznakowania pionowego i poziomego;
- montażu barier ochronnych stalowych na obiekcie mostowym;
- czyszczeniu rowów przydrożnych;
- wykonaniu humusowania, karczowaniu krzaków.
Projekt nr 74
RZĄDOWY FUNDUSZ ROZWOJU DRÓG
Tytuł projektu: „Remont drogi powiatowej nr 1124N od skrzyżowania z drogą powiatową nr 1121N do skrzyżowania z drogą powiatową nr 1126N Etap III - od km 4+806,00 do km 7+218,15”
Całkowita wartość zadania: 3 457 335,57 zł
Dofinansowanie RFRD: 2 418 200,40 zł
Środki własne Beneficjenta: 1 039 135,17 zł w tym: Powiatu Elbląskiego: 520 949,37zł
Gminy Markusy: 518 185,80 zł
Okres realizacji: 2023-2024 r.
Krótki opis zadania
Cel remontu przedmiotowego odcinka to doprowadzenie go do należytego stanu technicznego. Polegał on na:
- poprawie stanu technicznego jezdni poprzez wykonanie nowych nawierzchni i uzyskaniu normatywnych spadków poprzecznych;
- poprawie i unormowaniu odwodnienia jezdni i odmuleniu rowów;
- poprawie geometrii skrzyżowań;
- poprawie płynności ruchu;
- udrożnieniu rowów przydrożnych;
- wyznaczeniu zjazdów;
- poprawie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego i mieszkańców.
Projekt nr 75
Programy inwestycyjne w oświacie - wsparcie trwających inwestycji realizowanych przez jednostki samorządu terytorialnego prowadzące jednostki systemu oświaty
Rozwój infrastrukturalny Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Pasłęku.
Realizacja: 18.05.2023 r.-31.12.2023 r.
Wysokość Grantu dofinansowanego z budżetu państwa: 41.500 zł
Całkowita wartość zadania: 83.000 zł
Celem głównym jest rozszerzenie działalności Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Pasłęku w ten sposób, by mogła objąć zakresem swojego oddziaływania dzieci od najmłodszych, poprzez dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym jak również dorosłą młodzież w tym niepełnosprawną oraz dorosłych- rodziców i nauczycieli z całego obszaru powiatu elbląskiego. Założeniem inwestycji jest wyposażenie pomieszczeń znajdujących się w budynku Starostwa Powiatowego w Elblągu przy ul. Komeńskiego 40, na potrzeby Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Pasłęku w m.in. baterie do diagnoz, testy, zestawy ćwiczeń, arkusze, kwestionariusze, podstawowe pomoce i środki dydaktyczne, komputery, drukarki, oprogramowanie. Zabezpieczone zostały gabinety: pedagogiczny, psychologiczny oraz logopedy, gdzie zajęcia prowadzić będzie 8 specjalistów - z ich usług skorzystają mieszkańcy gmin Gronowo Elbląskie, Milejewo, Tolkmicko i Markusy oraz część z gminy Elbląg. Inwestycja realizuje cel jakim jest obowiązek objęcia opieką psychologiczno-pedagogiczną. Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Pasłęku musi zwiększyć zatrudnienie a Powiat Elbląski jako organ prowadzący zapewnić właściwe i bezpieczne warunki lokalowe oraz wyposażenie placówki.
Projekt nr 76
RZĄDOWY FUNDUSZ ROZWOJU DRÓG
Tytuł projektu:Przebudowa drogi powiatowej Nr 2206N - ul. Portowa wraz z budową kanału technologicznego w Tolkmicku
Całkowita wartość zadania: 3 524 097,00zł
Dofinansowanie RFRD: 2 819 277,60zł
Środki własne Beneficjenta: 704 819,40zł
Okres realizacji: 2024 rok
Krótki opis zadania
Zakres robót budowlanych przebudowy drogi powiatowej nr 2206N (trzech odcinków) obejmuje:
- odtworzenie istniejącej nawierzchni jako nowej z masy mineralno -bitumicznej – warstwa ścieralna z AC 11S – gr. 4 cm na warstwie wiążącej z AC 16W- gr 5 cm, na podbudowie zasadniczej z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie gr. 25 cm oraz warstwie mrozoochronnej z piasku gr. 30 cm,
- odtworzenie krawężników na odcinku od ul. Świętojańskiej do ul. Morskiej i od ul. Morskiej do Morskiej jako krawężników kamiennych z ciekiem wodnym z kostki kamiennej przy krawężniku,
- odtworzenie istniejących chodników z nowej nawierzchni - płytka typu „żwirek płukany” wraz z odtworzeniem obrzeży,
- odtworzenie istniejących zjazdów o nowej nawierzchni z bruku typu „kocie łby” i zukosowaniu n:m=1:1,5m,
- wykonanie remontu istniejącej kanalizacji deszczowej oraz wykonanie nowego przyłącza "burzówki".
Ponadto w ramach zadania zostanie wybudowany kanał technologiczny.
Projekt nr 77
RZĄDOWY FUNDUSZ ROZWOJU DRÓG
Tytuł projektu: Remont drogi powiatowej nr 1133N Ogrodniki – Piastowo
Całkowita wartość zadania: 1 767 267,00zł
Dofinansowanie RFRD: 1 413 813,60zł
Środki własne Beneficjenta: 353 453,40zł
Okres realizacji: 2024 rok
Krótki opis zadania
Zakres robót budowlanych remontu drogi powiatowej nr 1133N na odcinku o długości 1825mb obejmuje:
- odtworzenie istniejącej nawierzchni jako nowej z masy mineralno-bitumicznej - warstwa ścieralna z SMA JENA gr. 7 cm na warstwie wyrównawczej z AC 16W;
- remont istniejących zjazdów do posesji i na działki drogowe poprzez ułożenie nowej nawierzchni z mieszanki niezwiązanej z kruszywem c90/3 0/31,5 śr. gr. 15 cm;
- wykonanie (po obu stronach jezdni) poboczy o szerokości 0,75 m z mieszanki niezwiązanej z kruszywem c90/3 0/31,5 gr. 10 cm;
- wykonanie poszerzenia części jezdni do 4,0 m w konstrukcji - warstwa z mieszanki niezwiązanej z kruszywem c90/3 0/31,5 gr. 25 cm, na warstwie stabilizacji gruntu cementem Rm 2,5 MPa;
- renowację istniejących rowów z odwozem materiału i utylizacją, ścinkę części pobocza poza remontowaną jezdnią i poboczem celem poprawnego spływu wody z jezdni i pobocza do rowów oraz humusowanie i obsianie trawą tej części pobocza.
Poprawa warunków nawierzchni jezdni poprzez jej remont pozwoli na swobodne i bezpieczne poruszanie się pojazdami. Dodatkowo odpowiednie wyprofilowanie i nadanie spadków poprzecznych i podłużnych poprawi znacząco odprowadzenie wody z nawierzchni drogi powiatowej.
Projekt nr 78
RZĄDOWY FUNDUSZ ROZWOJU DRÓG
Tytuł projektu: Remont drogi powiatowej nr 1119N na odcinku Stankowo-Marwica
Całkowita wartość zadania: 4 198 901,00zł
Dofinansowanie RFRD: 3 359 120,80zł
Środki własne Beneficjenta: 839 780,20zł
Okres realizacji:2024 rok
Krótki opis zadania
Zakres robót budowlanych remontu drogi powiatowej nr 1119N:
- poprawienie stanu technicznego jezdni poprzez wykonanie nowych nawierzchni i uzyskanie normatywnych spadków poprzecznych;
- odmulanie i odtworzenie rowów przydrożnych;
- wyznaczenie zjazdów;
- remont istniejących uszkodzonych przepustów;
- odtworzenie nawierzchni skrzyżowań z drogami gminnymi;
- wymiana lub uzupełnienie oznakowania pionowego;
- poprawienie widoczności na drodze (m.in. poprzez usunięcie krzewów).
Projekt nr 79
FUNDUSZE EUROPEJSKIE NA ROZWÓJ CYFROWY 2021-2027 (FERC),
Priorytet II: Zaawansowane usługi cyfrowe,
Działanie 2.2. – Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa.
Całkowita wartość projektu: 850.000 zł (w tym dofinasowanie ze środków Unii Europejskiej 82,00%, oraz dofinansowania z budżetu państwa stanowiące 18,00%).
Projekt realizowany jest przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa (Beneficjent Projektu) w Partnerstwie z NASK Państwowym Instytutem Badawczym.
Okres realizacji do 30.06.2026 r.
Krótki opis zadania: Celem projektu Cyberbezpieczny Samorząd w Powiecie Elbląskim jest podniesienia poziomu bezpieczeństwa informacji poprzez wzmocnienie odporności JST i JOP.
- Szczegóły
- Kategoria: Projekty dofin. z UE i inne
Na terenie województwa warmińsko-mazurskiego w ramach tego projektu będą oznaczone szlaki: Fortyfikacji Mazurskich, Kopernikowski, Kanału Elbląskiego oraz Pętla Grunwaldzka.
- Opracowanie studium wykonalności projektu.
- Wykonanie 3 makiet pochylni.
- Wykonanie 3 stoisk promocyjnych obszaru Kanału Elbląskiego.
- Opracowanie logo i layout obszaru Kanału Elbląskiego, budowa i utrwalanie marki.
- Stworzenie i redakcja strony WWW obszaru Kanału Elbląskiego.
- Opracowanie filmu i płyty multimedialnej o obszarze Kanału Elbląskiego.
- Organizacja 3 imprez promocyjnych, w powiecie elbląskim-we wrześniu 2009 r.
- Wydanie mapy i przewodnika po obszarze Kanału Elbląskiego.
- Organizacja wizyt studyjnych, udział w targach krajowych i zagranicznych.
- Promocje medialna, 3 konferencje promocyjne, w tym w powiecie elbląskim w I kwartale 2009 r.
Oś Priorytetowa 3 – “Infrastruktura społeczna”
Działanie 3.2 – “Wysoki poziom zabezpieczenia i dostępności medycznej i opiekuńczej”
Poddziałanie 3.2.1. – “Infrastruktura ochrony zdrowia” PRO 2007-2013
Tytuł projektu - “Ucyfrowienie Pracowni Radiologicznej Szpitala Powiatowego w Pasłęku”
Projekt dotyczył ucyfrowienia pracowni RTG metodą pośredniej radiografii cyfrowej CR polegającej na zastąpieniu tradycyjnych filmów, kaset i urządzeń wywołujących, systemem płyt fosforowych. Obraz z płyt jest odczytywany w skanerze dzięki czemu uzyskuje postać cyfrową i jest z łatwością edytowany, przesyłany w celach diagnostycznych, kopiowany, archiwizowany i drukowany. Wybrane urządzenia medyczne są oparte o technologie najwyższej generacji, spełniają wszystkie wymagane standardy. Jest to wysokiej klasy sprzęt do radiologii cyfrowej, który zapewnia wysoką jakość wykonywanych procedur medycznych.
Celem nadrzędnym projektu była poprawa zdrowia mieszkańców Powiatu Elbląskiego jako czynnika rozwoju społecznego – gospodarczego regionu.
Celem bezpośrednim projektu była poprawa wyposażenia w specjalistyczny sprzęt pracowni RTG w szpitalu. Z pracowni korzystają pacjenci hospitalizowani w szpitalu, chorzy przebywający w Zakładzie Opiekuńczo Leczniczym, jak również pacjenci ambulatoryjni kierowani przez lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, lekarzy specjalistów oraz pacjenci lekarzy prowadzących prywatne praktyki lekarskie. Ponadto unowocześnienie pracowni RTG pozwoliło na wzmocnienie i poszerzenie bazy diagnostycznej, szersze otwarcie na pacjenta ambulatoryjnego oraz znaczne skrócenie czasu diagnostyki. Wdrożenie ucyfrowienia poprawiło stopień bezpieczeństwa pacjentów i personelu, umożliwiło pełną archiwizację oraz szybki dostęp do wykonywanych zdjęć.
W ramach realizacji projekty zakupiono: Czytnik CR, Stację Technika, Kasety CR, 2 Drukarki Laserowe, Stację Lekarską, 2 Monitory 2MP, Serwer PACS MP PACS Serwer Optimum, Stacje Przeglądowe, Oprogramowanie Diagnostyczne i Archiwizacyjne.
Zgodnie z umową wartość Projektu wyniosła 322 307,42 zł wydatki kwalifikowalne 320 345,95 zł w tym dofinansowanie ze środków EFRR w kwocie 256 276,76 zł, co stanowi 80 % wydatków kwalifikowalnych. Środki własne szpitala to kwota 64 069,19 zł (20% wydatków kwalifikowanych).
Rozpoczęcie inwestycji 15.07.2008 r. – zakończenie finansowe 30.11.2009 r.
Regionalny Program Operacyjny Warmia - Mazury na lata 2007 - 2013
Priorytet : 5 "Infrastruktura transportowa regionalna i lokalna"
Działanie 5.1 "Rozbudowa i modernizacja infrastruktury transportowej warunkującej rozwój regionalny"
Podziałanie 5.1.6." Infastruktura drogowa warunkująca rozwój regionalny"
Tytuł projektu "Przebudowa drogi powiatowej nr 1103 N na odcinku Kazimierzowo - Wikrowo od km 3 + 643 do km 5 + 543 i remont odnowa nawierzchni) na odcinku Gronowo Elbląskie – Stare Dolno od km 17 + 000 do km 28 + 781"
Okres realizacji - 2009-2010
Wartość inwestycji: 5733693,66, kwota dotacji: 3833078,30
Wkład powiatu elbląskiego: 1900 615,36
Opis projektu - działania projektowe polegały na:
A. przebudowie drogi na odcinku Kazimierzowo - Wikrowo - poprzez poszerzenie istniejącej nawierzchni bitumicznej z szer.5,0 m do 5,5 - 6,0 m. Na odcinku przez osiedle Adamowo w km 3+913 do km 4+333 zaprojektowano przekrój półuliczny z chodnikiem od strony osiedla. Zaprojektowano również dwie zatoki autobusowe oraz zjazdy do każdej posesji osiedla Adamowo. Przebudowa drogi polegała na wykonaniu nowej nawierzchni wraz z poszerzeniem do szer. 5,5 m w przekroju szlakowym oraz 6,0 m w przekroju półulicznym z chodnikiem o szer. 1,25 m od strony osiedla oraz budowy 2 zatok autobusowych. Początek przebudowy przewidziano na skrzyżowaniu z droga nr 7 w miejscu planowanego zakończeniu robót związanych z przebudowa drogi krajowej nr 7 na odcinku Jazowa - Elbląg. Zakończenie robót zlokalizowane jest w miejscu zakończenia przebudowy drogi powiatowej nr 09180 Helenowo - Elbląg.
B. remoncie drogi na odcinku Gronowo Elbląskie - Stare Dolno, który obejmował:
- oczyszczenie nawierzchni i skropienie bitumem,
- frezowanie warstw nawierzchni asfaltowej na zimno o głębokości do 5 cm oraz wzmocnienie nawierzchni poprzez: mechaniczne wyrównanie istniejącej nawierzchni mieszanką mineralno-bitumiczna asfaltowa, grysowo-żwirowa standard II) w ilości 75 kg/m2 na całym odcinku, wyrównanie istniejącej nawierzchni tłuczniem sortowanym, grubość warstwy po zagęszczeniu mechanicznym 10 cm, ułożenie warstwy pośredniej z geosiatkio wytrzymałości na rozciąganie wzdłuż i w poprzek o Rn 90 kN/m oraz wykonanie warstwy ścieralnej z mieszkanki mineralno-bitumicznej asfaltowej, grysowej, grubości po zagęszczeniu 5 cm na całym odcinku).
Dodatkowo wykonany został remont przepustu w ciągu drogi powiatowej nr 1103N Gronowo Elbląskie - Stare Dolno.
PROJEKT NR 5
Regionalny Program Operacyjny Warmia - Mazury na lata 2007 - 2013
Priorytet: "Infrastruktura społeczna"
Działanie 3.1 "Inwestycje w infrastrukturę edukacyjną"
Tytuł projektu "Modernizacja budynku Zespołu Szkół w Pasłęku z przeznaczeniem na uruchomienie kształcenia w zawodzie technik hotelarstwa"
Okres realizacji - 2009-2011
Wartość inwestycji: 1 258 002,26, kwota dotacji: 876 644,28
Wkład powiatu elbląskiego: 381 357,98
Opis projektu: Projekt obejmuje modernizację i wyposażenie istniejącego budynku Zespołu Szkół w Pasłęku oraz budowę łącznika z przeznaczeniem na uruchomienie kształcenia w zawodzie technik hotelarstwa. W pierwszym roku funkcjonowania placówki - roku szkolnym 2011/2012 – na kierunek: technik hotelarstwa zakłada się uruchomienie 1 oddziału. Dzięki zrealizowaniu projektu bezpośrednio powstaną dwa nowe miejsca pracy: na stanowisku nauczyciela przedmiotów zawodowych oraz robotnika gospodarczego.
PROJEKT NR 6
Regionalny Program Operacyjny Warmia - Mazury na lata 2007 - 2013
Priorytet: 5 "Infrastruktura transportowa regionalna i lokalna"
Działanie 5.1 "Rozbudowa i modernizacja infrastruktury transportowej warunkującej rozwój regionalny"
Podziałanie 5.1.6." Infastruktura drogowa warunkująca rozwój regionalny"
Tytuł projektu "Przebudowa drogi powiatowej nr 1103 N Bielnik Drugi – Jegłownik – Gronowo Elbląskie – Stare Dolno – Marwica na odcinku Stare Dolno – Powodowo – Wysoka od km 21 +048 do km 23 + 248 o długości 2,2 km, Gm. Rychliki"
Okres realizacji – 2010 r.
Wartość inwestycji: 4 791 121,03, kwota dotacji: 3 115 084,63
Wkład powiatu elbląskiego: 1 676 036,40
Opis projektu - prace budowlane polegały na:
A. przebudowie drogi na odcinku Stare Dolno - Powodowo - Wysoka - polegały na poszerzeniu istniejącej nawierzchni bitumicznej z szerokości 4,0 m do 5,5 m.
W ramach przebudowy drogi przeprowadzone zostały następujące działania:
- zmianie uległ układ sytuacyjny drogi, a także rozwiązania wysokościowe,
- przeprowadzone zostało odwodnienie terenu,
- roboty ziemne polegające na wykonaniu m.in. nasypów,
- zmiana konstrukcji nawierzchni - na przebudowanym odcinku drogi przyjęto kategorie ruchu KR3. Wzmocnienie istniejącej konstrukcji nawierzchni obliczono w oparciu o mechanistyczne metody projektowania.
B. remoncie mostu i przepustów – wykonane roboty remontowe miały na celu przywrócenie właściwego stanu technicznego istniejących obiektów. Po ich wykonaniu nastąpiła poprawa bezpieczeństwa korzystania z obiektów oraz polepszenie w odprowadzeniu wód z terenu zlewni. Wykonane zostały umocnienia wlotów i wylotów żelbetowymi ścianami czołowymi oraz dno na wlocie i wylocie kamieniem na podbudowie z betonu. Remont mostu polegał na wymianie nawierzchni asfaltowej izolacji płyty żelbetowej wg projektu drogowego usunięciu luźnego betonu, wypełnieniu ubytków, oczyszczeniu i pomalowaniu balustrad stalowych. Widoczne zbrojenie zostało oczyszczone z korozji, a następnie zabezpieczone antykorozyjnie i wypełnione zostały ubytki betonem. Po obu stronach mostu za przyczółkami wykonane zostały płyty przejściowe, schodkowe, a także betonowe. Po obu stronach przyczółków wykonano w miejscu istniejących) cieki skarpowe wykonane z elementów prefabrykowanych.
PROJEKT NR 7
Regionalny Program Operacyjny Warmia - Mazury na lata 2007 - 2013
Priorytet: 5 "Infrastruktura transportowa regionalna i lokalna"
Działanie 5.2 "Infrastruktura transportowa służąca rozwojowi lokalnemu"
Podziałanie 5.2.1." Infastruktura drogowa warunkująca rozwój lokalny"
Tytuł projektu "Przebudowa drogi powiatowej nr 1145 N Milejewo – Nowe Monasterzysko – Młynary – odcinek Milejewo – Majewo od km 0 + 000 do km 2 + 656,80"
Okres realizacji – 2010 r.
Wartość inwestycji: 3 814 888,28, kwota dotacji: 2 629 832,08
Wkład powiatu elbląskiego: 1 185 056,20
Opis projektu: przebudowa polegała na poszerzeniu, wyprofilowaniu i wzmocnieniu istniejącej nawierzchni bitumicznej do przeniesienia obciążenia KR3, oraz wykonaniu chodników na terenie zabudowy wsi Milejewo i wsi Majewo, wykonaniu miejsc postojowych w miejscowości Milejewo, wykonaniu zatok autobusowych w miejscowości Majewo, wykonaniu instalacji odwodnienia drogi we wsi Milejewo zjazdów do posesji oraz dróg polnych, remontu istniejących przepustów pod drogą.
PROJEKT NR 8
Regionalny Program Operacyjny Warmia - Mazury na lata 2007 – 2013
Priorytet: 2 „Turystyka”
Działanie: 2.1 "Wzrost potencjału turystycznego"
Poddziałanie 2.1.4 "Publiczna infrastruktura turystyczna i okołoturystyczna"
Tytuł projektu "Budowa bazy rekreacyjno-biwakowej przy pochylni Buczyniec"
Okres realizacji - 2008-2009
Wartość inwestycji: 1 512 078,19, kwota dotacji: 1 074 144,39
Wkład powiatu elbląskiego: 437 933,80
Opis projektu: w skład inwestycji wchodzi budowa części biwakowej, budowa części rekreacyjnej, budowa boisk i placu zabaw, drogi dojazdowej wraz z parkingami, budowa pomostu, budowa niezbędnej infrastruktury technicznej przyłącze energetyczne, doprowadzenie wody budowa ogrodzenia oraz 4 wiat zadaszenia).
PROJEKT NR 9
Regionalny Program Operacyjny Warmia i Mazury 2007-2013
Priorytet: VI
Działanie: 6.2
Tytuł projektu: „Zmniejszenie zużycia energii poprzez budowę kolektorów słonecznych w całorocznych obiektach użyteczności publicznej powiatu elbląskiego".
Okres realizacji projektu: 01.03.2010 r. – 30.11.2012 r.
Ogólna wartość projektu: 1.254.223,37 zł
Uzyskana kwota dofinansowania: 1.003.378,68 zł
Opis projektu:
W ramach projektu wykonano instalacje solarne w sześciu obiektach użyteczności publicznej: Domu Pomocy Społecznej w Tolkmicku, Zakładzie Aktywności Zawodowej w Kamionku Wielkim, Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Kamionku, Domu Pomocy Społecznej w Rangórach, Domu Społecznej we Władysławowie i Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku.
W całym przedsięwzięciu wykorzystano 275 urządzenia jednostki wytwarzania energii cieplnej przy wykorzystaniu energii cieplnej o łącznej powierzchni 631,9 m2, co w przyszłości pozwoli na zaspokojenie ponad 50 procent zapotrzebowania na ciepłą wodę. Inwestycja była realizowana w ramach projektu „Zmniejszenie zużycia energii poprzez budowę kolektorów słonecznych w całorocznych obiektach użyteczności publicznej powiatu elbląskiego".
Instalacje kolektorów słonecznych wykorzystywać będą energię słońca do wspomagania produkcji ciepłej wody użytkowej, a tym samym umożliwią osiągnięcie zakładanego efektu ekologicznego. Nie bez znaczenia pozostaje też aspekt finansowy. Szacuje się, że roczne oszczędności wyniosą od kilkudziesięciu do nawet kilkuset tysięcy złotych.
PROJEKT NR 10
Regionalny Program Operacyjny Warmia i Mazury 2007-2013
Priorytet: VII
Działanie: 7.2
Tytuł projektu: „E-region powiatu elbląskiego: usługi dla przedsiębiorców”.
Okres realizacji projektu: 18.08.2011 r. – 28.06.2013 r.
Ogólna wartość projektu: 1.682.027,46 zł
Uzyskana kwota dofinansowania: 1.429.723,34 zł
Opis projektu:
Projekt realizowany jest głównie w Starostwie Powiatowym w Elblągu, choć jego oddziaływanie obejmie cały obszar powiatu. Zakupiony zostanie nowoczesny, wysokiej klasy sprzęt teleinformatyczny, na bazie którego zostaną stworzone interaktywne tematyczne portale internetowe: gospodarczy, turystyczny, drogowy oraz moduły: analityczny i statystyczny, urbanistyki, stacji kontroli pojazdów, zamówień publicznych, geodezyjny – mapy cyfrowe, geodezyjny – operaty techniczne, środowiskowy i ankietowy. Uruchomiony zostanie również system powiadamiania e-mail o szerokim spektrum funkcjonalności: począwszy od informacji o klęskach żywiołowych poprzez informacje o zdarzeniach gospodarczych np. przetargach skończywszy na informacjach o imprezach kulturalnych i wydarzeniach w regionie.
Dzięki wdrożeniu projektu mieszkańcy powiatu elbląskiego będą mogli załatwiać wiele spraw bez konieczności osobistego stawiennictwa w urzędzie, podniesie się poziom jakości obsługi przedsiębiorców. Usprawniona zostanie obsługa interesantów i znacznemu skróceniu ulegnie czas załatwiania poszczególnych spraw.
PROJEKT NR 11
Regionalny Program Operacyjny Warmia i Mazury 2007-2013
Oś Priorytetowa 7 – „Infrastruktura społeczeństwa informacyjnego”
Działanie 7.2 –“Promocja i ułatwienie dostępu do usług teleinformatycznych”
Poddziałanie 7.2.1 - “Usługi i aplikacje dla obywateli” PRO 2007-2013.
Tytuł projektu : “E-pacjent – informatyzacja w zakresie obsługi pacjenta oraz wdrożenie e-usług w Szpitalu Powiatowym w Pasłęku”.
Realizacja projektu związana była z zakupem sprzętu komputerowego oraz wyposażenia szpitala w zintegrowany system informatyczny, system identyfikacji pacjenta, zakup programów komputerowych oraz sprzętu. Przedsięwzięcie umożliwiło przedstawienie on-line szpitalnej oferty pacjentom oraz usprawnienie pracy zakładu opieki zdrowotnej. W ramach projektu wykonano sieć internetową, zakupiono i wdrożono oprogramowanie dla części białej i szarej, zakupiono sprzęt komputerowy (stacja robocza szt. 53, monitory szt. 53, UPS szt. 53, oprogramowanie podstawowe szt. 46, Laptop szt. 3, Tablet szt. Drukarka do opasek na rękę pacjenta szt. 3, Drukarki szt. 17), serwer podstawowy oraz serwer backupowy. Projekt przyczynił się do radykalnej poprawy zarządzania, obsługi Instytucji i użytkowników, wpłyną na dostępność do usług e–zdrowie i w oczywisty sposób do przyrostu ilości usług cyfrowych oraz ilości treści oferowanych drogą elektroniczną dla mieszkańców regionu, a przez to również do wywarcia pozytywnego wpływu na rozwój i budowę społeczeństwa informacyjnego.
Zgodnie z umową wartość Projektu wyniosła 796 601,06 zł wydatki kwalifikowalne 796 601,06 zł w tym dofinansowanie ze środków EFRR w kwocie 677 110,89 zł, co stanowi 85 % wydatków kwalifikowalnych. Środki własne szpitala to kwota 119 490,17 zł (15% wydatków kwalifikowanych).
Rozpoczęcie inwestycji 20.09.2012 r. – zakończenie finansowe 30.06.2014 r.
- Szczegóły
- Kategoria: Projekty dofin. z UE i inne
PROJEKT NR 1
Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013
Priorytet: IX
Działanie: 9.2
Tytuł projektu: „Nabycie umiejętności poszukiwania pracy przez uczniów szkół zawodowych na polskim i europejskim rynku pracy”.
Miejsce realizacji projektu: Zespół Szkół w Pasłęku
Okres realizacji projektu: 05.01.2009 – 30.06.2009 r.
Ogólna wartość projektu: 51.305,27 zł
Uzyskana kwota dofinansowania: 44.763,85 zł
Ilość osób uczestniczących w projekcie: 30 uczniów
Opis projektu: Udział w projekcie umożliwi dziewczętom i chłopcom z Zasadniczej Szkoły Zawodowej i Technikum Handlowego naukę efektywnego poszukiwania informacji o funkcjonowaniu rynku pracy z wykorzystaniem nowych technologii informacyjnych, internetu i e-learningu, oceną własnych możliwości i umiejętności, racjonalnego zarządzania swoim czasem. Projekt zapewni uczniom dostosowanie się do wymogów ciągle zmieniającego się rynku pracy, budowanie poczucia odpowiedzialności za swój rozwój i poprawi perspektywę dalszej edukacji lub kariery zawodowej.
Więcej informacji o projekcie w załączniku
PROJEKT NR 2
Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013
Priorytet: IX
Działanie: 9.2
Tytuł projektu: „Niwelowanie różnic edukacyjnych uczniów szkół zawodowych w zakresie języków obcych, matematyki i zajęć przygotowujących do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe”
Miejsce realizacji projektu: Zespół Szkół w Pasłęku
Okres realizacji projektu: 01.09.2008 – 28.08.2009 r.
Ogólna wartość projektu: 51.923,80 zł
Uzyskana kwota dofinansowania: 45.303,52 zł
Ilość osób uczestniczących w projekcie: 90 uczniów
Opis projektu: Wsparciem zostali objęci uczniowie, którzy wywodzą się z zagrożonych długotrwałym bezrobociem środowisk wiejskich i małomiasteczkowych oraz mają utrudniony dostęp do edukacji i niską motywację do nauki. Projekt założył realizację dodatkowych zajęć edukacyjnych z języków obcych, matematyki i zajęć specjalistycznych, co umożliwi uczniom szkół zawodowych wyrównać braki edukacyjne oraz dać większą szansę na dalszą edukację na wyższych uczelniach.
Więcej informacji o projekcie w załączniku
PROJEKT NR 3
Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013
Priorytet: IX
Działanie: 9.2
Tytuł projektu: „Podniesienie poziomu kwalifikacji zawodowych uczniów szkół zawodowych w celu zwiększenia szans na zatrudnienie na lokalnym i regionalnym rynku pracy we współpracy z pracodawcami”.
Miejsce realizacji projektu: Zespół Szkół w Pasłęku
Okres realizacji projektu: 01.09.2008 – 28.02.2009 r.
Ogólna wartość projektu: 51.859,95 zł
Uzyskana kwota dofinansowania: 45.247,81 zł
Ilość osób uczestniczących w projekcie: 30 uczniów
Opis projektu: Uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej i Technikum Handlowego uczestniczący w projekcie nabędą umiejętności i kwalifikacje z zakresu poruszania się po rynku pracy, przełamywania barier w kontaktach uczeń – pracodawca oraz sporządzania dokumentów związanych z poszukiwaniem pracy.
Więcej informacji o projekcie w załączniku
PROJEKT NR 4
Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013
Priorytet: IX
Działanie: 9.2
Tytuł projektu: „Młodzi, ambitni, atrakcyjni zawodowo – szansą rozwoju regionu”.
Miejsce realizacji projektu: Zespół Szkół w Gronowie Górnym
Okres realizacji projektu: 15.08.2008 – 15.07.2009 r.
Ogólna wartość projektu: 51.078,00 zł
Uzyskana kwota dofinansowania: 44.565,56 zł
Ilość osób uczestniczących w projekcie: 68 uczniów
Opis projektu: Projekt zakłada wyrównanie poziomu edukacyjnego i podniesienie kwalifikacji zawodowych uczniów w zawodach technik agrobiznesu, technik organizacji usług gastronomicznych i technik plastyk m.in. poprzez realizację dodatkowych zajęć z języka obcego, technik graficznych i warsztatów w specjalistycznych pracowniach.
Więcej informacji o projekcie w załączniku
PROJEKT NR 5
Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013
Priorytet: IX
Działanie: 9.2
Tytuł projektu: „Technik z uprawnieniami do kierowania pojazdem samochodowym i ciągnikiem”
Miejsce realizacji projektu: Zespół Szkół w Gronowie Górnym
Okres realizacji projektu: 01.09.2008 – 31.07.2009 r.
Ogólna wartość projektu: 52.212,84 zł
Uzyskana kwota dofinansowania: 45.555,70 zł
Ilość osób uczestniczących w projekcie: 22 uczniów
Opis projektu: Projekt zakłada organizację dla uczniów Technikum Agrobiznesu dodatkowych kursów na prawo jazdy kategorii B i T. Uczniowie uczestniczący w projekcie uzyskają dodatkowe kwalifikacje, co może mieć duże korzystne znaczenie przy poszukiwaniu pracy lub być wykorzystane przy prowadzeniu własnego gospodarstwa rolnego.
Więcej informacji o projekcie w załączniku
PROJEKT NR 6
Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013
Priorytet: IX
Działanie: 9.2
Tytuł projektu: „Edukacja zawodowa drogą do sukcesu”.
Miejsce realizacji projektu: Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku
Okres realizacji projektu: 01.12.2008 – 30.09.2009 r.
Ogólna wartość projektu: 73.488,10 zł
Uzyskana kwota dofinansowania: 64.118,37 zł
Ilość osób uczestniczących w projekcie: 40 uczniów
Opis projektu: Projekt ma na celu podniesienie kwalifikacji zawodowych uczniów klas zawodowych kształcących w zawodach: mechanik operator maszyn i pojazdów rolniczych oraz mechanik pojazdów samochodowych w ZSEiT w Pasłęku, udoskonalenie procesu kształcenia oraz dostosowanie umiejętności uczniów do potrzeb rynku pracy.
Więcej informacji o projekcie w załączniku
PROJEKT NR 7
Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013
Priorytet: IX
Działanie: 9.2
Tytuł projektu: „Nasz uczeń konkurencją na rynku gastronomicznym – umiesz więcej, możesz więcej”
Miejsce realizacji projektu: Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku
Okres realizacji projektu: 01.12.008-31.08.2009 r.
Ogólna wartość projektu: 80.914,00 zł
Uzyskana kwota dofinansowania: 70.385,94 zł
Ilość osób uczestniczących w projekcie: 30 uczniów
Opis projektu: Projekt skierowany jest do uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku, którzy podjęli kształcenie w zawodzie: kucharz małej gastronomii i technik organizacji usług gastronomicznych. Wyłoniona 30 osobowa grupa uczniów będzie miała możliwość poszerzyć swoje kwalifikacje oraz wzmocnić cechy niezbędne do efektywnej i odpowiedzialnej pracy zawodowej oraz odnalezienia się na rynku pracy.
Więcej informacji o projekcie w załączniku
PROJEKT NR 8
Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013
Priorytet: IX
Działanie: 9.2
Tytuł projektu: „Do sukcesu na kółkach – podniesienie kwalifikacji zawodowych uczniów szkół zawodowych kończących się maturą w ZSEiT w Pasłęku”
Miejsce realizacji projektu: Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku
Okres realizacji projektu: 05.01.2009-28.01.2010 r.
Ogólna wartość projektu: 99.670,74 zł
Uzyskana kwota dofinansowania: 86.929,71 zł
Ilość osób uczestniczących w projekcie: 60 uczniów
Opis projektu: Projekt zakłada podniesienie kwalifikacji zawodowych i podniesienie jakości procesu kształcenia 60 uczniów z ZSEiT w Pasłęku poprzez zorganizowanie 4 dodatkowych zajęć pozalekcyjnych i pozaszkolnych z matematyki, fizyki, informatyki, biologii, chemii, geografii.
Więcej informacji o projekcie w załączniku
PROJEKT NR 9
Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013
Priorytet: IX
Działanie: 9.1
Poddziałanie: 9.1.2
Tytuł projektu: „Podnoszenie mobilności edukacyjnej uczniów liceum ogólnokształcącego w kierunku wszechstronnego wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych w karierze szkolnej”
Miejsce realizacji projektu: Zespół Szkół w Pasłęku
Okres realizacji projektu: 01.09.2008-31.07.2009 r.
Ogólna wartość projektu: 103.971,00 zł
Uzyskana kwota dofinansowania: 103.971,00 zł
Ilość osób uczestniczących w projekcie: 132 uczniów
Opis projektu: Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego uczestniczący w projekcie zdobędą umiejętności poruszania się po nowych technologiach informacyjno-komunikacyjnych i ich przetwarzania oraz wykorzystywania, szczególnie z zakresu przedmiotów ogólnokształcących, w tym języków obcych i nauk przyrodniczo – matematycznych.
Więcej informacji o projekcie w załączniku
PROJEKT NR 10
Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013
Priorytet: IX
Działanie: 9.1
Poddziałanie: 9.1.2
Tytuł projektu: „Od gimnazjalisty do maturzysty”.
Miejsce realizacji projektu: Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku
Okres realizacji projektu: 01.11.2008-31.08.2010 r.
Ogólna wartość projektu: 206.656,00 zł
Uzyskana kwota dofinansowania: 206.656,00 zł
Ilość osób uczestniczących w projekcie: 120 uczniów
Opis projektu: Wsparciem objęta będzie młodzież szkół gimnazjalnych z terenu Pasłęka oraz okolicznych małych miejscowości wokół Pasłęka. Realizacja projektu przyczyni się do wyrównania dysproporcji młodzieży w zakresie korzystania z poradnictwa zawodowego, posługiwania się językiem obcym i technologią informacyjną.
Więcej informacji o projekcie w załączniku
PROJEKT NR 11
Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013
Priorytet: VII
Działanie: 7.1. „Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji”
Poddziałanie 7.1.2 „Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji poprzez powiatowe centra pomocy rodzinie”.
Tytuł projektu: „Nie – wykluczeniu społecznemu”
Miejsce realizacji projektu: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Elblągu
Okres realizacji projektu: 01.08.2008 – 31.12.2012 r.
Ogólna wartość projektu: 664.783,35 zł.
Uzyskana kwota dofinansowania: 565.066,12 zł.
Ilość osób uczestniczących w projekcie: 72 osoby niepełnosprawne.
Opis projektu: Wsparciem zostały objęte osoby niepełnosprawne, mieszkańcy powiatu elbląskiego. 22 osoby niepełnosprawne, z którymi podpisano kontrakty socjalne, począwszy od września 2008 roku, 1 raz w tygodniu uczestniczył w zajęciach organizowanych przez Klub Aktywności Osób Niepełnosprawnych w Przezmarku. 50 osób skorzystało z działalności Punktu Informacyjno-Doradczego dla Osób Niepełnosprawnych, który została uruchomiony w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Elblągu.
PROJEKT NR 12
Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013
Priorytet: IX
Działanie: 9.5
Tytuł projektu: „Dobrze przygotowana prezentacja to do sukcesu droga realna”.
Miejsce realizacji projektu: Zespół Szkół w Pasłęku
Okres realizacji projektu: 01.09.2009 – 28.02.2010 r.
Ogólna wartość projektu: 48 838,50 zł
Uzyskana kwota dofinansowania: 48 838,50 zł
Ilość osób uczestniczących w projekcie: 48 uczniów + 48 rodziców
Opis projektu: Realizacja projektu ma na celu poszerzenie wiadomości i umiejętności z jęz. polskiego, rozwój zainteresowań humanistycznych, kształtowanie doznań estetycznych, przełamywanie psychicznej blokady przed prezentacja publiczną, zapamiętywanie tekstu, zwiększenie zdawalności na egzaminie ustnym, umiejętność radzenia sobie ze stresem. Podniesienie poziomu wiedzy i umiejętności humanistycznych zapewni wzrost jakości kształcenia ogólnego w szkole, poprawi perspektywy dalszej edukacji lub kariery zawodowej uczniów.
PROJEKT NR 13
Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013
Priorytet: IX
Działanie: 9.5
Tytuł projektu: „Podniesienie poziomu języka angielskiego zawodowego szansą na rozwój zawodowy uczniów.”
Miejsce realizacji projektu: Zespół Szkół w Pasłęku
Okres realizacji projektu: 01.09.2009 – 28.02.2010 r.
Ogólna wartość projektu: 49 498,50 zł
Uzyskana kwota dofinansowania: 49 498,50 zł
Ilość osób uczestniczących w projekcie: 36 uczniów + 36 rodziców
Opis projektu: Udział w projekcie umożliwi uczniom z Technikum Handlowego w Pasłęku podniesienie poziomu kwalifikacji zawodowych w zakresie języka angielskiego zawodowego oraz zapewni pomoc rodzicom uczniów w procesie wychowania. Podjęte działania przyczynią się do podwyższenia wyników Egzaminu Potwierdzającego Kwalifikacje Zawodowe, wpłyną na mobilność edukacyjną uczniów. Celami szczegółowymi projektu są: podniesienie poziomu umiejętności nawiązywania kontaktów handlowych, tworzenia pism handlowych, oferty handlowej w języku angielskim, umocnienie potencjału osobowego, przełamanie barier w kontaktach rodzice, uczniowie, szkoła, pracodawcy.
PROJEKT NR 14
Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013
Priorytet: IX
Działanie: 9.2
Tytuł projektu: „Matematyka w szkole i w pracy”.
Miejsce realizacji projektu: Zespół Szkół w Pasłęku
Okres realizacji projektu: 01.09.2009 – 31.08.2010 r.
Ogólna wartość projektu: 179 682,00 zł
Uzyskana kwota dofinansowania: 156 772,54 zł
Ilość osób uczestniczących w projekcie: 120 uczniów
Opis projektu: Celem projektu jest podniesienie poziomu wiedzy i umiejętności z matematyki u 50 uczniów z Zespołu Szkół w Pasłęku, 50 uczniów z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku oraz 20 uczniów z Zespołu Szkół w Gronowie Górnym. Łącznie w projekcie uczestniczy 120 uczniów. Projekt zakłada zmniejszenie różnic edukacyjnych wśród uczniów wykazujących niskie osiągnięcia z matematyki poprzez udział w zajęciach dydaktyczno-wyrównawczych, kształcenie umiejętności wyszukiwania, analizowania, przetwarzania informacji koniecznych do zdawania egzaminów zewnętrznych egzamin maturalny i zawodowy) przy wykorzystaniu ICP oraz kształcenie pozytywnego nastawienia do podejmowania wysiłku intelektualnego, wyrabianie samodzielności, systematyczności, pracowitości.
PROJEKT NR 15
Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013
Priorytet: IX
Działanie: 9.2
Tytuł projektu: „Dodatkowe umiejętności w wykształceniu zawodowym perspektywą na lepszą
przyszłość”
Miejsce realizacji projektu: Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku
Okres realizacji projektu: 01.09.2009 – 31.08.2010 r.
Ogólna wartość projektu: 403 301,80 zł
Uzyskana kwota dofinansowania: 351 880,82 zł
Ilość osób uczestniczących w projekcie: 120 uczniów
Opis projektu: Celem projektu jest podniesienie kwalifikacji zawodowych dla 120 uczniów 90 uczniów ZSEiT w Pasłęku oraz 30 - ZS w Pasłęku). Poprzez organizację zajęć pozalekcyjnych, przeprowadzenie kursów zawodowych podnoszących kwalifikacje oraz organizację wycieczek dydaktycznych uczniowie uzyskają kwalifikacje odpowiadające potrzebom rynku pracy i wymaganiom pracodawców. Projekt skierowany jest do uczniów ZSEiT oraz ZS w Pasłęku kształconych w zawodach: kucharz małej gastronomii, technik organizacji usług gastronomicznych, technik ekonomista, technik agrobiznesu, technik handlowiec, technolog robót wykończeniowych w budownictwie oraz mechanik samochodowy.
PROJEKT NR 16
Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013
Priorytet: IX
Działanie: 9.1.2
Tytuł projektu: „Sukces maturalny młodzieży powiatu elbląskiego z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych szansą zrealizowania planów życiowych”.
Miejsce realizacji projektu: Zespół Szkół w Pasłęku
Okres realizacji projektu: 01.09.2009 – 31.08.2010 r.
Ogólna wartość projektu: 201 590,80 zł
Uzyskana kwota dofinansowania: 201 590,80 zł
Ilość osób uczestniczących w projekcie: 195 uczniów
Opis projektu: Celem projektu jest podniesienie poziomu wiedzy i umiejętności z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych u 182 uczniów LO z Zespołu Szkół w Pasłęku i 13 uczniów LO z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku. Mając na uwadze maturalny sukces młodzieży, projekt stwarza bogaty i skuteczny system wsparcia dydaktycznego, poprzez atrakcyjne sposoby pogłębiania wiedzy i umiejętności, w tym zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze - wyrównanie braków matematycznych, powtórzenie i utrwalenie materiału maturalnego oraz zajęcia pozalekcyjne z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych z wykorzystaniem ICT - rozwój zainteresowań uczniów, zachęcenie do zdawania przedmiotów ścisłych w zakresie rozszerzonym i studiowania kierunków technicznych. Projektem objęci zostaną uczniowie LO kl. II i III z ZS i ZSEiT w Pasłęku, którzy zgłoszą chęć wyrównania i podniesienia wiedzy oraz umiejętności z zakresu: matematyki, biologii, chemii, fizyki lub geografii przy wykorzystaniu techn. ICT.
PROJEKT NR 17
Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013
Priorytet: VII Promocja integracji społecznej
Działanie: 7.3 Inicjatywy lokalne na rzecz aktywnej integracji
Tytuł projektu: „Szansa”.
Miejsce realizacji projektu: Zespół Szkół Zawodowych w Pasłęku
Okres realizacji projektu: 01.02.2010 – 30.07.2010 r.
Ogólna wartość projektu: 44 216, 00 zł
Uzyskana kwota dofinansowania: 44 216, 00 zł
Ilość osób uczestniczących w projekcie: 30 uczniów
Opis projektu: Celem głównym projektu jest zaktywizowanie społeczne i zawodowe 30 słuchaczy Zespołu Szkół Zawodowych w Pasłęku zagrożonych wykluczeniem społecznym, w okresie luty – lipiec 2010r. Poradnictwo psychospołeczne umożliwi uczniom zwiększenie poczucia własnej wartości, zwiększenie motywacji do nauki, nabycie umiejętności radzenia sobie ze stresem oraz zwiększenie poczucia odpowiedzialności za wykonywane działania, natomiast poradnictwo zawodowe oraz zajęcia wyrównywania szans edukacyjnych umożliwią nabycie umiejętności poruszania się po rynku pracy.
PROJEKT NR 18
Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013
Priorytet: VII Promocja integracji społecznej
Działanie: 7.2 Przeciwdziałanie wykluczeniu i wzmocnienie sektora ekonomii społecznej
Poddziałanie: Aktywizacja zawodowa i społeczna osób zagrożonych wykluczeniem społecznym
Tytuł projektu: „Zadbaj o swoje kwalifikacje”.
Miejsce realizacji projektu: Zespół Szkół w Pasłęku
Okres realizacji projektu: 01.02.2010 – 30.04.2011 r.
Ogólna wartość projektu: 297 858,00 zł
Uzyskana kwota dofinansowania: 297 858,00 zł
Ilość osób uczestniczących w projekcie: 50 uczestników
Opis projektu: Projekt ma na celu wzrost aktywności społecznej i zawodowej u 24 osób w wieku 17-25 lat oraz 26 osób w wieku +45 zagrożonych wykluczeniem społecznym z Miasta i Gminy Pasłęk, w okresie od 01.02.2010 r. do 30.04.2011 r. Nastąpi podniesieniem kwalifikacji i kompetencji zawodowych uczestników projektu tj. poruszanie się po rynku pracy, pisanie dokumentów aplikacyjnych przy wykorzystaniu technologii ICT oraz wzmocnienie psychologiczno-aktywizujące osób w zakresie radzenia sobie ze stresem, motywowanie do zmian, umocnienie potencjału osobowego, pokonywanie barier komunikowania oraz wzmocnienie psychospołeczne.
PROJEKT NR 19
Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013
Priorytet: IX
Działanie: 9.2
Tytuł projektu: „Fundamenty przyszłości”
Miejsce realizacji projektu: Zespół Szkół w Pasłęku
Okres realizacji projektu: 01.02.2011 – 29.02.2012 r.
Ogólna wartość projektu: 269.466,00 zł
Uzyskana kwota dofinansowania: 235.108,00 zł
Ilość osób uczestniczących w projekcie: 120 uczniów
Opis projektu: Udział w projekcie ma na celu zwiększenie poziomu zdawalności egzaminów zawodowych i maturalnych poprzez podniesienie poziomu wiedzy i umiejętności z matematyki i przedmiotów zawodowych dzięki zajęciom dydaktyczno-wyrównawczym i pozalekcyjnym, rozwój praktycznych umiejętności i kompetencji zawodowych 72 uczniów z Zespołu Szkół oraz 48 uczniów z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku poprzez udział w praktykach, stażach, kursach, wyjazdach i wykładach z przedstawicielami rynku pracy; wzmacnianie i rozwój umiejętności i kompetencji psycho-zawodowych oraz kontaktów interpersonalnych, jak również łamanie stereotypów związanych z postrzeganiem kobiet i mężczyzn na rynku pracy.
PROJEKT NR 20
Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013
Priorytet: IX
Działanie: 9.2
Tytuł projektu: „Wiedza i umiejętności zawodowe to nasz kapitał na jutro”
Miejsce realizacji projektu: Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku
Okres realizacji projektu: 01.03.2011 – 31.03.2012 r.
Ogólna wartość projektu: 487.351,28 zł
Uzyskana kwota dofinansowania: 425.213,98 zł
Ilość osób uczestniczących w projekcie: 72 uczniów
Opis projektu: Projekt zakłada podniesienie kwalifikacji zawodowych uczniów, udoskonalenie procesu kształcenia, jak również dostosowanie ich umiejętności do potrzeb rynku pracy. Realizacja projektu daje również możliwość zwiększenia atrakcyjności oferty edukacyjnej szkoły w ramach nauczanych zawodów.
PROJEKT NR 21
Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013
Priorytet: IX
Działanie: 9.2
Tytuł projektu: „Zawodowe filary sukcesu”
Miejsce realizacji projektu: Zespół Szkół w Pasłęku
Okres realizacji projektu: 01.10.2011 – 31.08.2013 r.
Ogólna wartość projektu: 373.723,00 zł
Uzyskana kwota dofinansowania: 326.063,00 zł
Ilość osób uczestniczących w projekcie: 90 uczniów
Opis projektu: Projekt ma na celu podniesienie: poziomu kompetencji kluczowych, rozwój umiejętności i kompetencji zawodowych, umiejętności posługiwania się językiem ojczystym i językiem obcym, kompetencji matematycznych oraz ICT, praktycznych umiejętności zawodowych we współpracy z pracodawcami, jak również wzmacnianie i rozwój umiejętności psycho-zawodowych oraz kontaktów interpersonalnych.
PROJEKT NR 22
Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013
Priorytet: IX
Działanie: 9.1
Poddziałanie: 9.1.2
Tytuł projektu: „Z nauką i techniką w świat bez ograniczeń”
Miejsce realizacji projektu: Zespół Szkół w Pasłęku
Okres realizacji projektu: 01.08.2011 – 31.08.2013 r.
Ogólna wartość projektu: 290.054,00 zł
Uzyskana kwota dofinansowania: 290.054,00 zł
Ilość osób uczestniczących w projekcie: 172 uczniów
Opis projektu: Projekt skierowany jest do uczniów LO z Zespołu Szkół w Pasłęku i ma na celu podniesienie ich poziomu kompetencji matematyczno-przyrodniczych, jak również podniesienie umiejętności myślenia i analizowania przy wykorzystaniu ICT oraz wzmacnianie i rozwój umiejętności psycho-zawodowo-prawnych oraz kontaktów interpersonalnych.
PROJEKTNR 23
Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013
Priorytet: V
Działanie: 5.2
Tytuł projektu: „Doskonalenie umiejętności pracowników JST w powiecie elbląskim szansą rozwoju regionu”.
Okres realizacji projektu: 01.08.2010 r. – 31.03.2012 r.
Ogólna wartość projektu: 803.000,00 zł
Uzyskana kwota dofinansowania: 722.700,00 zł
Ilość osób uczestniczących w projekcie: 116 pracowników
Opis projektu: Projekt realizowany był przez Powiat Elbląski w partnerstwie z Gminą Elbląg, Gminą Gronowo Elbląskie, Gminą Tolkmicko i Gminą Milejewo W ramach projektu przeprowadzono:
- szkolenia ogólne mające na celu podniesienie umiejętności urzędników w zakresie sprawnej iefektywnej obsługi klientów, budowania jakości i tworzenia pozytywnego wizerunku urzędnika icałego urzędu, oraz podniesienie podstawowych kompetencji kadry zarządzającej,
- szkolenia specjalistyczne mające na celu dostarczenie urzędnikom specjalistycznej wiedzy z zakresu niezbędnych aktów prawnych oraz specjalistycznych zagadnień, z którymi na co dzień spotykają się pracownicy administracji na swoich stanowiskach pracy,
- szkolenia specjalistyczne z zakresu stanowienia aktów prawa miejscowego oraz aktów administracyjnych mające na celu dostarczenie wiedzy niezbędnej do podniesienia jakości prawa lokalnego poprzez efektywne stanowienie uchwał i decyzji administracyjnych,
- kurs komputerowy dla osób w wieku 45+,
- spotkania w ramach „wymiany dobrych praktyk” służące wymianie doświadczeń oraz porównaniu jakości dotyczącej wybranych usług publicznych pomiędzy wszystkimi urzędami biorącymi udział wprojekcie.
W ramach projektu łącznie przeszkolono 116 urzędników, co stanowiło 67% łącznej liczby zatrudnionych w urzędach objętych projektem. Ponadto w ramach projektu skierowano 12 urzędników na studia podyplomowe z zakresu prawa publicznego i administracji, zarządzania zasobami ludzkimi i stanowienia prawa. Przeprowadzono również szereg zadań wdrożeniowych. Dotyczyły one opracowania i wdrożenia „mapy aktywności” organizacji pozarządowych, systemu „Dialog społeczny” w celu usprawnienia konsultacji społecznych oraz wdrożenia aktualizacji i ulepszeń stron internetowych urzędów partnerskich gmin i Starostwa Powiatowego. W ramach systemu ulepszeń wdrożono serwis dla niedowidzących, tłumaczenie stron internetowych na języki obce, a także opracowano i wdrożono „Wirtualny spacer” po Powiecie w ujęciu panoramicznym. Głównym celem projektu był wzrost jakości usług publicznych świadczonych przez urzędników jednostek administracji samorządowej na terenie powiatu elbląskiego, a tym samym wzrost zaufania społeczeństwa do administracji samorządowej.
PROJEKT NR 24
Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013
Priorytet: IX
Działanie: 9.2
Tytuł projektu: „Dobre wykształcenie zawodowe gwarancją dobrego jutra”.
Miejsce realizacji projektu: Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku
Okres realizacji projektu: 01.07.2013 – 31.08.2014 r.
Ogólna wartość projektu: 886593,09 zł
Uzyskana kwota dofinansowania: 773552,47 zł
Ilość osób uczestniczących w projekcie: 80 uczniów
Opis projektu: Celem projektu jest zwiększenie ilości uczniów podchodzących do zewnętrznych egzaminów zawodowych poprzez wzrost kwalifikacji zawodowych u 80 uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku w roku szkolnym 2013/14.
PROJEKT NR 25
Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013
Priorytet: IX
Działanie: 9.1.2
Tytuł projektu: „Moje kompetencje trampoliną w przyszłość zawodową”.
Miejsce realizacji projektu: Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Pasłęku
Okres realizacji projektu: 01.07.2013 – 31.03.2015 r.
Ogólna wartość projektu: 552982,68 zł
Uzyskana kwota dofinansowania: 552982,68 zł
Ilość osób uczestniczących w projekcie: 239 uczniów
Opis projektu: Celem projektu jest podniesienie kompetencji kluczowych oraz rozwój umiejętności społecznych i edukacyjnych u 239 uczniów w tym 143 dziewcząt) w dwóch Liceach Ogólnokształcących miasta Pasłęka w okresie od lipca 2013 do marca 2015 r.
PROJEKT NR 26
Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013
Priorytet: IX
Działanie: 9.2
Tytuł projektu: „Umiem – Projektuję – Pracuję”.
Miejsce realizacji projektu: Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym
Okres realizacji projektu: 01.07.2013 – 30.06.2015 r.
Ogólna wartość projektu: 341947 zł
Uzyskana kwota dofinansowania: 298347 zł
Ilość osób uczestniczących w projekcie: 60 uczniów
Opis projektu: Celem projektu jest podniesie kwalifikacji zawodowych 60 uczniów Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym 50 kobiet, 10 mężczyzn) poprzez dostosowanie oferty i metod i innowacyjnych form kształcenia do potrzeb lokalnego rynku pracy w okresie 02.09.2013 – 30.06.2015.
PROJEKT NR 27
Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013
Priorytet: IX
Działanie: 9.2
Tytuł projektu: „Na szlaku do pracy w branży turystycznej”.
Miejsce realizacji projektu: Zespół Szkół w Pasłęku
Okres realizacji projektu: 01.10.2013 – 30.06.2015 r.
Ogólna wartość projektu: 466443,04 zł
Uzyskana kwota dofinansowania: 406543,04 zł
Ilość osób uczestniczących w projekcie: 72 uczniów
Opis projektu: Celem projektu jest wzrost kompetencji kluczowych i kwalifikacji zawodowych istotnych dla lokalnego rynku pracy u 72 uczniów ZSZ i Technikum Zespołu Szkół w Pasłęku w okresie 01.10.2013 – 30.06.2015 r. poprzez zajęcia innowacyjne, kursy, staże, poradnictwo edukacyjno-zawodowe.
PROJEKT NR 28
Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013
Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach
Działanie 9.5 Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich.
Tytuł projektu: Koleżeńskie korepetycje
Miejsce realizacji projektu: Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku
Okres realizacji projektu: 08.2009-02.2010
Projekt realizowany przez SEWSM w Pasłęku przy ZSEiT
Kwota dotacji: 34 102 PLN
Opis projektu: Projekt, który trwał w ciągu I semestru roku szkolnego 2009/2010 polegał na tym, iż uczniowie wolontariusze przy współpracy z nauczycielami udzielali korepetycji swoim kolegom i koleżankom z: języka angielskiego, matematyki, chemii, fizyki i biologii. Na zakończenie projektu Komisja Konkursowa nagrodziła najlepszych wolontariuszy. Projekt miał na celu podwyższenie poziomu wiedzy z języka angielskiego, matematyki, chemii, fizyki, biologii, a także niwelowanie braków w edukacji, rozwijanie wrażliwości młodzieży na potrzeby innych, doskonalenie pracy wolontariuszy i integrację społeczności szkolnej. 3 września 2010 r. Stowarzyszenie Edukacyjne Wyrównania Szans Młodzieży w Pasłęku odwiedzili dziennikarze z Krajowego Ośrodka EFS z Warszawy. Ich celem było przygotowanie materiału filmowego na temat projektu „Koleżeńskie korepetycje", który został nominowany do Atlasu Dobrych Praktyk Inicjatyw Lokalnych PO KL. Projekt ten został wybrany spośród 112 nadesłanych do KOEFS jako jeden z tych, który służy pobudzaniu lokalnej społeczności w obszarze aktywności zawodowej, integracji środowisk i inicjatyw edukacyjnych. W ramach wizyty zostały przeprowadzone wywiady: z dyrektorem szkoły, prezesem stowarzyszenia i koordynatorem projektu, opiekunem dydaktycznym oraz uczniami-wolontariuszami na temat celu, działań i rezultatów powyższego projektu. Wynikiem tych wywiadów był 10-minutowy film, który został opublikowany na stronie krajowego ośrodka EFS.
PROJEKT NR 29
Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013
Priorytet VII: Promocja integracji społecznej
Działanie 7.3 Inicjatywy lokalne na rzecz aktywnej integracji.
Tytuł projektu: Poznaj Polskę – poznaj siebie
Miejsce realizacji projektu: Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku
Okres realizacji projektu: 02.2010-06.2012
Projekt realizowany przez SEWSM w Pasłęku przy ZSEiT
Kwota dotacji: 39 922 PLN
Opis projektu: Celem projektu była aktywizacja społeczno-zawodowa młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym. W programie znalazły się takie zadania jak: warsztaty komunikacji społecznej, warsztaty tworzenia własnej ekonomii społecznej, warsztaty doradztwa zawodowego i uczestnictwo w akcjach społecznych. Projekt przyczynił się do podniesienia umiejętności zawodowych uczestników, takich jak: autoprezentacja, wchodzenie i poruszanie się po rynku pracy, badanie własnego potencjału oraz potrzeb lokalnego społeczeństwa do tworzenia miejsc pracy. Podczas szkoleń każdy uczestnik otrzymał indywidualne plany działań opracowane przez doradcę zawodowego. Młodzież wzięła także udział w akcjach społecznych, włączyła się w organizację Dni Rodziny oraz w akcję „Cała Polska czyta dzieciom", przeprowadziła także zajęcia w przedszkolach. Najaktywniejsi wyjechali na dwudniową wycieczkę do Warszawy oraz Bałtowa, a także zwiedzili „Wioskę Garncarską" w Kamionce.
PROJEKT NR 30
Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013
Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach
Działanie 9.5 Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich
Tytuł projektu: Rozwijaj umysł
Miejsce realizacji projektu: Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku
Okres realizacji projektu: 01.09.2012-31.01.2013
Projekt realizowany przez SEWSM w Pasłęku przy ZSEiT
Kwota dotacji: 41 122 PLN
Opis projektu: Celem głównym projektu było podniesienie średniej ocen i zmniejszenie ocen niedostatecznych u 24 uczniów ZSEiT w I semestrze roku szkolnego 2012/2013. W ramach projektu uczniowie zostali przeszkoleni i otrzymali certyfikat ukończenia kursu szybkiego czytania. Kurs ten trwał 12 tygodni, a jego celem było opanowanie przez uczestników programu umiejętności szybkiego czytania, ale również umiejętność zaangażowania w proces kształcenia się i wykorzystania swoich intelektualnych możliwości w celu szybszego i bardziej racjonalnego uczenia się. Odbywały się również warsztaty gier planszowych. Uczniowie wzięli udział w Festiwalu „Gramy – gdyńskie spotkania z grami planszowymi”, a w styczniu 2013r. został przeprowadzony wśród uczniów „Turniej Gier Planszowych”, w którym nagrodami dla 3 najlepszych uczestników były gry planszowe. Uczniowie poznali alternatywne sposoby spędzania czasu wolnego i grali w różne typy planszówek: ekonomiczne, historyczne, rodzinne, logiczne, strategiczne, edukacyjne. Miało to na celu również ukazanie innej metody nauki poprzez gry planszowe. Efektem dużego zainteresowania uczniów grami planszowymi jest to, iż co roku w okresie zimowym przeprowadzamy w szkole „Planszowisko”, a w semestrze letnim w zaprzyjaźnionych gimnazjach „Międzyszkolny Turniej Gier Planszowych”.
- Szczegóły
- Kategoria: Projekty dofin. z UE i inne