Zapraszamy serdecznie na Drzwi Otwarte naszego Liceum Sztuk Plastycznych! To wyjątkowa okazja, aby poznać naszą szkołę od środka, zobaczyć prace naszych utalentowanych uczniów oraz dowiedzieć się więcej o naszym unikalnym programie nauczania.

DRZWI OTWARTE: 18 STYCZNIA 2024, GODZ. 10:00 – 18:00

Zaprezentujemy Wam nasze pracownie, galerie oraz miejsca, w których rozwija się kreatywność.

Zobaczycie, jakie niesamowite dzieła powstają podczas zajęć artystycznych.

Prosimy Was o wypełnienie krótkiego formularza zgłoszeniowego: FORMULARZ

W wielości wyborów, zajęć, aktywności warto przyglądać się im z bliska, poznawać, doświadczyć.
Szkoła artystyczna, z doświadczeniem lat pracy na wielu poziomach edukacji, w szkolnych pracowniach, pracy projektowej, plenerowej, konkursowej będąca wizytówką Regionu Północno – Wschodniego to dobry wybór dla każdego, kto z pasją sięga po warsztat plastyczny. Dla każdego, komu się chce. Zapraszamy Uczennice i Uczniów, Rodziców do nas.

SOBOTNI KURS PRZYGOTOWAWCZY:

Proponujemy Uczennicom i Uczniom ostatnich klas szkoły podstawowej możliwość przygotowania do egzaminu. Już dziś można się sprawdzić przystępując do naszego kursu. Miejscem spotkań jest nasza szkoła, z profesjonalnym zapleczem warsztatowym. Uczmy się od najlepszych!

• co to znaczy?

Kurs przygotowawczy do nauki w liceum sztuk plastycznych to systematyczna praca warsztatowa pod kierunkiem nauczyciela specjalisty w danej dziedzinie artystycznej.

• na czym polega?

Polega on na realizacji zadań zbliżonych do egzaminacyjnych, stacjonarnie w pracowniach szkolnych, systematycznie zgodnie z harmonogramem

• czego się można uczyć?

Realizowane zagadnienia dotyczą rysunku, malarstwa, rzeźby oraz wiedzy z historii sztuki.

Kandydaci do szkoły mają możliwość pracy w szkolnych pracowniach, w warunkach i przestrzeniach egzaminacyjnych.

• dlaczego to jest ważne?

Daje to możliwość przyzwyczajenia się do miejsca, oswojenia strachu, dobrego warsztatowego przygotowania do egzaminu.

• bonus – korzyści

Praca z nauczycielem – praktykiem w naszej szkoły to merytoryczne przygotowanie do nauki w średniej szkole artystycznej, umożliwiające równomierny rozwój edukacyjny od samego początku nauki w klasie I z głównych przedmiotów zawodowych.

• terminy i czas pracy, opłaty

cykl spotkań wg harmonogramu, soboty w godz. 9.00- 12.15, zajęcia płatne.  Zapisy: FORMULARZ

BEZPŁATNE KONSULTACJE w roku szkolnym 2023/2024

Konsultacje to spotkanie i rozmowa z nauczycielem dotycząca przedstawionego zestawu prac plastycznych wykonanych przez kandydata do szkoły.

Kandydat może samodzielnie pracować w domu i otrzymuje od szkoły możliwość tzw. korekty.

Korekta to wskazówki, które pomagają w rozwijaniu warsztatu, umiejętności obserwacji, sposobu pracy, wiedzy i postaw.

• co trzeba zrobić?

Zebrać do teczki swoje prace rysunkowe, malarskie, przestrzenne i przywieźć je do szkoły w określonym terminie.

• po co?

Aby świadomie doskonalić swój warsztat pracy, uczyć się i rozwijać w dobrym, plastycznym kierunku.

• jak często spotykać się na konsultacjach?

Kiedy powstają prace i potrzebujemy wskazówek jak pracować efektywnie.

• kiedy?

Czwartki, w godz. od 16.00 - 17.00

Zapraszamy do skorzystania z oferty.

LSPGG