W miniony piątek absolwenci klas wojskowych odwiedzili swoją byłą Alma Mater. Do ZSEiT przybyli z wizytą dwaj absolwenci sprzed trzech lat Sebastian Zawistowski z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie oraz mat pchor. Dawid Poniatowski z Akademii Marynarki Wojennej z Gdyni-Oksywia.

Dawid jest pierwszym absolwentem ZSEiT, który studiuje na Akademii Marynarki Wojennej, a jego wizyta miała charakter promocyjny. Studenci akademii wojskowych spotkali się z kadetami klas OPW /Oddziału Przygotowania Wojskowego/. Dzielni podchorążowie świetnie dają sobie  radę na uczelniach.

Warunki przyjęcia i służby w akademii wojskowej są wymagające, ale dla chcącego nie są trudne. Tym bardziej, że w związku z rozwojem SZ RP parametry egzaminu z wychowania fizycznego zostały obniżone. Także warunki bytowe, a zwłaszcza finansowe są bardzo dobre. Wystarczy w miarę dobrze zdać maturę, w tym język angielski /język urzędowy NATO/ i drzwi jednej z czterech akademii wojskowych stoją przed Wami otworem  - tak mówili studenci młodszym kadetom z OPW.

Przed kadetami ZSEiT w Pasłęku duże możliwości rozwoju i kariery wojskowej. Tym bardziej, że jesteśmy na terenie Warmii i Mazur, gdzie stacjonuje bardzo dużo jednostek wojskowych.

Dziękujemy Sebastianowi i Dawidowi za wizytę. Czołem podchorążowie.