Liceum Sztuk Plastycznych wraz z Warmińsko- Mazurskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu zaprasza nauczycieli szkół podstawowych uczących plastyki na warsztaty: SENS SZTUK PIĘKNYCH - widzenie i zachwyt. Uczeń przy nas w cyfrowej rzeczywistości. O doświadczaniu i co z tego mamy?

Po raz kolejny pragniemy podzielić się z Państwem naszym doświadczeniem z zakresu warsztatu, kierunków i trendów w nauczaniu, naszej pracy z młodzieżą. Co roku kadra nauczycielska Liceum Sztuk Plastycznych uczestniczy w specjalistycznych szkoleniach, w tym także międzynarodowych, z zakresu kultury, sztuki, plastyki. Technik manualnych i cyfrowych. Wdrażamy nowe rozwiania, doskonalimy nasze metody pracy z młodzieżą. I tym doświadczeniem pragniemy się dzielić.

Serdecznie zapraszamy Nauczycieli szkół podstawowych na spotkanie warsztatowe do naszej szkoły.

Nasi Nauczyciele przygotowali propozycje krótkich warsztatów, które będzie można wprost zaimplementować na swoich zajęciach, bądź zaczerpnąć inspiracje do własnych pomysłów w realizacji podstawy programowej w szkole podstawowej. Zwracamy uwagę na współczesne uwarunkowania  w nauczaniu oraz potrzeby dzieci, z zadbaniem o balans w rozwoju umiejętności manualnych i cyfrowych.

Proponujemy 4 warsztaty - każdy z nauczycieli ma do wybory dwa z pośród 4 zaproponowanych. Do zapisów i czynności formalnych służy link wygenerowany przez  W-MODN w Elblągu.

Warsztaty odbędą się 11 stycznia 2024 roku, w godzinach od 14.00 - 15.30. Dla chętnych i dysponujących czasem proponujemy dodatkowo warsztat z myślą i dbałością o Nauczycieli.

Ponadto, możliwy będzie również spacer po szkole w celu inspiracji, rozmów z nauczycielami. Doskonale wiemy, jak wartościowe potrafią być spotkania i rozmowy z nauczycielami, z ich wypracowanymi sposobami pracy, motywowania i angażowania uczniów.

Warsztaty są bezpłatne. Zapewniamy materiały do warsztatów z grafiki, rzeźby i papieroplastyki. Pełny program, informacje o prowadzących, harmonogram oraz link do zapisów na stronie internetowej Liceum Sztuk Plastycznych

W razie wątpliwości i pytań prosimy o kontakt mailowy: lspgronowo@elblag.com.pl lub telefoniczny 55 233 31 76.

Krystyna Brinkiewicz, LSP GG