Kultywując wieloletnią tradycję, w piątkowy wieczór (15.12.2023 r.), w sali Domu Kultury w Zielonce Pasłęckiej, odbyło się spotkanie Wigilijne mieszkańców i pracowników Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych „Samodzielne Mieszkanie” w Pasłęku, „Zakątek” w Zielonce Pasłęckiej i Centrum Administracyjnego do Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Pasłęku wraz z zaproszonymi gośćmi, sponsorami i przyjaciółmi. Wydarzenie to organizowane od wielu lat, wpisało się już w tradycję naszych placówek. Spotkanie było z jednej strony wprowadzeniem w Świąteczny Bożonarodzeniowy czas, z drugiej strony podziękowaniem za wieloletnią współpracę i przyjaźń do dzieci i dorosłych.

Przy wspólnym stole z pysznymi potrawami Wigilijnymi siedli przyjaciele domu z daleka i bliska, którzy przez cały rok byli z nami i obok nas, wspierają nas i dopingują każdy nasz krok.

Przyjaciele nigdy nas nie zawiedli i tym razem stanęli na wysokości zadania, przygotowali dla każdego dziecka prezenty, poprzedzone wcześniej kartkami do Świętego Mikołaja. Nie zabrakło ciepłych słów i życzeń od wszystkich wspaniałych gości.

W części artystycznej, spotkanie uświetniły występy Wychowanków z Placówki „Zakątek”, Wolontariuszy z Zespołu Szkół w Pasłęku, Dawida Krasińskiego oraz Zespołu Consolation.

Każdy z obecnych został obdarowany prezencikiem - własnoręcznie zrobioną mini świąteczną czapeczką oraz ręcznie dekorowanym piernikiem.

Wydarzenie odbyło się pod Patronatem Starosty Elbląskiego. Wsparcia udzielili Nam także Burmistrz Pasłęka, Pani Lucyna Hulanicka z filii POK w Zielonce Pasłęckiej, Piekarnia „Raszczyk” z Pasłęka oraz firma Kram Sp. z o.o.

W imieniu obu placówek, dzieci, pracowników serdecznie dziękuję WSZYSTKIM za Waszą obecność, za każde dzieło Waszych rąk i każdy odruch dobroci, za to, że jesteście i będziecie z nami. Z tej okazji chciałbym złożyć życzenia:

W tych dniach radosnych, oczekiwanych, gdzie gasną spory, goją się rany życzymy Wam zdrowia, życzymy miłości, szczerości, zapachu ciasta, przyjaźni, która jak miłość wzrasta, kochanej twarzy,
co rano budzi, i wokół pełno życzliwych ludzi.

Grzegorz Dawidziuk
wraz z wychowankami i pracownikami